Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért öregszünk már huszonévesen?

Miért öregszünk már huszonévesen?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több és több kérdést olvastam ezen az oldalon arról hogy sok huszonéves már öregnek érzi magát.Főleg 20-25 év közöttiek.

Egyszerűen hihetetlen hogy mennyire fognak rajtunk az évek még 2 év alatt is rengeteg a változás!!



2018. okt. 15. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Én azért érzem magam "öregnek", mert összetett okokból nem tudtam kiélni a fiatalságomat, 24 éves korom és egy családi tragédia óta pedig egy kb. 35 éves ember életét élem, annak minden előnyével (mert végülis van) és hátrányával együtt.

Hulla fáradt vagyok állandóan (nem feltétlen álmosság, de az is), hihetetlenül stresszes, bizonyos dolgokban túl komoly, a régi énemhez képest sokkal lassabb, álmatagabb, kevesebbet beszélő vagyok. Bár az utolsónak csak előnye volt eddig. :D


Egyébként testileg is öregszünk.

Mindigis gyengének gondoltam magam, mert bringatáborban, egy hétköznapi lépcsőzéskor, cipekedéskor, társasággal a Gellért-hegyre felfelé menet ez nyilvánvalóvá válik (meg is szokták jegyezni :D ).

Viszont most az ijeszt meg, hogy a nálam 5-6 évvel idősebb munkatársam rosszabbul fut nálam, pedig mindig elég sokat sportolt, kondi meg minden, vékony és irtó egészségesen igyekszik élni, már-már túl tudatos. Másra nem tudok gondolni, mintsem arra, hogy bizony már 30 éves korunkig is sokat "hanyatlunk".

2018. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Huszonévesen még nem öregszik az ember, hanem nő. Az öregedés 30 éves kor után indul meg, ez biológiai tény.
2018. okt. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 he84 ***** válasza:
Huszonévesen még messze nem öreg az ember,... Inkább 40 éves kortól kezdődik fokozatosan, ám 30-40 évesen van az ember ereje teljében, akkor a legérettebb és egyben középkorú is.
2018. okt. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Az őskorban olyan 30 év volt egy homo sapiens átlagéletkora, ez lett kitolva az életmódunkkal és az orvostudomány fejlődésével.
2018. okt. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Külsőt nézve az arcnak fontos a víz.
2019. máj. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%

huszonévesen még nem öregszel, akkor még magas a növekedési hormontermelés

az öregedés 30 éves kor után indul meg, amikor egyre kevesebb növekedési hormon termelődik és a lebontó folyamatok túlsúlyba kerülnek az építő folyamatok rovására

lehet engem is lepontozni a fogyatékosoknak, szeretem látni ha igazam van, beismerni úgyse fogják még saját maguknak se, mert az ugye derogál

2019. aug. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!