Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » PHD képzés mellett lehet...

PHD képzés mellett lehet gyermeket vállalni? Milyen jövedelem kell hozzá?

Figyelt kérdés
Maga a PHD ugye nem jár túl sok pénzzel, mondjuk egy teljes fizetésű házastárssal és egy félállással együtt be lehet vállalni 2-3 gyereket? Tapasztalatok?

2018. okt. 28. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

PhD képzés alatt nem nagyon lehet dolgozni, mivel nem olyan, mint az egyetem. Gyereket is nehéz vállalni mellette. Gyerek nélkül is húzódik az egész folyamat sokaknál (van aki 6-8 év alatt fejezi be).

Az én tapasztalatom, hogy 1 gyerek kb. 1.5-2 év csúszást jelent. Mondjuk 1 évet vagy otthon a gyerekkel, de a kiesett idő miatt nehezebben rázódsz vissza a kutatásba + a gyerek sok időt vesz el és így jön ki a 2 év. A gyerek nélküli normál csúszás átlagosan nálunk 2 év. Tehát van kollégám, akinek 2 gyereke van és 6 éve csinálja, még szerintem min. 1 év múlva lesz meg neki. Amikor ő kezdte, akkor még 3 év volt az alap, ahhoz képest 4 évet csúszik vele. Dolgozni nem dolgozik mellette.


A csúszással csak annyi a baj, hogy ugye azalatt az idő alatt is csak a tanársegédi fizetést kapod, többre nincs lehetőség.


Az én véleményem az, hogy csodaszámba megy, ha valaki phd alatt vállal nőként gyereket és el is végzi. Ha viszont férfi vagy, akkor belefér a gyerek, vállalhatsz plusz munkát, hogy el tudd tartani a családot, de akkor megintcsak olyan 2-3 év csúszással lehet számolni.

2018. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyen terület?


Otthon/könyvtárban olvasgatós elemzős téma mellett vállalhatsz gyermeket...

Viszont a kísérletezős éjjelig bentmaradós természettudomány mellett nehéz. Nem mondom, hogy nem lehet de nehéz.

2018. okt. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!