Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor padlón voltál anyagilag...

Amikor padlón voltál anyagilag, lelkileg, hogy álltál fel huszonévesen, egyedül?

Figyelt kérdés
Ilyen helyzetben vagyok, de nem akarok ebben maradni.
2018. nov. 17. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
kölcsön bankból, húzás külföldre. magyarban ne igazán álmodj sz a r anyagi helyzetből való kimászásról.
2018. nov. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Munkásszálón lakom, olyan emberekkel van közös szobám, akiket nem szeretek, kevés a fizetésem, szüleim nem tudnak támogatni, az egyik alzheimeres, a ház végrehajtás alatt, az ő otthonba kerülését is fizetni kell majd... van egy féltestvérem, nővérem, neki mindene meg van... nekem semmim... 25/ l vagyok... úgy érzem sok dolgot el is rontottam :(
2018. nov. 17. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Anyagilag nem vagyok padlón MÉG, annak köszönhetően, aki felnevelt illetve az egyetem alatt gyűjtött összeg miatt.

Viszont amióta "felnőtt életet" kényszerülök élni, ez az összeg erősen fogy, pedig tizede ment "luxus", nem életbevágóan szükséges dolgokra, a többit befektettem a jövőmbe, hogy így mondjam, csak rossz befektetés volt.


Lelkileg viszont teljesen padlón vagyok, feldolgozatlan gyászfolyamat, máig nehéz beilleszkedés a felnőtt életbe, magány, mentális gondok, rossz munkahely, mint említettem, fogyó pénz, kezeletlen krónikus betegségek, mellé hipochondria, és bizalmatlanság a modern, nyugati, gyógyszerorientált orvostudomány felé, egyre nagyobb reménytelenség, egyre nagyobb mentális-idegi-lelki fáradtság, növekvő közönyösség, fekete jövőkép.



Kimászni?

Fogalmam sincs...


Igyekszem tenni a jövőmért totál fekete jövőkép és fásultság mellett, amikor nem a munkahelyemen vagyok, igyekszem lekötni magam, hobbim, érdeklődési köröm még túl sok is van. Így is egyre nehezebb, hogy ne agyaljak otthon is. (A monoton meló mellett a munkahelyemen egész nap agyalok...)



Nem tudom, mennyit segítettem, szerintem semmit. :D



26/L

2018. nov. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nehéz. Ahonnan lehet segítséget kell kérned. A munkahelyeken néha vannak ingyenes jogi tanácsadók, de városok önkormányzatán is működnek ilyenek, sajnos jól elbújva nehogy eljussanak azokhoz akiknek tényleg szükségük lenne rá. Érdemes lenne érdeklődni szociális szervezeteknél, szoktak mutatni lehetőségeket továbbtanulásra, pénzügyi megoldásokra. Nem vagyok szektapárti, de azt gondolom egy vallási közösséghez való tartozás pont az olyan embereknek nyújthat segítséget, akiknek nincs megfelelő családi hátterük. Nem feltétlen kell megtérni vagy olyat csinálni ami tőled idegen, de érdemes ismerkedni különböző gyülekezetekkel, akik közt esetleg mást nem is de pár órára békét, nyugalmat találhatsz. Nem szokott jönni azonnali jó barát, vagy mindenre működő gyors megoldás. Én ezeket tenném ha egyedül lennék és padlóra kerülnék. Másokkal is van ilyen, és mindegy mit mesèlnek később, valaki tutira segített nekik is. Úgyhogy ne gondold, hogy egyedül kell olyan borzalmasan erősnek lenned, ne legyen ez az elvárás magad részéről sem. Az hogy egyedül boldogulsz és magadon segítesz azt jelenti, hogy magadnak keresed meg a megfelelő segítséget. Egyedül a világ ellen nem lehet.
2018. nov. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lett egy sugardaddym, javítottam az angolomon, utána jobban fizető állást kerestem.


Eleinte sugardaddy helyett mást próbáltam (bébiszitterkedés - nem kértek fel, eladtam a ruháimat - nem vettèk)

2018. nov. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!