Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy-hogy ilyen sokaknak jön...

Hogy-hogy ilyen sokaknak jön be annyira az élet Magyarországon?

Figyelt kérdés

Olyan, mintha ezen az oldalon az emberek zöme nettó 200 felett keresne, jó végzettsége lenne, akkor válthatna munkahelyet, amikor csak akar. Nemcsak Budapesten.

Itt sokan állítólagos lehetőségekről, szép felnőtt életről beszélnek.

Hát én eddig utálom a felnőtt életet, lehetőségem pedig nincs.... maximum kenyeret enni. Vagy a kitörés reményében elkölteni félmilliókat és úgy betáblázni a napjaimat, hogy 6 óra alváson kívül csak lopott 5 perc szabadidőm legyen, a barátaimra meg ne maradjon energiám.


Hiába tanulsz évekig, hiába fogalmad sincs róla, milyen munka után PIHENNI vagy milyen az, amikor a szabadságod tényleg 21 nap, és nem sikertelen állásinterjúra(mert du. 6-kor már sehol se fogadnak, pénteken du 4-kor se), vizsgára megy el... Majd leszólnak, hogy tanulj tovább meg szerencsétlen vagy, hogy nem piacképes dolgot tanultál (honnan tudtam volna)??


De ha az a kérdés, hogy X.Y miért nem akar kitörni, akkor megintcsak én vagyok letolva, hogy képzelem, nem gondolom, hogy ki lehet égni, nem gondolom, hogy másnak elege van a tanulásból?


2018. okt. 15. 15:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
Kifogasokban látom jó vagy. Ezt az energiát pozítiv dolgokra is fordíthatnád.
2018. okt. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%
Ma itthon csak az nem tud megélni aki nem akar vagy büdös neki a munka.
2018. okt. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%
A valóságban nem jön sokaknak be az itteni élet, de ezen az oldalon a legtöbb hozzá szóló vagy Fideszes, vagy csak nagyzol.
2018. okt. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Igen van benne igazság! 4 szakmám is van stb...stb... és tapasztalat híján sehová sem vesznek fel! Gyári robotként tengődöm és nem látom a végét! Jó nyílván nem olyan rossz a fizetésem mert nettóban a 210-220.000 megkeresem, de maga az a tudat, hogy tanultam a semmiért elég szar... A másik a 3 műszak ami elég gáz 6 plusz 2 ben, néha már tényleg csak aludni járok haza. Na de MO. Jobban teljesít!
2018. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Én nem vagyok Fideszes és nem is nagyzolok, de szerintem igenis lehet itthon boldogulni. Természetesen egy minimális életrevalóság kell. Ha végigsétálsz egy beváráslóközpontban, kb. minden második-harmadik üzletre ki van írva hogy embert keres. Nem valószínű hogy mindegyik táblát a Fidesz tette ki.

Az egy más kérdés, hogy HOL lehet boldogulni. Szerintem itt beszélnek el egymás mellett az emberek. A nagyobb városokban tényleg sok lehetőség van. Viszont mondjuk egy borsodi zsákfaluban tényleg halott ügy.

2018. okt. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Én egy üzletet nem neveznék boldogulásnak.


A kérdés nem arról szólt, hogy a munkanélküliséget el lehet-e kerülni.



De az, hogy pár nehézség után hagyjuk el a munkahelyet, meg a nettó 200-as fizu (akár Budapesten) stb....

2018. okt. 15. 16:27
 7/21 A kérdező kommentje:

Meg ez a kussolj és tanulj... Nem sikerült, hülye vagyok, hogy rossz szakot/tanfolyamot választottál, de kuss és tanulj tovább. Ki vagy égve? 6 óra alvás a szabadidőd? Nem baj, kuss és tanulj.

Ez egy áldozathibáztató hozzáállás.

2018. okt. 15. 16:28
 8/21 anonim ***** válasza:
Szerencse és a karizma is közrejátszik. Példának felhozok 2 ismerőst. Egyik nagyon okos végig kitűnő tanuló volt, egyetemen tanult és most mégis alig keres valamit. Másik förtelmes jegyeket hozott az iskolából, csak középiskolát végzett, de jó a beszélőkéje és most főnöki posztot tölt be egy nagy multinál amiért 300 ezret kap havonta. Lényeg a kisugárzás. Elsősorban nem az érdekli a munkáltatódat, hogy tudod e a szorzótáblát.
2018. okt. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
#2 ezt közöld légyszi mint a 4,6 millió nincstelennel, akiket pont a kormány juttatott a tönk szélére.
2018. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Érettségi után egyetemre mentem. A vizsgaidőszakban alig aludtam és a barátaimra sem jutott időm és mindezek mellett diákmunkáztam szinte nulla pihenéssel. Nehéz évek voltak de nekem megérte mert a diplomámmal jó állásom van (építészmérnök). Sok embernek így bejön az élet itthon de ezért valamit áldozni kellett.


Sosem rinyáltam és kerestem kifogásokat mint egyesek a gyakorin. Külföldön is ha jól akarsz keresni azért tenni kell valamit.

2018. okt. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!