Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Válok és most minden vagyok...

Válok és most minden vagyok az emberek szemében, csak tisztességes nő nem. Hogy lehet ezt az egészet túlélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Három év házasság után úgy döntöttem, elég volt. A férjem nem foglalkozott velem, elhanyagolt, folyton csak a munka volt a fontos neki, a házasságunk és én nem. Ezerszer próbáltam vele megbeszélni, ezerszer süket fülekre találtak a szavaim. Pár napja döntöttem. Vége! Nem bírtam tovább. Talán gyáva vagyok, vagy önző, hogy feladom és boldog akarok lenni 30 évesen.

Mióta kiderult és elköltöztem, a munkahelyemen elindultak a pletykák. Hogy én hány emberrel csaltam a férjem, hogy én egy feslett erkölcsu nő vagyok és hogy nem bírok a véremmel, ezért válok. Pedig ez nincs így és lelkileg alapból padlón vagyok, mert gyakorlatilag tönkretettem a férjem életét azzal, hogy eljottem és nem harcoltam tovább és akkor jön nek ezek a pletykák, amik teljesen padlóra tettek. Ha magyarázkodok, hogy akikkel hírbe hoztak nem volt hozzájuk közöm, akkor azért hiszik, hogy igaz. Ha nem magyarázkodok, akkor meg az a gyanús nekik, hogy ha nem igaz, miért nem védem meg magam. De nekem most nincs erőm ahhoz, hogy bizonygassam a környezetemnek, hogy a rólam kreált pletykák nem igazak.

Voltatok hasonló helyzetben? Ti hogy veszeltetek át?

Tudom, hogy minden csoda három napig tart, de úgy bánt, hogy itt, ahol élek és dolgozom nem is ismernek és mégis olyanokat mondanak rólam... Persze, tudom, le kellene sz.rnom az egészet, de nézem a férjemet is, hogy nehogy neki is valamit elkezdjenek beszélni és ő is elhiggye, hogy ez a helyzet és mégjobban fájjon neki ez a szakítás.


2018. nov. 3. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
5%

De mi változott 3 év alatt? Egy ember sosem cserélődik ki teljesen, szóval amikor úgy döntöttél, hogy több jó tulajdinsága van mint rossz, ezért vele akarod leélni az életedet... ahhoz képest mi változott? Meg egy házasságot nem lehet egyedül elrontani, szóval tényleg fura, hogy ilyen röviddel a nagy haccacáré után kiugrasz az egészből, mondván már nem buli.


Fun fact: más nem tud boldoggá tenni. Talán csak nagyon rossz emberismerő vagy, ezért vergődsz a férjed mellett. Sok nő örülne egy dolgos embernek, illetve sok nő nem menne hozzá olyanhoz, aki nem törődik vele.

2018. nov. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyszerü. Ne foglalkozz vele ki mit mond.

Koncentrálj a saját életedre és a saját döntéseidre,így tisztábban átlátod a dolgokat. Nem könnyü az ilyen helyzet, kitartást kivánok neked.

2018. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Tökéletes ember nincs.

Inkább a munkájának éljen mint a csajozás, vagy a kocsma vagy bármi szenvedélynek.

Lehet hogy csak igy tudta megteremteni azt a jólétet amire egy családnak szüksége van.

Mert azért olyan a legritkább esetben van hogy otthon udvaroljon , fogja az asszony kezét és még az anyagiak is meglegyenek.

Esetleg ha te is besegitettél volna abba a munkába , lehet hogy akkor ő is többet foglalkozott volna veled.

Anélkül hogy ismerném a történetet szerintem te már az elején nem voltál szerelmes bele, csak össze költöztetek és majd lesz ahogy lesz.

Ha pedig elmúlt a szerelem ami talán nem is volt , akkor jól döntöttél, jobb lesz ez igy mindkettőtöknek.

2018. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első!

Ahogy összehazasodtunk és eltelt pár hónap teljesen megváltozott. Mintha a házasság számára egyenlő lett volna azzal, hogy én már fixre mellette vagyok és leszek is mindig. Nyilván két emberen múlik ha elromlik egy kapcsolat. Bizonyára én is sokat hibáztam, de próbáltam vele mindent megbeszélni, mert éreztem, hogy nem lesz jó vége ha így folytatjuk.

Persze, nagyon jó dolog az, ha valaki szereti a munkáját, de az, hogy 7 napból 6-ot végigdolgozik (reggel héttől estig), a maradék egy szabadnapjan pedig minden fontosabb mint én, nem hinném, hogy a legnormalisabb dolog.

Második! Köszönöm! Csak nagyon nehéz, hogy valótlan dolgokat állítanak rólam és ez nekem nagyon fáj!

2018. nov. 3. 16:20
 5/7 A kérdező kommentje:

Vállalkozása van az anyjaval és én soha nem jöhettem szóba, hogy ott dolgozzak velük. Nem kívántam, hogy üljön a szoknyám szélén egész nap, de az hogy csak aludni jár haza, nem gondolom, hogy normális egy házasságban.

Szerettem nagyon is és pont ezért döntöttem úgy, hogy legyen vége azelőtt mielőtt elmergesedne a helyzet és már csak gyűlölkodve tudnánk elvalni. Így korrekt módon, emberi hangon tudjuk ezt lezarni.

2018. nov. 3. 16:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudsz most mást csinálni, mint nyelni és várni hogy ezek ostoba pletykàk elcsendesedjenek. Tudom hogy ez nem könnyű, de addig amíg nincs közvetlen kihatásuk az életedere (értsd: nem rugnak ki, vagy vernek meg miatta) addig nem kellene velük foglalkoznod, elvégre az az idióta aki nem ismer és mégis azonnal itélkezik, az hadd gondoljon amit akar, úgysincs jelentősége.

Kitartást és sok-sok türelmet kivánok neked, hidd el előbb-utóbb mindem jóra fordul. ;)

2018. nov. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ilyen szempontból nincs kihatassal az életemre, de ma erősen elgondolkodtam azon, hogy talán el kellene jönnöm erről a munkahelyrol és másikat keresni. Sajnos nem vagyok lelkileg egy erős ember és teljesen kilátástalannak látom az életem most és ez csak rátesz egy lapáttal.

2018. nov. 3. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!