Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mért látnak másképp engem az...

Mért látnak másképp engem az emberek mint én magamat?

Figyelt kérdés
Sportolok, kondizok és ezt komolyan akarom csinálni, sokan mondják széles vagyok jó nagyok a mellizmaim nagy a váll meg fejlődtem meg ilyenek, de én miért nem látom ezt magamon? Mindenki mást jobbnak látom magamnál s izmosabbnak, miért van ez? Én nem látom magam jónak

2018. nov. 19. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Önértékelési problémák?
2018. nov. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk mert a többi ember a többi ember, te meg te vagy.
2018. nov. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Néha velem is ez van kérdező ,pedig nagydarab vagyok még is picinek érzem magam néha
2018. nov. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Habar nő vagyok...

A konditeremben tök jól kidolgozottnak érzem magam.

De ruhában...

2018. nov. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Átlagold az összes véleményt. A tiéd csak egy a sok közül.
2018. nov. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért látom ezt így
2018. nov. 19. 23:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha az elégedetlenség visz előre, és tovább fejlődsz.

Viszont létezik a férfiaknál (és főleg olyanoknál, akik sokat kondiznak) is testképzavar. Sosem látják magukat elég nagynak, elég izmosnak, elég formásnak. Olyasmi ez, mint egy anorexiásnál, akit már elfúj a szél, de ő még hájas hurkákat lát magán, csak fordított változatban.

Szóval simán lehet, hogy tényleg nem látod reálisan magadat, ezt neked kell tudnod felmérni. De abba is gondolj bele, hogy te minden nap látod magadat, viszont ha valaki nem találkozott veled hónapok óta, és megjegyzi, hogy nőttél, annak nyugodtan hihetsz.

2018. nov. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert az ember saját magát látja, mert ismeri magát, ahhoz szokott hozzá, míg egy kívülálló jobban látja a különbségeket. Gondolj bele: most olyan vagy, amilyen, de ha megnézel egy fényképet magadról, akkor is hasonlóan ugyanolyannak fogod magadat látni, de már egy kívülálló észre fogja venni a különbségeket.
2018. nov. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert te minden nap találkozol magaddal, így folyamatában tapasztaltad meg a változást (hogy megnőttek a mellizmaid, stb.), így nem volt feltűnő. Más viszont nem látott x ideje, így neki jobban feltűnik a változás.

Egyébként mindegy, hogy miért látod így, vagy mások miért látják máshogy. Az a lényeg, hogy mi az igazság, nem? Azt pedig úgy tudod meg, ha igenis átlagolod a meglátásokat.

2018. nov. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sajnos elegedett magammal
2018. nov. 20. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!