Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te felmondanál, vagy költöznél?

Te felmondanál, vagy költöznél?

Figyelt kérdés

Bp agglomerációjában lakunk már 8 éve.

3 éve vagyok a munkahelyemen, Bp-en, és nagyon szeretem. De egyre rosszabb a közlekedési helyzet. Ma reggel 2 óra alatt értem be kocsival. Délután kb 1-1,5 óra hazafelé. Imádok vezetni, de az elpazarolt időt utálom. Amit az 5 éves gyerekemmel is tölthetnék, azt a kocsiban vezetéssel töltöm.


Felmondani nem szeretnék, jó a munkahely nagyon. Jól keresek, rendesek a kollégák, rugalmasak, szóval minden szempontból ideális (és ez ritka manapság).

A lakhelyemet sem szívesen hagyom ott, mert azért manapság házat eladni venni elég nehéz.

(tehermentes a házunk)


Ti mit tennétek?


2018. okt. 16. 08:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a munkád és szereted is , hosszútávú biztosan akkor én a helyedbe költöznek. Körülöttem mindenki panaszkodik a munkájára úgy h ritka az aki szereti azt amit csinál.
2018. okt. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
És alig hogy beértél, máris tudsz netezni. Nagyon fontos, becsüld meg ez a munkahelyet, szóval költözés. Ha tehermentes a ház, akkor eladjátok, azt a pénzt, ami a be-, hazajáráshoz kell, beletehetitek egy kisebb hitelbe, ha esetleg drágábbak ott a házak, és éltek vígan.
2018. okt. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Én meg azt mondom, hogy egy jó ház és lakhely otthagyása eszembe sem jutna ilyen miatt. Munkahely ma már bármikor felmondhat, akkor is ha jól dolgoztál, csak már túlfizetett vagy. Teszteld, hogy mennyire becsülnek meg azzal, hogy kérj más munkabeosztást. Pl. 7 órás munkakezdés, 4x10 órás munkarend, heti 1-2 nap home office, stb.
2018. okt. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Csak nem Dunakeszin laksz? A Rév úttól a Lukoil kútig min. 3/4 óra...
2018. okt. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kb úgy járok, ahogy akarok (meg ahogy tudok). Így is olyan 9-től 4-ig vagyok ebédszünettel együtt.

Szóval elég rugalmas. A főnökkel kb nem is beszélek, az irodavezető a felettesem, vele jóban vagyok.

Kirúgni biztosan nem fognak. Máshol meg jó eséllyel rosszabbak a "körülmények".

Ezért is vacillálok.

Mert ugye a házat már "kiismertük", tudjuk mi a jó benne, min kell javítani.

Egy másik ház meg lehet hogy rossz, csak szépen leburkolták...


Meg hát manapság hitelmentesnek lenni is jó dolog saját házzal...

2018. okt. 16. 09:27
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem Dunakeszi, hanem a déli agglomeráció. Csepel sziget.
2018. okt. 16. 09:28
 7/15 anonim ***** válasza:
7 órakor kezdjél.
2018. okt. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én Csepelről nem sajnálnék elköltözni, többek között a közlekedés miatt sem.
2018. okt. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem Csepel, hanem Csepel sziget. Budapesten kívül élek. Kertes házban, a Dunához közel.


Ha 7-kor szeretnék kezdeni, akkor 6-kor kellene a gyereket beadni az oviba. És akkor sem biztos, hogy beérnék 7-re... Inkább fél-8-ra.

2018. okt. 16. 09:44
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Abból, amit leírtál - én költöznék.

Persze, sok mindent nem tudok.

Pl.:

- mennyiért adható el a házatok és mennyiért tudsz elfogadható lakást (házat ) venni Bp.-en?

- A gyermeked még óvodás, de jövőre iskolás lesz. Milyen messze lenne az óvoda (iskola) az új lakhelyedtől?

- Üzletek, orvosi rendelő stb., stb. közelsége, elérhetősége...

Írod, hogy a lakhelyedet nem szívesen hagynád el, de ettől függetlenül - én költöznék.

2018. okt. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!