Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez milyen viselkedés?

Szerintetek ez milyen viselkedés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rólam lenne szó.

Szeretnék választ kapni valaki olyakitől aki tényleg érti ezt a témát (pszichológiai szinten)... vagy olyan is irhat aki szimplán átélt vagy látott már ilyet


A viselkedésem összegezve: teljesen babonás hajlam, valamiféle megfelelési kényszer amit ha nem teszek meg akkor bekattanok (ez már nálam túlzás).


A babona szinte minden nap megjelenik nálam MINDEN órában egyszerűen alig tudom kiverni a fejemből ezeket

(Hivő vagyok és tudom jól hogy a Biblia mit tanit erről... de pont az van a fejemben hogy valami rosszra gondolok pl.: Szent lélek káromlás és már a pokolban is töltöm az életem, mert megbocsáthatatlan bűn)

pl.: félek hogyha bármi olyat gondolok akkor megfog valósulni hogybármi bajom lesz vagy mittudomén:/



Megfelelési kényszerem is már határtalan mindenre odafigyelek ami az enyém, vagy a családé...

pl.: megnyitom a csapot és megmosom a kezem akkor ugye elzárom a csapot.. de akkor jönnek ezek a hülye gondolatok hogy ha nem zártam el normálisan milliós számla, és én tehetek róla, és milesz velem. ez valamiféle bekattanás amit nem tudok kezelni. gyerek korom óta ilyen vagyok...



2018. okt. 21. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Kényszerbetegség

[link]

2018. okt. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kenyszercselekvesek és kenyszergondolatok nekem is megkeserítik az életemet.

Nem tudok elindulni otthonról, ha nem ellenőrzom a sütőt, a hajvasalót, a konnektort, a villanyokat, az ajtókat ha zárom, + a kézmosás én is szintén(ami már gyerekkoromban megvolt, de aztán 10evvel később újra visszatért ) Oké szép és jó lenne, de sajnos 15szor biztos megcsinálom ezeket a lépéseket naponta elindulás előtt vagy elalvás előtt . Azt érzem, ha nem csinálom meg rossz dolog fog történni. Sokan szenvednek ebben a betegségben,de nem vallják be és eltitkolják.

Én nem mentem vele dokihoz,20eves lány vagyok és 5-6éve néha rám jön,máskor mintha nem lenne.

Nem mondaná meg senki se rólam, hogy" beteg "vagyok.

Szívesen beszélgetek veled róla priviben.

2018. okt. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!