Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan ember aki nem...

Van olyan ember aki nem érdemli meg, hogy gyereke legyen?

Figyelt kérdés

Mert azt érzem, hogy az apám pont ilyen ember. Nem mindenkinek való egy gyerek szerintem.

Mintha csak egy púp lennék a hátán. Mintha egy teher lennék, mert itt lakom. Úgy viselkedik velem mint egy kutyával. Minél hamarabb el szeretnék költözni innen...

Ez már másfél éve tart, amióta összevesztünk.

18/F



2018. okt. 31. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ilyen ember van, sajnos nem kötik szigorú feltételekhez a szaporodást. Erre az én alkoholista, borderline szüleim is jó példa voltak, akik egész gyerekkoromban bántalmaztak, amíg költöztem el és szakítottam meg velük minden kapcsolatot.
2018. okt. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
100%
Hajjaj rengeteg. Az én szüleimre se bíznék egy hörcsögöt sem nemhogy gyereket. Az hogy egyáltalán életben maradtam, nem az ő érdemük.
2018. okt. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szívszaggató ezt anyaként olvasnom, drágáim. :(
2018. okt. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik nővérem. Egy fia és egy lánya van (már felnőttek), de amíg kisebbek voltak, gyakorlatilag a család összes tagja nevelte őket, kivéve őt. Mondjuk a volt férje se volt különb, ráadásul ő nemek alapján "diszkriminálta" a gyerekeit: a fiát pátyulgatta, a lányát meg magas ívben lesz..ta, sőt, hivatalosan le is mondott róla. Komolyan mondom, nem értem, hogy miért az ilyen embereknek adatik meg a gyerek, miközben a másik nővérem - aki a fél karját odaadná egy gyerekért - meddő!
2018. okt. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az összes olyan szubhumán, aki elhanyagolja és/vagy bántja a gyerekét. Sajnos mindenkinek szabad szaporodnia, pedig az emberek jelentős része teljes mértékben alkalmatlan szülőnek.
2018. okt. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ohh szegény...kamasz korban vagy!

Majd ha olyanokat kell túlélned, mint pl nevelő apám úgy orron b*&€tt 7 évesen, hogy eleredt az orrom vére s pici markomba tartottam...

Vagy pl egyik barátom: Arra ébredt fel 9 évesen, hogy oldalba szúrta anyja késsel...

Nálunk ezek az emberek defektesek voltak súlyosan.


Nah akkor feléd mi is a helyzet?


Az átlag embereknél a modern kor problémái: Munka munka munka, felelősség, család, fedél a fejük fölé, étel-ital az asztalra , lókaki fizetéssel magyarban :)

S ezért se idejük se energiájuk a gyerekekre , ennek eredménye: Rajtuk töltik le sokszor a dolgokat, hanyagolják a gyermeket...stb



Gondolkodj s elmélkedj mi miért van/lehet! Ne csak a saját sérelmeiddel legyél lefoglalva...főleg ha csak összevesztetek.



Nem tudod milyen az, ha úgy bánnak veled mint a kutyával (vagy még úgy se)...


Rengeteg embernek nem való gyerek.

Ahogy tudom jelenleg még nekem se mivel nem értem el pár célomat, amikkel biztosítani tudom a könnyebb életet s hátteret, ami nyugalomhoz vezet s több szabad időhöz, amit igényel a gyermek, szeretném, ha nem szenvedne olyan hiányokat, amit a mai gyermekek s jövendőbeliek zöme fog elszenvedni.

Kreativítás, gyerekkor, dolgok megfelelő felhasználása, értékelni azt ami van s gyermek-szülő bizalmi kapcsolat.


25/N

2018. nov. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6#os vagyok.


Mielőtt bárki a szülőt hibáztatja:

Halljuk mik a "bűnei" feléd, de csak őszintén és nem túlozva/átírva.


Nekem sima kamaszkori szituációnak tűnik így leírás alapján.


Jellegzetes:

"mintha csak púp lennék a hátán"

(gyerek nevelés s eltartás nem egyszerű)


"teher lennék, mert itt lakom"

(felelősség is egy fajta teher, még ha szeretnek is vagy sem)


"úgy viselkedik velem, mint egy kutyával"

(megeshet, hogy a gyereken csattan a stressz)


"minnél hamarabb el szeretnék költözni innen"

(ez megszokott duma/érzés a gyerekekben, főleg kamasz/lázadó korban)


Úgyis eljön az ideje :)

Majd rá jössz: Lehet szabad vagy egy saját otthonban, de az felelősség (ennél a pontnál fogod kezdeni kapizsgálni a dolgokat)


A te korodban kiutaztam Ausztriába dolgozni saját talpamon állva.


+említed: "összevesztünk"


Sokan összezörrennek, nincsen olyan "tökéletes kapcsolat"(se pár se család se baráti kapcsolatnál), hogy minden happy 24/7ben.


Kezdj el nyitott szemmel járni s utána járni vagy csak elmélkedni dolgokon; más nézőpontból tapasztalni.



Nos a fentiek alapján én kommentelőként nem apádat "szidnám", hanem elgondolkodok ok s okozaton.


+ menekülni egyszerűbb sok embernek, mint szembe nézni a tényekkel.


Honnan indultam...s hol vagyok: Ég és föld a két világom s mégszebbé akarom tenni.


Te ki vagy legbelül? Mit szeretnél? Mik a hobbijaid? Valamelyik hobbit el tudnád-e fogadni munkaként ami helyt áll a modern világban is? Sportolsz-e?(testnek s léleknek is jó + nem fogod megbánni)


Milyen személyiség típusod van?


[link]


...stb


Tisztítsd le otthoni dolgaid s önmagad. Sokat fog segíteni.

2018. nov. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, van. Az én apám is tipikusan ilyen. Szóval apám alkesz de igen masszívan, anyám nyugtatókat szedett amíg meg nem halt. Most fater 71 éves, és egyre többét kihagy az agya, de az italra mindig van esze. Minden nap a cigi a szájában csüng, az ilyen élet nem vezet sehova. Mindent én fizettem egy darabig minimálbérből, most hogy fél éve nincs munkám, semmi sincs rendezve és kaja is egyre kevesebb van. Aztán meleg is vagyok, amit nem tudom hogy meddig tudom titkolni. Mindenem egyre nagyobb csőd. De hát... Nem baj... Leszenvedek vagy 60-70 évet, aztán valahogy elmúlik ez is... A föld alatt már minden ember egyenlő.

24/F

2018. nov. 3. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!