Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek szégyen egyetemist...

Szerintetek szégyen egyetemista körökben a diákmunka?

Figyelt kérdés

Sajnos az anyagi helyzetem miatt diákmunkára szorulok,viszont attól tartok ,hogy emiatt a csoportarsaim vagy ,aki megtudja ki fog nézni és szegénynek fog gondolni.


Ti mit gondoltok erről,valóban ez lenne?



2018. okt. 17. 14:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Ennyi ésszel egyetemen...
2018. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem a kerdesbol,hogy "normális válaszokat várok".
2018. okt. 17. 14:49
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én diákmunkából vettem autót és tartom fent, fizetem az egyetemet, tartom el magam és szórakozok.

Ha valaki szerint ciki hogy ezt megengedhetem magamnak és nem a szülők pénzén kell mindezt megtennem az csessze meg.


Nem ciki a diákmunka. Sose volt az szerintem. Nálunk középsuliban se cikinek számított ha valaki dolgozott, hanem menőnek. Egyfajta önállóság és felnőttség szimboluma volt mindig is.

Az meg hogy azért dolgozik mert bulira kell a pénz vagy otthon besegíteni az teljesen mindegy. De az emberek azért sem cikiznek ha az utobbi. Sőt elismerik és azt tapasztalom.

2018. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vettem észre, hogy ez inkább menő, még arcoskodott néhány ember, hogy ő aztán el tudja tartani magát, nem "apuci pici fia, mint egyesek"... Persze nem mind volt ilyen, aki diákmelózott... de én is inkább felnéztem rájuk, h hogy van ennyi erejük, nekem nem lett volna erőm a kettőt együtt, akkor nem is mentem vna inkább egyetemre kb... Olyat meg soha, senkitől nem hallottam, hogy arra utalt volna, hogy lenézi azokat, akik diákmunkáznak, vagy bármi más negatívat gondolna róluk!
2018. okt. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne szégyen, légy inkább büszke arra, hogy dolgozol és megkeresed a tanulásra, vagy egyéb céljaidra a pénzt.
2018. okt. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Becsületre méltó. Aki szerint nem ,azzal nem kell törődni.
2018. okt. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki egyetem mellett dolgozik, az pozitív szinte mindenki szemében, a többivel nem kell foglalkozni.
2018. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ma már arra néznek furcsán, aki nem dolgozik, és a munkahelyeken is elvárás, hogy pályakezdőként legalább 30 évnyi munkatapasztalata legyen az embernek. Bár én sosem értettem, hogy van bárkinek ideje ennyit dolgozni egyetem mellett, de ez csak privát vélemény.
2018. okt. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemista vagyok, a szakom negyede dolgozik, és képzeld, senkit nem érdekel. Nagyon sokan csinálják. Max annyit gondolunk róluk hogy nehéz lehet nekik egyszerre a kettő.
2018. okt. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgozok egyetem mellet, sőt az egész nyaram végig dolgoztam pedig szerencsére megtehetném hogy a családomra hagyatkozzak nem származom hátrányos helyzetű családból, ugyanakkor nagyon cikinek érezném ha a szüleimtől kellene mindenre pénzt kérdnem.

Eléggé felszabadító érzés számomra hogy bármire amire szükségem van meg tudom magamnak venni a saját pénzemből. Aki szerint ez szégyenletes dolog arra nem tudnék épp eszű emberként gondolni, szerencsére még ilyennel nem találkoztam. :)

2018. okt. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!