Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ciki, hogy ilyen szakmát...

Ciki, hogy ilyen szakmát tanulok, ennyi egyetem után?

Figyelt kérdés

Apám vágya az volt , hogy egyetemet végezzek . Elvégeztem ( most lényegtelen hogy mit) , kulföldre költöztem , csomó minden törtent , szultem , beteg lettem , ki kellett ertekeltetni , stb nem tudtam elhelyzekedni sehol vele , mert az igazsag az , ( nem tudom ha ez az ok) hogy nem igazan tudtam mit kezdjek magammal az adott szakmában, melyik ágazata kéne érdekeljen , stb

Lényeg hogy nem mentem vele semmire . Ezért most egy kétkezi melós OKJ hez hasonló képzésre iratkoztam be, szakács

Nem tudom ha jó lesz, egyelöre azt érzem hogy érdekel a dolog es izgalmas lesz .

Szeretek fözni ahogy sok minden mást is, jó is vagyok benne , néha mégis túl merésznek érzem a váltást , sajnalom h annyi évet elpazaroltam a tanulassal , hiaba . Es azt is, h apam hiaba akart felemelni egy szintre , vegul csak lefele megyek

Itt kulföldön ahol vagyok , erre a szakra szinte analfabeta bevandorlók jönnek .

Nem tudom, ha jól döntöttem

Sajnos apam azert kellett lökjön maga elött mert sose tudtam valaszolni a mi leszek , ha nagy leszek kerdesre

Most is kapisgalom, es remelem , hogy ez az út elvezet egy valódi munkahelyhez



2018. nov. 12. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem apádat csak jót akart neked az egyetem dologgal,csak hát nem jött be sajnos. Szerintem nagyon jó ötlet,hogy belevágsz a szakácskodásba. Sose szégyeld azt,amiben jól érzed magad! Én kívánom,hogy sikerüljön elérned amit szeretnél,és ha te boldog és sikeres vagy abban amit csinálsz apud is megérti majd.
2018. nov. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. nov. 12. 23:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert kívánok neked hajrá,nem ciki szeretek én is főzni pedig fiú vagyok !
2018. nov. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 grafno ***** válasza:
100%
Egy a baj a szakaccsal. Mindig este és hétvégén dolgozol. Nincs ünnepnap és semmi sem. Jobban jársz ha külföldön vagy ami nem gasztronómia. Ha 2000eu felett keresel vele és 500alatt a lakás akkor megeri amúgy stresszes meló és sok a túlóra.
2018. nov. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahány szakmát tanulsz azzal mind többet érsz, okosabb, értelmesebb, sokoldalúbb ember leszel.

Úgyhogy nincs okod szégyenkezésre.

Nem mindenki találja meg elsőre a hivatását.

2018. nov. 13. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4: Aki mindig este dolgozik, az a pék. Az emberek szoktak ebédelni is.


A kérdezőnek: hajrá! Ha újra kezdhetném én is szakács lennék, mindig is a szívem csücske volt a gasztronómia.

2018. nov. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ciki, sőt nagyon jó, ha megtalaltad amit keresel. Van olyan 45 eves ismerosom aki meg mindig keresi az utjat, holott lassan mar a nyugdijat kene bebiztositania maganak! :D persze ez tragedia - neki...

Max gondolom sajnalod az elpzaraolt egyetemi eveket? Szerintem ne sajnald! Sose tudhatod (vagy ha filoztal rajta - tudod) hogy mit tanultal ezzel, aki ma vagy, ahhoz az is hozzajarult!

2018. nov. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!