Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem létezik vallásmentes...

Miért nem létezik vallásmentes önfenntartó közösség?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, mint a krisnások, csak éppen istendicsőítés meg a többi sallang nélkül.


Egy olyan közösség, ahol a közös cél az, hogy miután az alapszükségletek megvannak (lakhatás, táplálék) és esetleg hasonlóan gondolkodó párra is lel az ember, ahol őszinteség van játszmázások helyett ahelyett, hogy képzeletbeli isteneket dicsőítünk meg énekelgetünk meg jógázunk inkább hasznos dolgokat tanulunk egymástól, amitől


- jobb emberekké válunk.

- társadalmilag és ökológiailag hasznos

- mivel teljesen pénz nélkül nem tudunk élni, olyan tudást is elsajátítunk, amivel a lehető legfüggetlenebbek leszünk a társadalomtól, mégis fizet érte a piacgazdaság.


És mindezt úgy, hogy a politikától igyekszünk teljesen függetlenek maradni.



2018. okt. 25. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
eGyüttment az nem valami olyasmi? Vagy azok is vallásra alapoznak?
2018. okt. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Valószínűleg nincs rá igény, azért. Én magamtól is elsajátítottam tudást, amiért fizet a piacgazdaság, nem kell ehhez ilyen közösség.
2018. okt. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert egy közösség hosszútávon széthullik, ha nem közös az értékrend. A vallásokhoz tartozik egy meghatározottabb értékrend, ezért nagyobb eséllyel nem hullanak szét az egy vallás köré szervezett közösségek, legyenek azok akár ökoközösségek.
2019. nov. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!