Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy rágót akartam venni egy...

Egy rágót akartam venni egy kisboltban, de nem engedték sem 20 ezressel, sem bankkártyával fizetni, ez szabályos?

Figyelt kérdés
Csak húszezres volt nálam, mondták hogy ők nem pénzváltók, oké mondtam akkor kártyával fizetnék, de arra is nemet mondtak, mert 1000 ft alatt nem lehet ott kártyával fizetni.
2018. okt. 13. 11:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
szabályos. ha nem tudnak visszaadni, megtagadhatják a vásárlást. és a bankkártyás fizetést is korlátozhatják x összeg fölé de ezt ki kell írniuk.
2018. okt. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
23%
Jelentsd fel a kártyatársaságnál. Nem köthetik a kártyás fizetést összeghatárhoz a kártyatársaságok szabályzata alapján.
2018. okt. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
de köthetik.
2018. okt. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Megtehetik.
2018. okt. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk alapból elég hülye dolog kisboltban nagy címlettel vásárolni, ez alatt a pár 100 év alatt megszokhatták volna az emberek.
2018. okt. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Amúgy megoldás, hogy veszel még mellé valamit, több rágót mondjuk és lesz későbbre is.
2018. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Persze. Ha nincs elég pénze váltani, mit kéne tennie?

Ha pedig az üzletszabályzatban rögzítve van az 1000 forintos limit a kártyás fizetésnél, akkor igen, ez is szabályos.

2018. okt. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Veszel akkor 1000 forintért valamit oszt csá, kártyával fizetsz. 20 ezressel max benzinkúton szoktam fizetni de ott is inkább a kártyát használom. Nem értem, miből gondoltad, hogy majd vissza adnak a 20 ezresből?! :D sokszor a tescoban is húzzák a szájukat nem, hogy egy kisboltban ..
2018. okt. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Ha kisebb összegű dolgot veszek egy kisboltban, mindig szólok előre, hogy csak "nagypénzem" van, nem gond-e. Mondták: nem. Mikor fizettem (650 forintról volt szó), megszólal az eladó: hűű, ez tényleg nagy.

Mégis mit gondolt? Én szóltam előre, de összekaparta a visszajárót.

Hülyeség egyébként, mert egy rágó is 200 forint kb. Legközelebb szólj előre és kérdezd meg, tudnak-e visszaadni.

Nem akarom elhinni, és elég hülyén jön ki, hogy még ha szólsz is, akkor is húzzák a szájukat.

Nem mindenhol érik egymást az üzletek, ha neked rágóra van szükséged, de nincs kisebb pénzed, akkor már nem is kötelesek kiszolgálni? Elég érdekes. Még kártyával sem...

Nem az a célja egy kisboltnak, hogy forgalma legyen? Szerintem de.

2018. okt. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Ilyenkor mindig mindenki csak a saját szemszögéből képes felfogni a dolgokat...

Igen, bizonyára BAROMI NAGY szüksége van az embernek arra az egy csomag rágóra, és bizonyára megterhelő lenne neki betenni a zsebébe egy százforintost, szegényke biztos nem tudott levenni az automatánál húszezresnél kisebb bankjegyet.

És igen, a boltnak a forgalom a cél, de egy 80 forintos rágóért nem éri meg senkinek odaadni a fél napi váltópénzt, csak mert 1 embernek nincs aprója.

Azért aki a létező legnagyobb címlettel megy be egy darab szutykos rágógumit venni, az elég egyértelmű, hogy a pénzét akarja felváltatni, és nem a rágóra van olyan égetően nagy szüksége.

Egyébként meg teljesen jogos és szabályos az üzlet részéről megtagadni ilyenkor a kiszolgálást. Ha nem tetszik, menjen másik boltba másik kasszást szivatni, vagy pedig vegyen valamit a rágó mellé.

Nyilván ha valaki bejön egy pelenkáért vagy tamponért vagy egy palack vízért, mert vészhelyzetben van, akkor meg fogják oldani a boltban, hogy ki tudja fizetni a holmiját, de egy rágóért... és még ő háborodik fel... hagyjuk már.

Sokszor tudnak mocskoskodni az üzletek meg az eladók, e igaz, de azért ebben a helyzetben a kérdező volt az, aki szivatta a másikat, vagyis megpróbálta. Ha pénzt akarsz váltani, menj bankba, ennyi.

2018. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!