Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti azt csináljátok (munka)...

Ti azt csináljátok (munka) amit szerettek?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos nem úgy jön ki, majd jövőre tudok csak olyan szakmát tanulni ami érdekel, addig meg azt kell csinálni ami van
2018. okt. 15. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Vagyis nem is a munka a baj hanem a munkatársak
2018. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

El nem tudom képzelni magamról, hogy 40 órában valami annyira lekössön, hogy igazán szeressem. Az életben semmi se kötött le ennyire, a hobbijaim is változékonyak. Részben a mentális betegségem vagy állapotom vagy mim miatt.


De hosszabban:


Irodai adminisztrátor vagyok, ami, lehet ugyan szépíteni (elő tudnám adni szebben), de igazából adatmásolásból és adatellenőrzésből áll. Hosszú Excel táblázatok, a mi saját nyilvántartásunk és mondjuk úgy társzervezetek nyilvántartásai. Kattintgatás és adatellenőrzés, máskor adatjavítás, pótlás. Sokszor olyan 3*3-as táblázatból, amit nem lehet egészben másolni, hanem egyenként kell a böngészőben a fülek között váltogatni - vagy megjegyzed az adatot és bepötyögöd, akkor kevesebbet kell ugrálni.


A fizetés lehetne rosszabb is, de nem jó, nagyon kell spórolni; a cég nagyon nem rugalmas, nincs fél nap szabadság például, de ha egy perccel hamarabb hazamész, már ugatnak, a szombatokat állítólag sok helyen elengedik, na nálunk nem, esetleg délben már mehetünk haza. Poroszos cég. Legalább hajtás nem mindig van, néha viszont igen. A túlórára nem köteleznek, csak "csúnyán néznek" meg tudod, ha elmész, mások járnak pórul... Viszont aznap szoktak szólni, hogy ja, ma jó lenne, ha még maradnátok.


A környezetvédelem-tűzvédelem-munkavédelem együtt se piacképes; illetve úgy érzékeltem, folyékony angoltudással és 1-2 év szakmai tapasztalattal már el lehet benne helyezkedni.

Különben olyan jogszabályi ismeretet várnak el, ami... hát... biztos elsajítható úgy, hogy még életedben nem dolgoztál benne, de szerintem nehezen + fogalma sincs az embernek, melyik része és mennyire kell.


Így én is a szoftverfejlesztés felé kacsingatok. Eszméletlenül nehéz egy-másfél év vár rám, úgy, hogy már most kicsit kiégett és nagyon fáradt vagyok. Meglátjuk. Van esély, hogy ha ezt a másfél évet túlélem, utána már sokkal jobb lesz a helyzetem.

2018. okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még nem, de most azért tanulok és dolgozom, hogy majd egyszer azt dolgozhassam, amit szeretek. :D
2018. okt. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hobbimat tanulom (hogy legyen végzettségem is), de már egy ideje ez a munkám is, sajnos csak minimálbér, de 18 évesen, csak érettségivel ennek is örülök. Később majd csinálok vállalkozást, addig is gyűjtöm a tapasztalatot. :)
2018. okt. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tulzas mondani hogy szeretem, de fenyevekkel jobb barmi korabbi munkahelyemnel, itt el tudnam logatni a labam nyugdijig.
2018. okt. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen több téren is szerencsére :)
2018. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg nem, de remélhetőleg folyamatban van, hogy igen legyen a válasz.
2018. okt. 16. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!