Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elvihet a rendőrség azért,...

Elvihet a rendőrség azért, mert egy közösségi oldalon üzenetekkel bombázok valakit?

Figyelt kérdés
A randik.hu oldalon nagyon sok üzenetet küldtem egy srácnak. Mindig letiltott. De én aztàn mindig új profilt hoztam létre, és tovább írkàltam neki. Elég bonyolult ügy volt kettőnk között...érzelmi okokból írtam neki olyan sokat. Viszont az üzenetekben csak az érzéseimet írtam meg. Egyáltalàn nem fenyegetőztem, nem zsaroltam, semmi ilyesmit nem csináltam. Aztán a sràc feljelentèst tett rám az oldalon. A randik.hu meg kiértesített engem emailben hogy feljelentés érkezett ràm. Töröltem magam az oldalról és küldtem email-t a randik.hu-nak hogy többet nem írok a srácnak. Azt válaszolták, hogy ők nem fognak feljelenteni, de a srác attól mèg feljelenthet, és akkor ki lesznek adva az adataim a hatóságnak. Na most ha tényleg feljelent engem a srác, akkor a neki küldött rengeteg szerelmes üzenetért elvihet a rendörség???

2018. nov. 7. 11:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, hogy foglalkoznak-e ilyen szinten, de ez nálam már zaklatásnak számít. Ez érzelmi zsarolás bakker.

Amit te cukin "szerelmes üzenetnek" mondasz, az neki teher volt és furcsa, rossz érzés!!!

Egyik barátnőm csinált hasonlót egy fiúval, én szégyelltem magam. Nem lehet szerelmet kizsarolni...

2018. nov. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Igen siman feljelenthetett volna zaklatasert es akkor mar rendorokkel is randizhattal volna.

Ezek szerint (meg) nem jelentett fel. Hasznald ki a lehetoseget es tegy rendet a fejedben.

Bakker, neked hogy esne ha teged bombaznanak uzenetekkel, azutan hogy egyertelmu hogy marhara nem kivancsi rad???

2018. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Elvinni nem fognak de nem volt sok értelme annak amit csináltál a sráccal.
2018. nov. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Igen, ez a zaklatást bőven kimeríti és ha a srác feljelent, az oldalnak ki kell adnia rólad az adatokat. És bizony bizony akkor jön a bünti.


Randi oldalakra ELMÉLETILEG 18 évtől lehetne regisztralni, így feltételezzük, hogy te betöltötted ezt az életkort. Na már most ennyi idősen tisztában kellene lenned azzal, hogy a tetteidnek bizony következményei vannak! Ha a srác feljelent, nem fogod megúszni egy kis leszidással.


Elhiszem, hogy tetszik a srác meg minden.. de ilyet akkor sem csinálhatsz. A nem az nem.. most gondold el fordított esetben, egy olyan pasi zaklatna téged, akihez te egyáltalán nem vonzódsz!! Ugye te sem örülnél neki?

2018. nov. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
Igen, zaklatásért úgy abíróság elé állíthatnak, mint a huzat.
2018. nov. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Online zaklatást szenved el az a személy, aki többször is bántó, sértő, megalázó üzeneteket kap az interneten keresztül. A kiskorú felhasználóknak címzett szexuális tartalmú üzenet – kép, videó és/vagy szöveg – is online zaklatás.


Zaklatásnak minősül, ha valakit rendszeresen vagy tartósan háborgatnak, megfélemlítenek, magánéletébe önkényesen beavatkoznak. Ez történhet akár e-mailen, valamelyik közösségi oldalon vagy csevegőszolgáltatásban. Rendszeres a zaklatás, ha az rövid időszakonként visszatérően jelentkezik (például egy-két napon át több e-mail, majd egy hét szünet után újabb e-mailek). A tartós zaklatás hosszabb időn át, folyamatosan történik (például több hónapig naponta érkezik e-mail a zaklatótól).


A kategória magába foglalja azokat az eseteket is, amikor felnőttet vagy gyermeket szexuális jellegű megkeresések, zaklatások érnek, ahogy az olyan, weboldalakon, fórumokon olvasható szöveges tartalmak is ide tartoznak, amelyekben kiskorúakra tesznek szexuális jellegű megjegyzéseket, és/vagy szexuális jellegű beszélgetést folytatnak, valamint azok a felhívások is zaklatásnak minősülnek, amelyekben kiskorúakat keresnek szexuális együttlétre.


Fontos: zaklatás bűncselekménye miatt csak a sértett tehet feljelentést a rendőrségen, a bűncselekmény csak a sértett magánindítványára büntethető, a sértett nevében másvalaki nem tehet feljelentést. A magánindítvány azt jelenti, hogy a sértett nyilatkozatot tesz a rendőrségen, hogy kérelmezze az elkövető büntetőjogi felelősségre vonását.


A megsértett jogi norma


Btk. 222. § Zaklatás


Btk. 222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki félelemkeltés céljából


a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy


b) azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be,


vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Aki a zaklatást


a) házastársa, volt házastársa, élettársa vagy volt élettársa sérelmére,


b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy sérelmére, illetve


c) hatalmi vagy befolyási helyzetével visszaélve


követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2018. nov. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

A törvény betűje szerint a zaklatás alapesete:

"Btk. 222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


A rendszeres vagy tartós háborgatás megvalósult. Ugyanakkor ezen bűncselekmény csak magánindítványra büntetendő, ami azt jelenti hogy a rendőrségen hiába tesz valaki feljelentést amiatt hogy zaklatják, a rendőrségnek nincs törvényes felhatalmazása, hogy az ügyben nyomozzon, sem az ügyészségnek arra, hogy vádat emeljen, a bíróságon a vádat képviselje.

"Btk. 231. § (2) A 221-228. §-ban meghatározott bűncselekmény csak magánindítványra büntethető, kivéve, ha a 227. §-ban meghatározott bűncselekményt rendvédelmi szerv tagjának sérelmére követik el."


Ilyen esetben a sértett közvetlenül a bírósághoz fordulhat magánindítvánnyal, a bíróság békítésre beidézi mindkét felet, ha a sértett nem békül akkor tárgyaláson neki vagy jogi képviselőjének kell a vádat képviselnie.


Azért egy átlag tökös heteroszexuális srác nem fog feljelenteni egy csajt emiatt, de ha egy meleg szállt rá, azt már igen.

2018. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
A "feljelenteni" szóhasználatom pongyola volt, nem fog magánindítványt beadni.
2018. nov. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%
Így van.Nem jelenthet fel amemnyiben csak az érzelmeiddel árasztottad el őt, nem pedig fenyegetéssel vagy zsarolással.
2018. nov. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Ki az aki mindenkit lepontozott?

És milyen alapon?

Netán feljebbvalónak érzi magát az illető még a törvénynél is?

2018. nov. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!