Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan angol youtube...

Van olyan angol youtube csatorna, amit szívesen néznétek, de nem tudtok, mert foghíjas/nem jó az angoltudásotok és fordítás sincs a videókhoz?

Figyelt kérdés
Légyszi írjátok le a nevüket itt válaszban:)

2018. nov. 3. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az angoltudásommal van baj mert megérteni megértem szimplán csak jobban tudom élvezni azokat a dolgokat amik az anyanyelvemen vannak, manapság nagyon népszerű ez a sznob beállítottság hogy "ÚÚh én magyarul nem nézek semmit mert magyarul minden szar és amúgy is minden szar aminek köze van a magyarhoz"..., megérteni megértem az angolt, de messze nem annyira élvezem az angol nyelvű videókat mint a magyarokat.

Egyébként a "BRIGHT SIDE" nevű csatornáról szoktam néha egy-két videót nézni.


u.i.: remélem nem azért kérdezed hogy tőlük lopd a videókat, mert már van ilyen magyar videós, valami "pénisztúró" a neve, és elég nagy szégyen!

2018. nov. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én nézek magyarul is videókat, nem érzem se cikinek, se kevésbé menőnek, ahogy az angolul videózást sem tartom menőbbnek, vagy jobbnak. nem érzem egyik nyelvet sem jobbnak, sem rosszabbnak, csak egészen másnak. mindkét nyelvnek meg vannak a szépségei és az értékei - főleg, ha az emberek veszik a fáradtságot, hogy helyesen és szépen, jól beszéljék. az a halálom, amikor valaki még az anyanyelvén se tud értelmesen beszélni.


akiket érdemesnek érzek nézni a magyarok közül, azokat magyarul nézem. de amit angolul találok meg, vagy akiket a külföldiek közül kedveltem meg, azokat angolul nézem.

akiket nem nézek magyarul, azokat vagy tartalomban, vagy kivitelben érzek gyengébbnek és nem a magyarságukkal van bajom.


azt be kell látni, hogy elég sokan vannak, akik külföldi videósok ötleteit másolják le és próbálják itthon eladni újdonságként, ami szintén nem újdonság és mindig is ciki volt, ha kiderült. persze ha nem saját ötletként akarja eladni valaki, hanem beismeri, hogy másoktól kölcsönöz, inspirálódik, vagy épp tanulni próbál, az megint más. főleg, ha a forrást is megosztja. de ilyenkor óhatatlanul jön az összehasonlítás az eredetivel és a mérlegelés, hogy érdemes-e a másolatot nézni az eredeti helyett. de nem egy olyat ismerek a magyarok közt is, akiknek sikerült színvonalasan másolni mást és még ha ordít is, hogy honnan van az alapötlet, úgy töltik meg saját tartalommal, hogy amiatt mégis érdemes nézni. miközben másoknak meg a saját ötleteiből születő videókat sem feltétlenül élvezet nézni.


remélem, ezzel a kérdezőnek is sikerült választ adnom: nem érdemes mások videóit feliratozva feltenned és ezzel mások munkáját meglovagolva nézettséget csinálnod. próbálj inkább saját tartalmat csinálni!

2018. nov. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ugy latom itt senki sem hallott meg arrol, hogy feliratot teszunk az EREDETI videohoz es az EREDETI videon meg majd be lehet kapcsolni a feliratot... ez nem lopas, szimplan segitenek azoknak, akik szivesen neznenek egy csatornat, de nem mindent ertenek es nincs idejuk/kedvuk forditozni minden otodik szo utan.

Szeretek tolmacsolni, ennyi az egesz...

2018. nov. 9. 22:26
 4/5 anonim ***** válasza:

bocsánat a negatív feltétlezésért, de sokan lopnak előszeretettel ötletet és mást is a neten...


ebben a formában ez egy nagyon jó szándék és csak támogatni tudom! őszintén irigyellek érte, hogy neked még van ilyesmire időd, energiád! egy időben én is sok hasonlót csináltam, de nekem már nem fér bele. még a saját dolgaimat lefordítani sem másik nyelvre.


érdemes (főleg kezdésként) tenned egy pár próbát a TED.com-on, ott igen komoly rendszert alakítottak ki a beszédek videóinak több nyelvre lefordítására. például minden videónál biztosítják az angol leiratot időzítve és mielőtt élesítenek egy fordítást egy másik (szintén önkéntes) fordítóval is átnézetik, hogy megpróbáljanak minél jobb minőséget biztosítani, így nagyobb eséllyel sikerül kiszűrni a fordítási, gépelési, időzítési és egyéb hibákat.

2018. nov. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a segitseget, nagyon aranyos vagy!
2018. nov. 10. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!