Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít halálra...

Csak engem idegesít halálra ez az egészségmánia?

Figyelt kérdés
Mindennek hirtelen csökkentik a só vagy a cukortartalmát aminek utána tök pocsék lesz az íze. Az újfajta üdítőkből pl. Fanta eper-kiwi nincs normál cukros csak zero ami nekem, meg sok barátomnak nem jön be a zero miatt. Mindenhol erőltetik a mozgást. Ti nem unjátok már? Ha az ember elakar hízni úgyis elfog ha meg nem akar úgysem fog.

2018. nov. 19. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen igazad van. Tobbet kell mozogni, mint zabalni es ennyi.


Rengetegen abból lesznek milliomosok, hogy mi vagyunk kevesebben, akik szerint ez ennyire egyszeru :D


Mindenki csalni akar, mérgezni magat es egy megallot buszozni.


En ha colat iszom, nem zerot, de nem is ulok fel a buszra kis tavolsagok miatt telen se.

2018. nov. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A mozgás erőltetése nem baj, az egészséges verziók meg attól függőek. Fantával meg hasonló löttyökkel úgy vagyok, hogy inkább ritkán veszem de akkor a normális verziót, mintsem ezeket a zero verziókat 1-2 naponta. Így se sokkal egészségesebb, csak nincs benne kalória. A csökkentett só és cukortartalmú dolgoknak én mondjuk örülök, de az is igaz, hogy nem mindegyik sikerül a legjobbra. Viszont sokkal jobb a helyzet most, mint mondjuk 10 éve. Amióta trendi lett ez az egészséges életmód dolog sokkal jobb alternatívákat lehet kapni. Vagy a laktóz és glutén mentes dolgok is jók, főleg azért mert így tényleg normális alternatívákat gyártanak azoknak akik tényleg allergiásak ezekre a dolgokra. Szóval azért megvan az előnye a dolgoknak, de tény és való hogy néha már tényleg csak hülyítik az embereket.
2018. nov. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Sok zoldseget es gyumolcsot tartalmazo etrend mellett en igenis eszek csokit, iszok alkohol, sot - mindenki uljon le - 10 eve dohanyzom. Ja, azt kihagytam, hogy heti haromszor 10 km-t futok. Makkegeszseges vagyok, a vernyomasom kifejezetten alacsony, nemreg mindenre teszteltek es megallapitottak hogy lo..sz bajom sincs... vitamint se szedek, megis 14 eve egy telen se voltam megfazva. Pedig elvileg rizikofaktoba tartozom, betdges csaladom van.

Kicsit felbosszant az allando "elj egeszsegesen" kampany, de karpotol, hogy az egeszsegmanias kollegaim sorra veszik ki a betegszabit, mig en, hat, nem 🤷‍♀️😂

2018. nov. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg akit ilyen idwgesít, és ilyenről indilatosan tud beszelni az kezeltesse magát.

Milyen érdekesha én cukrozott szarg akarok inni mindig megtalálom, és nem csak zérót találok. Ha egeszségesen akarok étkezni azf is megoldom, és lóf...szt nem éedekel mit csinál más.

2018. nov. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Ha az általad írt konkrét példánál vagyunk: még mindig inkább a cukor, mint a sok mesterséges, pocsék ízű édesítő. Lehet, hogy nullkalóriás, de kicsit sem egészségesebbek ezek a laboratóriumi körülmények közt előállított mű cuccok. Érdekes, hogy az egészséges táplálkozásban mindenhol azt hangoztatják, hogy a műkajákat kerülni kell, közben az édesítő használatára bíztatnak, holott az is éppúgy műkaja....

Szerencsére én alapból nem szeretem az üdítőket, így engem ez a része nem zavar, én pár ritka alkalomtól eltekintve csak vizet iszom. Ha pedig mást, akkor mindig inkább a cukrost, mint az édesítőst.

A mozgásról pedig: mozogni tényleg kell, de nem az elhízás miatt elsősorban. Ismerek olyan embert, aki lusta mint a föld, kocsival jár mindenhova, otthon meg csak fetreng, mellette tömi magába a zsíros ételeket, mégis alig van 65 kiló (egy 30-as férfiról beszélünk!), mert iszonyat gyors az anyagcseréje, és semmi sem rakódik le rá. Ez genetika. Meg ismerek olyan 80 kilós nőt is, aki folyamatosan diétázik, 6-7 km-eket lefut, minden héten többször edz, de mégis keményen meg kell küzdenie minden leadott dekáért. Ez szintén genetika.

Ebből azt akarom kihozni, hogy a mozgás elsősorban azért fontos, hogy egészségesek legyünk, javuljon az állóképesség, erősebbek, fittebbek legyünk. Mindenkinek kellene mozognia, attól függetlenül, hogy hány kiló, vagy mennyi zsír van rajta. Az alkatilag vékonyaknak is kell a testedzés.

Ha az előbb említett két ismerősömet nézem: valószínű, hogy a vékonyabb férfinak előbb lesznek egészségügyi problémái, betegségei az életmódja miatt, mint a duci nőnek.

2018. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Mértékkel fogyasztani az arany középút. És nagy átverés az egész estimese pl D vitamin, és a többi, ebből él a gyógyszeripar, keresletet teremt arra, amire semmi szükség sincs.
2018. nov. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!