Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vonaton miért kell a magyarokn...

Vonaton miért kell a magyaroknak állandóan nagyon hosszan telefonon fecsegniük?

Figyelt kérdés

Ezt sem tapasztalom külföldön, ahol felváltva élek, de Mo-n akár nemzetközi vagy belföldi vonaton vagyok, elõször is általában egy baromi hangos csengõhang, hogy minden utas meghallja :)

aztán 40-60 perces fecsegés, "mit eszel", blabla, annyira idegesítõ.

Ez is hungarikum?


2018. nov. 13. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom, de én is ezt hallom. Igaz, külföldön nem járok, de Magyarországon vonattal járok. (Csak én azt hittem, ez külföldön is így van.)

(Én amúgy csevegni nem szoktam vonaton, csak tőmondatban, "megyek, gyere ki értem légyszi az állomásra". Ennyi. Otthon a többit megdumáljuk úgyis.

2018. nov. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ez tényleg "hungarikum" lenne, csak előfordul külföldön is, bőbeszédűbb népeknél biztosan, nem tudom, te hol laksz.

Ha ennyire zavar, dugd be a fülhallgatódat, és hallgass zenét.

Nekem is jól esik pl iskola után, fáradtan beszélgetni egy jót a barátommal, akár semleges dolgokról, csak mert szeretjük hallani egymás hangját.

Meg hosszabb utakon unatkozik az ember, ha nincs nála füles, vagy nem szeretne zenét hallgatni, lehet azzal üti el az időt, hogy beszélget egy jót egy baráttal vagy családtaggal. Vagy távol élnek egymástól, és szeretnének kapcsolatban maradni, így ha megejtik a telefonálást akkor, amikor mást nem nagyon lehet csinálni, otthon foglalkozhatnak a fontosabb tennivalókkal.

2018. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én azt látom, hogy tipikus temperamentumos népek, spanyolok, olaszok, arabok ha felszállnak akkor 3 vagonnal arrébb is őket hallani.


Van amikor engem is zavar. Máskor meg egyszerűen jól esik beszélgetni, főleg hosszú utakon. Ráadásul elég sok ismerősöm van munka miatt, akár kollégák, akár külsősök, néha velük is elcsevegek. Nem mindig esik jól kussban nézni ki a fejemből.

2018. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Mutatni kell, hogy nekem van telóm; ismerősöm <még ha csak a férjem is az:):):)>; jó idegesíteni a másikat; így is lehet sírni, hogy "nincs pínzem"; úgy gondolják, hogy így jobb, mert nem kell szóba állni a másikkal a vonaton.

Amúgy szerintem páran csak kamuznak ezzel a végtelen telefonálással.

2018. nov. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Engem zavarna, hogy idegenek füle hallatára beszélek meg csomó mindent, végülis nem tartozik rájuk. Akkor sem ha semleges, ártatlan dolgokról van szó. Pláne nem egy órán keresztül. Van aki meg 5 embert egymás után felhív :)))

Szerintem olvasni sem ártana. Akár csak újságot. Hangos duma helyett. Ahogy a kulturált népek. Dehát nem vagyunk egyformák.

2018. nov. 13. 23:55
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hungarikum? Most komolyan mindent negatívan kell felfogni Mo-val kapcsolatban? Ha vki rosszul lesz és elhányja magát az utcán, már az is az...?


Angliában minden tömegközlekedési eszközön (kivéve repülő) akad nem egy személy aki telefonon beszélget (bár ott nagyobb divatja van a headsetnek). Annyi a különbség, hogy az ottani vonatokon van olyan "csendes" kocsi, ahol nem illendő zajongani, azaz nincs hangos zene hallgatás, pofázás stb... Itt általában akta kukacok ülnek (dolgoznak), meg a tanulók (tanulnak), meg én mert máshol tömegnyomor van.


És leginkább a pakik, indiaiak, arabok, általános/közép iskolások a hangos egyedek. Najó, meg a vérbeli angol asszonyságok, akik vagy 6 kölyökkel üvöltöznek vagy a telefonon a férjükkel.


Amúgy jópárszor vonatoztam-buszoztam hosszabb távon is itthon, nem egyszer volt olyan, hogy full kussban lement az egész 6 órás utazás. Napközben. Csak annyi volt a pofa tárgya: Jegyeket-Bérleteket kérem készítsék elő...

2018. nov. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!