Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudok szabadulni az...

Nem tudok szabadulni az öngyilkossági gondolatoktól, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Napi szinten megfordulnak a fejemben ezek a gondolatok.

2018. okt. 15. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Keress fel egy pszichológust, vagy kezdj el magad a miértekre megkeresni a választ. Vannak nálad sokkal rosszabb helyzetű emberek is, szedd össze magad.
2018. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2018. okt. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz szabadulni?
2018. okt. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
és miért gondolsz ilyenekre?
2018. okt. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mondd ezt egy hétig, magadban gondolatban, ha akarod hangosan:


Járjon át a boldogság, és szabaduljak meg minden szenvedéstől.


/Inkább a külvilág hangjait, zajait figyeld (jelenlét), és ne a gondolataiddal foglalkozz. /

2018. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor sorstársak vagyunk, de én félek megtenni. Néha úgy érzem, hogy talán mégse kéne. Ezt az érzést próbálom magamban erősíteni. Próbáld meg Te is. Lehet, hogy nem fogok érezni semmit, de az is lehet, hogy iszonyatos lesz.
2018. okt. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nekem más gondolatom már nincs is, de minden módszer nagyon nehéz. Jó lenne egy biztos és fájdalommentes módszer, de az egyetlen ilyen (Nembutal altató) nagyon drága és Európában elérhetetlen. Irígylem a háziállatokat, akiknek az állatorvosnál jár a kíméletes halál, míg az emberek egy része az iszonyatot kényszeríti magára és a többiekre is.
2018. okt. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Ne adjatok már még tippeket is, bazz!

Ne legyél öngyilkos!

2018. okt. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
#8: Te ne legyél, ha nem akarsz, de milyen alapon mondod másnak, hogy ő se legyen? Ha valakinek az a jó megoldás, ki vagy te, hogy beleszólj?
2018. okt. 18. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Készíts egy láncot gondolatokból; Nekem az anorexiámnál anno sokat segített.A lényeg hogy van egy gondolat a fejedben - arra felteszed a kérdést. hogy miért. A válasz rá az a gondolat lesz amiből kig9ökerezett a legutolsó, kínzó gondolatod. Nos ha azt is megkérdőjelezed, visszajutsz még eggyel hátrébb és így lépésenként haladsz vissza, egészen a kezdetekhez.


Én pl így értettem meg, hogy nekem nem csak azért nem megy a hízás gondolatának elfogadása, mert én még sosem voltam csontsovány és ez valami változatosság, valami új, ami teljesen ellent mond a régi dundi énemnek, illetve hatalmas munka volt és rengeteg áldozatot kellett meghoznom - hanem mert én ezzel akartam a figyelmet megőrizni (nem mindenkiét, hanem 1-2 bizonyos személyét akik a mai napig fontosak számomra).


Ebből fakad hogy a hízást azért féltem, mert egyrészt elékönyveltem magamban negatívnak; hízni könnyű és sokan vélekednek negatívan róla - elvégre egyszerűbb nem ellenállni a kísértésnek mint ellenállni neki... plusz ha visszahízok az eredeti testsúlyba, az a törődés amire vágytam a szeretethiányomnál fogva, megszűnik.


No, de miért alakult ki ez a vágyakozás a tökéletesség elérésére? Miért számít ennyire mások véleménye hogy tőlük alakítsam önmagam szeretetét - és annak hiányában, mert mivel nem vagyok tökéletes szeretni se vagyok képes magam másoktól várom ela törődést és a szeretetet?


Ez még gyerekkoromban alakulhatott ki, amikor átlagos képességüként egy zseni szintjét kellett teljesítenem és nagyon durva raeakciót kaptam a felmenőktől, amikor magától értetődően ezt nem tettem... stb stb


Ezt egészen Édesanyámgyerekkoráig visszatudtam vezetni.


Elnéázést, hogy ilyen részletesen írtam le, de látod; nem annyi van hogy "Nem akarok enni" és pont, hanem egy egész láncot kialakítottam amiben minden gondolathoz kötődikegy másik, minden kérdés meg van válkaszolva, és így, hogy jobban átlátod, hogy mi a helyzet, mi miért van; a megoldást is ki tudod rá találni.


Remélem tudtam segíteni ezzel. Fel a fejjel!

2018. okt. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!