Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kaptam Szakmai kommunikációs...

Kaptam Szakmai kommunikációs ismeretekből beadandót de nemtudom pontosan mit kezdjek vele? 17L

Figyelt kérdés

Jegyre fog menni metakommunikáció témakörben

2 lehetőség közül lehet választani:

1.

Gyűjtsünk olyan példákat a médiából amikor a vizuális hatalomjelzések és az egyéb kommunikációs jelzések "mást üzennek"? Milyen jelentéseltéréseket tudunk elkülöníteni?

2.

Figyeljünk meg egy számunkra idegen szubkultúrát, csoportot, intézményt és irjuk le hatalmi, presztízs,- tekintélyviszonyaikat.

Gyűjtsünk státusjelentő divatelemeket!


Gondoltam egy cikket az újságból elemzek vagy egy intézményt vagy vállalatot tnct

de mivedl jegyre megy nemtudom mi lenne pontosan jó

Valaki tudna segíteni?



2018. okt. 14. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia 23/F


én így értelmezem,


1. Mit tudunk? a médiából kell anyagot gyűjtened ez lehet írás, kép, videó. Menjünk tovább. Mit keresünk vizuális hatalomjelzéseket. - sokat gondolkodtam, nem is tudtam mi lehet ez. Nekem a propaganda jutott eszembe. Mi még a kitétel? - Mikor mást üzennek. Tehát én arra következtetek, mikor az állami propaganda félrevezeti az embereket. Politikai plakátok - csatlakozz a háborúhoz,építsd a szocializmust szerintem ilyesmikre gondolhat. Vagy lehet szexuális vagy más kulturális utalásokra gondol. Nekem ez a tippeim!


2. szerintem ez könnyebb, pl ha roccker vagy akkor figyeld meg a sznobokat, hippik már nincsenek akkor azt ne :D a hipstereket. Ha vallásos vagy az ateistákat. vagy valami érted. No itt jó pl a Római katolikus anyazsentegyház, a kommunista párt, valami zsidó kibuc, vagy hippi kommuna. Ilyesmi. Hát céget semmiképpen se inkább valami multinacionális vállalatot akkor legyen pl a Tesla,

De itt ahogyan értelmezem, olyan szubkulturát kell elemezned amelyben valamilyen rend van tehát szervezetbe van tömörülve. Lehet egy kibuc, hippi kommuna, szekta elemzése lenne a jobb választás mert azok szubkulturális kötődésűek és szervezeti elemek is vannak benne.

2018. okt. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hallod, inkább mentél volna ápolónőnek!

Annak legalább hasznát venné az ország...

2018. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget

Nehezen de rájöttem nagyjából és beadtam:D

2018. okt. 17. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!