Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan válhat valaki érdekessé...

Hogyan válhat valaki érdekessé, izgalmassá a többi ember számára?

Figyelt kérdés
Itt most főleg személyiségre gondolok, tehát nem arra hogy díszesen öltözködöm vagy épp a viselkedésemmel, beszédemmel hülyét csinálok magamból, hanem hogy ha valaki beszélget velem vagy csak rám néz, akkor érdeklődést keltsek benne, az arckifejezésem, a szóhasználatom, a beszédstílusom, ilyenek úgymond megragadja. Hogy érdekes beszélgetőpartnernek tartson. Az ilyet hogyan lehet fejleszteni, hogy kikerüljek a "szürke egér" zónából?

2018. nov. 19. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Bővítsd a tudásod :)

A választékos szókincs igencsak tud hatni az emberekre. Nem az idegen szavakra gondolok, hanem csak arra, hogy választékosan használd azt, amid van.

Olvass esetleg történelmet, vagy lexikonokat. Számomra pl nagyon érdekes, hogy egyes dolgok honnan erednek, ki mikor találta ki őket.Vagy például a már meglévő dolgok hogyan működnek, hogyan készülnek. Akárkiről is legyen szó, tudni mindenki akar. Ha tudsz, figyelni fognak rád. Minél érdekesebbeket tanulsz, annál jobb.

Én ezt tapasztalom :) Persze nem ezért olvasok ilyeneket, szimplán ez érdekel, de mások nagyon szívesen hallgatják :) és érdekli őket :)

2018. nov. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom javasolni, hogy olvass minél többet, illetve szerintem az is jó pont, ha a szakmádban elmerülsz.

Másrészt ez egy összetett dolog, tehát nem mindegy mi a szakmád, vagy hogy mi a hobbid.

Nyilván minél izgalmasabb, annál jobb, azért egy nyomozó máris több sztorit tud felhozni, mint egy irodista, aki egész nap írogat. Persze utóbbinál is előfordulhat az év sztorija.

2018. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első tanácsát csak óvatosan kezeld. Sírba visznek az okoskodó ismerősök, persze mikor nekiállnak tudálékoskodni totál oda nem illő dolgokról (pl - Ma színházba megyünk. Érdekes, na és azt tudod, kinek a novellái alapján írta Shakespeare a színdarabjait?) ilyenkor udvariasan érdeklődő arcot vágunk, de magunkban alig várjuk, hogy befejezze. Könyörgöm, bármilyen téged érdeklő információt 10 másodperc alatt megtalálsz, nem szükséges, hogy egy okostojás hadarja el neked egy jóízű beszélgetést félbeszakítva ezzel. Lerí az ilyenekről, hogy szeretet- és elismeréshiányosak.
2018. nov. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyedi beszédstílus, ötvözve a humorral a dolgot, fapofa, de azért mutatni érzelmeket is.
2018. nov. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!