Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti kevésbé veszitek komolyan...

Ti kevésbé veszitek komolyan egy lány sírását, mint egy fiúét?

Figyelt kérdés
Csak mert úgy vettem észre (és egyébként csomó mém/konyhabölcsesség is kering erről a neten), hogy egy síró nőről a többség elsőként azt feltételezi, hogy szándékosan drámázik, sajnáltatni akarja magát, kivívni mások szimpátiáját, esetleg manipulálni valakit, míg a férfiak könnyei csakis őszinték lehetnek minden esetben, és azt jelzik, hogy valóban nagy baj van. Nekem ez nem esik túl jól, mivel szökőévenként egyszer fordul elő, hogy elvesztem a kontrollt ember(ek) társaságában, és akkor is legszívesebben elásnám magam jó mélyre, nyilván eléggé padlón kell lennem hozzá, erre kiderül, hogy csomóan bagatell hülyeségnek tartják az egészet.
2018. okt. 27. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Igen. Persze személyfüggő is, ha egy olyan ismerősömet látnám sírni, akit amúgy nem ilyen érzelgős emberként ismertem meg, biztos azt gondolnám, valamivel nagyon megbánthatták/valami történt vele és nem gondolnám, hogy ez csak hiszti. De pl. volt egy csaj a volt osztályomban, aki hülyébb volt, mint az alfelem és kb. minden alkalommal, ahogy kihívták felelni, elbőgte magát és előadta a hattyú halálát, hogy mennyit tanult és nem érti az anyagot és most egyest akarnak neki adni és végül mindig kisírta (szó szerint) a 2-est/3-ast...Amikor őt láttam sírni, valahogy nem az volt az első gondolatom, hogy jajj szegény..
2018. okt. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem, bár sok apatikus nyomorult gondolkodik úgy, mint amit leírtál.
2018. okt. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Az emberek nagy részét nem érdekli a másik nyomora, mert mindenki magával van elfoglalva. Ne gondold hogy egy fiúval jobban törődnek, mindenkinek a saját baja a legnagyobb. Persze vannak empatikusabb emberek is nem mondom hogy nincsenek.

Én se vagyok empatikus, egyszerűen a világ kiöli az emberből. De ha valaki olyan sír aki tényleg közel áll, akkor nyilván megkérdezem jól van e, aztán ha akarja elmondja ha nem akkor nem, simán lehet hogy csak már a töke tele van mindennel (akk is ha lány :D) ha elkezdem faggatni akkor meg csak kényelmetlenül érzi magát.

Ha páromról van szó az teljesen más téma, egy kapcsolatban nincs helye ilyen jellegű titkolózásnak.

2018. okt. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem feltételezem rögtön, hogy egy lány/nő megjátssza magát, de ha idősebb fiúról,v agy felnőttről van szó, akkor igen, biztosabbra veszem, hogy az érzéseit tükrözik, de gyerekeknél viszont ez már sokkal helyzetfüggőbb szerintem.(De szerintem vannak olyan körülmények, ahol gyerekek esetében is komolyabban veszek egy fiút, nem csak azért, mert az emberek nem szoktak égő dolgot színlelni, hanem olyan szempontból is, hogy magasabban van a fájdalomküszöbe, tehát nagyobb eséllyel sérült meg komolyabban, ha elsírja magát tőle.)
2018. okt. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak a személytől függ mit gondolok ha sír, nem a személy nemétől.
2018. okt. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

Ha egy férfi sír akkor többnyire komoly dolog van a háttérben. Pl.: kóros szorongás, depresszió, trauma stb...


Ha egy lány ... nem feltételnűl. Egyik volt lány osztálytársam puskázás közben lebukott és ezért kezdett el bőgni.


Másik ismerősöm kb 1 hetes kapcsolat miatt.


Unokatestvérem meg mindig azért hogy engem bajba keverjen. Viccesnek tartotta eljátszani, hogy megvertem vagy csúnya dokgokat mondtam neki ....

2018. okt. 28. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

En soha nem nemek szerint osztottam ezt kette hanem karakterileg. Vannak rinyalos pasik es rinyalos nok.

De ha egy baratnom aki mindig “kemeny”, sosem dramazik es eletemben eloszor latom hogy ugy ki van borulva hogy sir is, azt komolyan veszem.

De ha a impulziv baratnom aki hangulatember, sir, lehet nem rokonyodok meg annyira. Vagy legyintek.

Ez nem a nemiszervtol fugg. Hanem a szemelyisegtol, hogy kit veszek komolyan es kit nem!

2018. okt. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!