Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdjek azzal, hogy úgy...

Mit kezdjek azzal, hogy úgy érzem, elvesztegetett idő minden perc, amit munkával töltök?

Figyelt kérdés

Itt most arra munkára gondoljatok, amit a munkahelyen végzek. Pedig igazából jelenleg nem is rossz a hely, ahol dolgozom, mégis hiányzik az az idő az életemből, amit elvesz tőlem. A munkámért kapott pénz nem kárpótol, és nem is tesz boldoggá. Viszont az önpusztítást - mondhatni - mesterfokon űzöm, mert alig alszom, hogy "visszaszerezzek" valamennyit az elpazarolt időmből.

Szívem szerint elhúznék vidékre, hogy magamra dolgozzak, magamnak termeljek, ne másoknak adjam el az időmet, energiámat, tudásomat. Ebben viszont a férjem nem partner, meg ugye gyerek is van, aki lassan iskolás korú, nem biztos, hogy jól járna, ha mindentől messze költöznénk. Főleg, hogy megszokta és szereti a nagyvárosi nyüzsgést.

Van ebből kiút? Vagy én vagyok defektes? A hobbijaimból nem tudok megélni, megutálni meg nem akarom őket. Se azáltal, hogy kényszerré válnak, se azáltal, hogy bár csinálom őket, de éhen halok mellettük. Azt már nem is kérdezem, hogy hogyan lehet megszokni azt, amit 35 éves koromra sem sikerült. De ilyen helyzetben mégis mi a legjobb megoldás? (Az biztosan nem, hogy ne dolgozzak, mert egy fizetésből nem élünk meg. De a részmunkaidős állásokban kapott fizuk sem elegek.)


2018. okt. 20. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szegénykém...túl vagy hajszolva...a vidéki élet jót tenne...

Miért nem támogat a férjed benne? Nem azeretne ingázni?

2018. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ő nem akar gazdálkodni, tőle ez nagyon idegen. És már így is ingázunk, még ha nem is annyira vészes a távolság. De ez is sok időt felemészt a napjainkból.
2018. okt. 20. 21:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Tessék én is ilyen vagyok csak én 21 éves férfi és én teszek is azért hogy ezt az élet formát bírjam élni, gyûjtök, spórolok hogy el tudjam kezdeni ezt az életet.

Sok mindent nem tudok javasloni, ne add fel a terved, nagyon jól gondolkozol a vidékkel kapcsolatban csak elõször kell egy tõke hogy el tudj indulni, valahogyan tegyél félre ez az elsõ lépés, második, vezezsd rá a férjedet arra hogy miért lenne jobb vidéken?

a gyereknek is sokkal jobb lenne mint a szenyezett városban.

Sok sikert és kitartást :-)

2018. okt. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!