Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy bírjátok elviselni az...

Hogy bírjátok elviselni az életet?

Figyelt kérdés

hogy élitek túl a rutint?

kiégtetek e már?

Mi a te történeted?

hogy tudsz elszámolni a bűneiddel?


én már nagyon nehezen viselem el ezt az életet, a kudarcokat, azt hogy másnak szebb, jobb, sikeresebb élete van.

Sokat gondolkodtam hogy miért kellet ezt a sok kudarcot és megalázást kapnom, de semmi értelmét nem találtam.


Én ebbe már nagyon belefáradtam.


Hogy bírjátok elviselni az életet?


35/f



2018. okt. 17. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Miért ennyire fontos hogy mások hogy élnek?

Egyébként van hol aludnod, van mit enned, tudsz járni, látsz, hallasz, tudsz beszélni?

Igen, az élet igazságtalan, so olyan ember van, akinek nálad jobban megy az élete, és sok olyan, akinek nálad rosszabbul.

2018. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1.Szerintem valami sorsközösségvállalást, vagy tanácsot; netán együttérzést szeretne , meg még kiadni magából az érzéseit, valakit találni, aki megérti őt, hogy mi zajlódik le benne jelenleg.

Hát, amúgy egyébként kb igyekszem ilyen "ez van"-nal:) Ha pl valami körülményen nem tudok változtatni, akkor a hozzáállásomon, szemléletmódomon.

2018. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Hacsak nem Kalkutta szeméttelepén élsz,és nem egy súlyos betegség gyötör téged vagy azt akit a legjobban szeretsz,mi a gondod?
2018. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3-as lelki gondokról hallottál? egzisztenciális gondokról? Tudod milyen mikor az élettől, környezettedtől ok nélkül kapod az ívet? mikor a bűneiddel kelsz és fekszel minden nap? Mikor marcangolod magad milyen ostoba voltál? Mikor a hibáidon kattogsz egész nap?


Mikor nem látod semmi értelmét a kudarcaidnak, hibáidnak? Mikor azt érzed hogy semminek semmi értelme nem volt az életedben?


Mikor minden reggel úgy rakod össze magadat, hogy az már a múlt ez meg most a jövő?


Ha majd ezeken átmentél, tedd fel magadnak még egyszer a saját kérdésedet.

2018. okt. 17. 22:06
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
És azzal mi van, aki reggelente nem tud elmenni rendesen WCre? Annak szerinted jobb?
2018. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem így gondolkodunk (hogy olyasmi, amit "el kellene viselni"), valamint okos ember nem foglalkozik mások életével, a rutint meg fel lehet frissíteni, meg lehet fűszerezni legalább apróbb változtatásokkal (ha nagyobbra nincs lehetőséged).


* a bűnökhöz nem tudok hozzászólni, mert etikai nihilista vagyok, szóval nekem nincs ilyen problémám

2018. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Úgy bírom elviselni, hogy egyrészt mindig remélem a jobbat, másrészt mindent átértékelek, és igyekszem tanulni belőle. Sokszor nehéz úgymond hideg fejjel végigcsinálnom valamit, vagy kitartani egy-egy nehézségben megbolondulás nélkül, mert az érzelmeim elvisznek és inkább lehúznak egy olyan szintre, ahol megmozdulni is küzdelem, mert ha a lelkem beteg, az erőtlenné teszi a testem is. A magam hibáit/bűneit próbálom mielőbb rendezni, mert hajlamos vagyok átesni egy masszív öngyűlöletbe, annak ellenére, hogy pozitív kisugárzású ember vagyok.

Átérzem a helyzeted. Tanácsot ugyan nem tudok adni, talán annyit, hogy egyetlen ponton próbálj meg változtatni, és az magával hozza az új vagy legalábbis más ingereket, eseményeket, amik kirángatnak ebből a fásult, megrekedt állapotból. Én így tettem, és még csak az elején vagyok, de már most úgy látom, hogy öntött belém egy kis életet.

2018. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem a gondok ellen, hanem a célokért kell küzdeni, azokkal kelni és feküdni, mert csak az szakitja meg az ördögi kört és fog egyről a kettőre vinni.


Én a megoldhatatlan multon nem töprengek mert megoldhatatlan és eddig soha nem vitt előbbre, nem tanultam belőlük semmit, ugyanugy vonzom ma is a bajt.

Viszont szemléletet váltottam, azt keresem mit akarok, mi lenne nekem jo, tudatosan álmodozva alszom el és szép apránként teljesülnek a célok.


A gondom egyedul azzal van csak, hogy apránként. Tul rövid az élet ahhoz hogy pl 80 éves koromra érjek el mindent a sír előtt.

Szoval az idővel vagyok szélmalomharcban. Mig másoknak teljesül minden azonnal.

Én ebben vagyok elveszve.


Apa kérdezte azt tőlem egyszer amikor a fél osztályt buktatták, hogy én miert pont nem a másik felébe estem aki átment

Mondott egy példát is.

Ha kivégzésre állitanak fel katonákat pl zsákkal a fejükön és csak egyet lőnek le, mi lehet az oka, hogy pont x vonzotta be magának a golyót.

Ilyen az élet is. Azaz valaki "A" joeletet kap, más "B" küzdelmeset. Ez valami más és nem az élet kiszámithatatlansága miatt van.

Ki kell lépni tudatosan a szerencsétlen szerepből és alkotni.

Ez nálam eddig rendben.

Nálam csak az idő nincs.

Lehet le vagyok lassulva, későn érek, későn kapcsolok, nem tudom, de ezért lehet az, hogy mindenki elhuzott mellettem.

2018. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az idővel én is bajban vagyok. :(
2018. okt. 17. 22:53
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy vagyok az idővel,mint ti....és a múlttal,mint a kérdező,nem tudok túllépni rajta,mintha valamit annyira elrontottam volna,hogy nem tudok a jövőben/jelenben élni.....és közben félek az öregségtől/haláltól is,a családtagok halálától minden nap meg még sok minden....de most nincs kedvem sorolni...
2018. okt. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!