Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az elmúlástól félsz vagy...

Az elmúlástól félsz vagy attól hogy elfelejtenek?

Figyelt kérdés
Ha meghalsz boldog leszel és a lelked tovább él valahol. Nem félek meghalni. De rettegek attól, hogy az emberek egyszer elfelejtenek és nem lesz senki aki emlékezzen rám.

2018. nov. 3. 09:22
1 2
 1/12 dagadtférfi35 válasza:
61%
Te beteg ember vagy.Az elmúlàssal megszűnik minden gondod, S bajod.
2018. nov. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
Azt kéne már megérteni hogy semmi sincs a halál után.Ezt be is bizonyították.És igen ,el fognak felejteni miután meghaltál.
2018. nov. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a kérdést át kéne tenni az Ezotéria kategóriába !!
2018. nov. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Igazából egyiktől se, én attól félek hogy majd csak egy megkeseredett öregember leszek, akinek nincs senkije mert már mindenki vagy meghalt vagy teljesen magára hagyta, és egyedül aszalódok egy lakásban, utolsó éveim alatt, és amikor meghalok senki nem fog gyászolni, a halálomat is csak úgy veszik észre hogy már elkezdtem oszlani és büdös van a lépcsőházban.
2018. nov. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Én egyiktől se. Attól kicsit hogy hosszú és fájdalmas halálom lesz.
2018. nov. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az öntudatvesztéstől félek, hogy "soha többet nem fogok létezni". Tudom hogy ez akkor majd nem fog zavarni, de most ha belegondolok, nagyon rossz.
2018. nov. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha már nem vagyok, tök mindegy nekem, hogy elfelejtenek-e, vagy nem...!
2018. nov. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyikről se. Főleg, hogy a halál után is van élet.
2018. nov. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%

Nem félek ezektől. Így van rendjén. Vannak persze olyanok akikre tovább emlékeznek, de már azok sem ők, akik valójában. Pl. mit tudunk mondjuk Kleopatráról? Jó régóta nem felejtettük el, de mit tudunk elmondani róla, ki volt ő, milyen ember. Aztán itt vannak a hozzánk közelebbi írók, költők, akik nem is olyan régen haltak meg, ráadásul hátra hagyták egy rakás legszemélyesebb gondolatukat. Két dolog van velük. Akik értik miről írtak, azok is csak tippelgetnek, miért gondolhatta így. Az anyja miatt, a rendszer miatt, a betegsége miatt... kutyát nem foglalkoztatja mit akartak elmondani, csak kifejtegetni mi "baja" lehetett. Pedig hát semmi. Tudja valaki kik voltak ők valójában? Kortünet, személyiségzavar?

Aztán itt vagyunk mi most. Tudjuk magunkról vagy egymásról kik vagyunk? Ki fog ránk emlékezni? A szomszéd, az unokák, tanítványok, vagy kik? És mire fognak emlékezni belőlünk? Számít? Nem. Nekem nem számít.

Szerintem fontosabb lenne észrevenni a hibákat és javítgatni. Mindenki csak valami kis apróságot. Hogy az utánnunk következőknek már ne kelljen ezekkel bajlódni. Ez minden amit magunkból itt tudunk hagyni. Kicsi változást. Én attól félek a legjobban, hogy haszontalan lesz az életem. Nem úgy, hogy nem dolgozok eleget, vagy nem teszek semmit a környezetért vagy másokért, hanem hogy nem lesz hatással a világra, hogy éltem. Nem olyan hatással mint Dosztojevszkij :D hanem mint valaki akitől láttak csak egyetlen jó példát amit követni lehet, és szokássá válik az emberek között. Terjedni kezd mint a kőbunkó ősemberek közt a kedvesség. :D Nem tudom. Nem jöttem még rá mi hasznom lehetne, de félek attól, hogy úgyhalok meg, hogy ez nem derül ki számomra. Meg ha most halnék meg, attól is félnék, hogy nem arra emlékeznének aki valójában vagyok. Szerintem az rosszabb mintha csak elfelejtenének.

2018. nov. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%
Egyiktől sem. Éltemben sem foglalkozik velem senki, a halálom sem fog érdekelni senkit. Nagy ügy.
2018. nov. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!