Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önvédelem ilyen esetben?

Önvédelem ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Alig egy hónapja élek Pesten. Eleinte nehezen fogadtam el, hogy bizonyos helyekre nem mehetek, azt gondoltam, támadások csak ritkán történhetnek, és nem velem. Mégis egyre többen számoltak be vészes helyzetekről, és én is elkezdtem félni, és ezzel együtt látni kezdtem mindenben a veszélyt. Már nem merek csak hobbiból villamosozni,mert a 8ik kerületben kész öngyilkosság. Olyan arcokat látok, akikben nincs emberi vonás. Ezért beszereztem gázsprayt. Viszont tegyük fel, valaki kipécéz magának, és késsel támad rám. Ha nem veszem időben észre végem, ha igen, akkor sincs sok esélyem, mert ha túl közel kerül, még egy profi sem ússza meg vágás, esetleg szúrás nélkül. Ha szerencsém van, lefújom és elfutok. Túlgondolom? Egyáltalán van értelme félnem, van haszna a spraynek, vagy annak, hogy másodpercenként körülnézek? Ezek az emberek csak ijesztgetnek, vagy van aki ölni akar? Aki csak próbálkozik, azt meg lehet tántorítani, de akinek feltett szándéka megölni, azzal mit kezdhetek? Tényleg nem éri meg este egyedül sétálni, akármennyire is szeretem?

2018. okt. 17. 00:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó a spray, szerintem a legjobb. De mielőtt elfutsz célzottan is nyomass a szemére-orrára.
2018. okt. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
kes ellen csak a futas hasznos. mire te elkezded kifujni a gazsprayt mar siman tud szurni. egy szuras is szuras. en nagyon minimalisan tanultam onvedelmet, de ott is azt mondtak, h kes ellen ne nagyon probaljunk vedekezni. esetleg ha epp van nalad valami (ugye mi gumibotot hasznaltunk), akkor a kest tarto kezere rauthetsz es akkor nagy valoszinuseggel elejti a kest, de gondolom gumibottal nem jarkalnal szivesen az utcan
2018. okt. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
mondjuk en a taskam kapnam magam ele, a konyveket meg a fuzeteket szurhatja felolem. ha meg nalad van ilyen tipikus noi taska, abba is kell lennie valaminek ami felfogja a szurast :'D
2018. okt. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Budapesten születtem, élek. X kerületi vagyok, ez sem a legjobb környék. Ismerem a 8 kerületet is. De soha nem féltem egy percig sem. Nyilván az ember nem megy olyan környékre ami bajos, de rettegni akkor sem kell. Vidéken is érhet baj..
2018. okt. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Tulspirazod. A deak teren,5. kerben,a 4/6 vonalan a jaszaitol a wesselenyiig nyugodtan setalhatsz egyedul.

Menj olyan cipoben,amiben konnyen el tudsz futni baj eseten. De ezeken a helyeken keves az eselye a tamadasnak.



N/37

2018. okt. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

Te miről beszélsz???? Ki akarna téged csak úgy random semmiből lekéselni?

Meglehet, hogy ki akarnak rabolni, ebben az esetben nem kell hősködni, az majd a rendőrség dolga lesz.

Késes támadásoknál ezek egymást akarják leszurkalni, nem a járókelőket, ne vicceljünk már. Londonban nincsenek ilyenek aztán én elég zűrös helyen lakom, nem hogy pesten...

Gazspray amúgy elmondom hogy használd ha megtámadnának: dobd el, és fuss el. Semmit nem ér. Nekem már fújták az arcomba poénból, nem volt olyan kibírhatatlanul borzasztó. Főleg ha kést akarnak beléd döfni, szerinted mit ér ha pofánfújod gázspray-jel? Megjobban felhuzod .

2018. okt. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A rosszabb járatokon elméletileg tilos telefont vagy bármilyen értéket elővenni. Mondjuk a többin is vigyázni kell, főleg pl az ajtók közelében.



Letéphető ékszert szerintem egyáltalán ne hordj.

A mi lakóközösségünkben (közepes környék) már minden idős nőnek van nyaklánctépős sztorija, van, akinek több is. Van, aki térdre esett, ahogy tépték le róla, de kulcscsonttörésről is hallottam.


Kapualjban nézz körül közepes és rosszabb környékeken.

Még a táskát is megpróbálják letépni rólad a térfigyelő kamerától pár lépésnyire.

Jó, ha telepít a lakóközösség mozgásérzékelős lámpát, hihetetlen biztonságérzetet tud adni!

2018. okt. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6:

Ez mondjuk igaz, ezzel szemben viszont a paprika spray sokkal hatásosabb, csak az meg pont emiatt nem legális.

2018. okt. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értelem szerűen nem várom, hogy bárki is le akarna szúrni, de sose lehet tudni, ki az aki éppen erre vágyik, valakit megölni, csak úgy. Egyébként köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 17. 13:53
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold túl a dolgot. Senkinek sem szándéka késelés miatt börtönbe kerülni ok nélkül. Ha nem veszel róluk tudomást, akkor javarészt békénhagynak. Ha lenne egy bizonyos kiállásod, akkor is hagynának, de a kérdésedből le lehet venni, hogy nincs.

Én 15-16-17 éves koromban sokat hajnaloztam a 8kerben, ha nem úgy tekintesz rájuk mint a vadállatokra, akkor még beszélgetni is lehet velük, először engem is bekóstoltak, de aztán megpróbáltam szót érteni velük, néha sikerült, néha inkább otthagytam őket.

Egyszer akartak kirabolni a Határútnál (ha jól emlékszem a nevére a területnek), de kicsesztem velük, mert nem volt nálam pénz. :D

2018. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!