Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi baja mindenkinek azzal,...

Mi baja mindenkinek azzal, hogy nem akarok főiskolára, egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek. Már régóta tudom, hogy engem egyetlen dolog vonz, a szépségipar. Voltak más elképzeléseim is de ezeket csak a környezetem nyomására gondoltam ki, mert egyiket sem érzem úgy igazából a magaménak. Mivel közel az érettségi így mindenki mondja hogy melyik egyetem milyen szak stb. És miért nem tudják elfogadni hogy én először egy kozmetikus képzést, majd pedig egy műkörmös tanfolyamot is szeretnék elvégezni. Itt jön be a képbe a “ hát abból nem fogsz megélni” mondat. Lehet hogy nem vagy nehezen meg sok szorgalom és kitartás fog kelleni de én nem akarok egész életemben olyat csinálni amit utálok.
2018. okt. 14. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Azért a szépségipar is sokkal többől áll, mint tanfolyamot végzett műkörmösökből. Az ilyen tanfolyamok egyetem mellett is beleférhetnek, gondold meg.


Amúgy meg felnőtt ember vagy, ne foglalkozz vele, hogy ki mit gondol. De a mások hibájából igyekezz tanulni: ha képes vagy rá, hogy egyetemi szinten is továbbképezd magad, akkor nézz utána, hogy a szépségiparban dolgozók közül kinek milyen végzettésge van, és válassz olyan egyetemi képzést, ami a szépségiparba vezet.

2018. okt. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez egy teljesen oké és tisztességes szakma, meg tudsz belőle élni, ha csinálod rendesen. (Persze csak ha nem vagy matekzseni, mert akkor kár lenne elpazarolni a tehetséged ;) ) Felesleges most elmenned egyetemre ha nem akarsz, úgyis az lesz a vége, hogy otthagyod. Később, akár munka mellett levelezőn is el tudsz végezni valamit, ha úgy érzed, szükséged van rá.
2018. okt. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Én jártam egyetemre, és mégis ugyanezt kaptam, hogy abból nem lehet megélni, annak semmi értelme. És még ekkor is hittem nekik, szóval tovább mentem még nehezebb szakra, amibe már majdnem beleroppantam, és csak utána lett annyi eszem, mint amennyi neked már most van. Ha újra kezdhetném, kiállnék magamért és azt csinálnám, ami örömöt okoz. Nagyon sajnálom, hogy elhittem másoknak, hogy az egyetem kötelező, és hogy nem vettem észre, hogy nincs jó döntés, mert bármit választok, hiába csinálom a doktorimat éppen, lesz valaki, aki odaáll és közli, hogy ez büfészak, a mekiben találkozunk, az ilyen szakemberből Dunát lehet rekeszteni, stb, stb, stb.


Ha esetleg valami miatt mégsem találod meg a számításod az eltervezett munkában, még mindig elmehetsz tanulni. Nem csak közvetlenül érettségi után lehet egyetemre menni.

2018. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen nem szeretnék megállni egy-egy tanfolyamnál, szeretnék tovább fejlődni is ezekben a szakmákban.

Nem hiszem hogy megállnám a helyem egyetemen. Jelenleg közepes tanuló vagyok és mindig ilyen voltam. Matekból vért izzadok a kettesért, de sajnos nem mentettek fel. A magyar és a töri jól megy, úgy volt hogy emeltet teszek magyarból és magyar-dráma szakos tanár leszek, de aztán rájöttem hogy kevés vagyok hozzá.

2018. okt. 14. 10:16
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Azért mondogatja a környezeted mert jót akar neked. Hogy személyre szabottan mi a jó döntés számodra azt nem tudom megmondani.
2018. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Hányadikos vagy?

(11.-ben én is azt hittem, hogy bármihez kevés vagyok, de 12.-ben mégis felvételiztem - egy évvel később meg fel is vettek, el is végeztem az egyetemet különösebb nagy szenvedések nélkül, és egyáltalán nem bántam meg, sőt!)

2018. okt. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van eszed, tudásod, akkor ne pazarold el.
2018. okt. 16. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!