Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért Anonim Alkoholisták a...

Miért Anonim Alkoholisták a gyűlés neve, amikor mindenki bemutatkozik?

Figyelt kérdés
Józsi vagyok, alkoholista. Szia Józsi! Feri vagyok, alkoholista. Magdi vagyok, alkoholista. Stb

#anonim-alkoholisták
2018. nov. 18. 06:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem kell teljes név, csak egy keresztnév. Azt, hogy saját keresztnevedet mondod -e, senki se ellenőrzi.
2018. nov. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is nézd meg, hogy MO-on hány "Józsi", "Feri", "Magdi" van és akkor észreveszed, hogy ez nem mond semmit az illetöröl, ennyiböl nem tudod, ki is igazán.

Másodszor te mondhatod, hogy "Józsi" vagy, közben meg "Ottokár" a neved, söt akár "Hófehérke" néven is bemutatkozhatsz.


Az ott használt névnek csak annyi jelentösége van, hogy a másikak meg tudjanak szólítani illetve ha rólad beszélnek, ne mutogatni kelljen rád, hanem az ottani neved tudják helyette használni.

2018. nov. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Ezt csak az nem értheti, aki már teljesen szétitta az agyát!
2018. nov. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
"... és alkoholista vagyok." Ott legalább mindenki egy szakmát tanult.
2019. jan. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezen kívül semmi mást nem mond el. Sőt, igazából bemutatkozni se kötelező, az amolyan hagyomány ott. A lényeg benne van. A keresztnevet nem kell magyarázni, azt meg ,hogy 'alkoholista vagyok', azért mondják, mert ez a lényeg, ezért van ott, nem pedig azért mert letört a körme, vagy mert kék a wc-je. Illetve ez segít abban is, hogy közösségi szinten érződjön, hogy tök mindegy, hogy ki orvos, ki építőmunkás, ki trolisofőr, stb. Egy dolog számít,hogy felismerték, hogy baj van a piával, és megoldást keresnek rá ott.
2021. febr. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!