Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki Amerikába vagy...

Ha valaki Amerikába vagy Angliába költözik, van lehetőség felvenni hivatalosan egy angol nevet?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert azt tervezem, hogy Amerikába költözök, de lehet hogy először egy kis időre Angliába megyek, hogy megnézzem, az milyen környezet és ha ténylegesen angol területen akarok élni, szeretnék egy angol nevet is felvenni amennyiben ez lehetséges. Az nem számít, hogy miért szeretném, csak az hogy hogyan lehet ezt megtenni, illetve van-e bármi kritérium ezzel kapcsolatban, ha van ilyen lehetőség. Válaszokat előre is köszi!

2018. nov. 19. 06:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy felveheted, de kíváncsi vagyok, amikor meghallják az akcentusod és angol neved van mi a reakciójuk, te tudod Johnny!:D
2018. nov. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
53%
Nem, nincs ilyen lehetőség. Magyarorszagon magyar allampolgarkentg csak és kizárólag magyar neved lehet. Mondjuk attól, hogy téged Istvánnak hívnák, kint mondhatod, hogy szólítsanak tudom is én, Steve-nek
2018. nov. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
26%
Magyar állampolgárként NEM csak magyar neved lehet! Ezt honnan veszed? Ismerek egy született magyar állampolgárt és nem magyar a neve! Kérdező gondolom felveszi majd az állampolgárságot, USA-ban úgy is elengedhetetlen.
2018. nov. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Rosszul fogalmaztam, utalós. Magyarorszagon született magyar állampolgárként csak és kizárólag az MTA álltál elfogadott, az utónév listán szereplő, magyar helyesírásának megfelelő és magyar kiejtésű neve lehet
2018. nov. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Ja, ja, majd felveszi ah amerikai állampolgárságot. Az olyan egyszerű, ugye.
2018. nov. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Én bárhová is költözök, Anglia vagy Amerika, megdolgozom majd azért hogy állampolgárságit kapjak, tisztában vagyok vele (többnyire) hogy mennyire nehéz (pláne Amerikában) és hogy sokak számára lehetetlennek tűnik, de én nem hiszek a lehetetlenségben, eddig amit akartam (többnyire) meg is szereztem mert nem hagytam annyiban. Természetesen úgy értettem a kérdést, hogy ha bárhol is szerzek egy másik állampolgárságot akkor úgy lehet-e kapni az adott állampolgársághoz egy nevet is hogy papíron is legyen, meg alapból az összes iratom le lenne fordítva angolra, hogy ne legyen probléma, de ezt már akkor elintézem, mielőtt kimegyek, így igazoltatásnál sem lesz probléma.
2018. nov. 19. 07:55
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
Akkor gondolom a zöldkártya már megvan, ha ilyenben gondolkozol...
2018. nov. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen, már megvan.
2018. nov. 19. 08:35
 9/23 anonim ***** válasza:
77%
Ismerősöm Angliában él már 12 éve, már brit állampolgár. Ő Zsuzsanna, és Susanne lett, hivatalosan intézte, de már így használja hivatalosan is.
2018. nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
És az angol neve a magyar nevének a fordítása vagy egy teljesen új tetszőleges név? Illetve csak úgy lehet hogy a magyar név angol megfelelőjét használjuk hivatalosan vagy lehet tetszőleges angol nevet intézni magunknak amennyiben hivatalos állampolgárokká váltunk?
2018. nov. 19. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!