Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nehezen találom...

Mit tegyek ha nehezen találom meg a helyem az életbe és nulla a szaktudásom és tapasztalatom egyaránt?

Figyelt kérdés
Van érettségim meg 2 szakmám + jogsi, mindenből nulla tapasztalat meg nulla rutin. Egyrészt az egyik szakmámba nem találtam meg a helyemet pedig úgy rajongtam érte eleinte annak idején (építőipar). Az csak maradt otthoni hobbi szinten, hogy ha a lakást ki kell festeni vagy glettelni arra legalább ott leszek én. De igazából nulla az egész szaktudásom a közegtől meg kiráz a hideg, ha egy alkoholista tróger primitív brigáddal kéne napi 8-10 órába egyhuzamban dolgozni... A másik szakma számítástechnikai mintsem építőipari szakma (szervizes/karbantartó/műszerész), itt lenne helyem mert közelebb áll mégis hozzám be kellett látnom, de itt is a tapasztalat meg gyors tanulékonyság messze alul van, ugyan most olyan cégnél vagyok aminek köze van a szakmámhoz, de rettentő lassan megy a betanulás és nem látom át a dolgokat még... Aztán, ha nem fog menni repülök a francba úgy is. A vezetés a másik ami aggaszt, mert rutinom nulla és készülök már a hivatásos jogsi szerzésre is (C kat meg majd D idővel), csak fizetésem még kb semmi kocsi meg felejtős, így nehéz rutint szerezni, max ha apámmal lehetőségem van néha napján gyakorolgatni. És már most elég kilátástalan, mert ha sehol nem fogok megfelelni csak a gyári munka meg a segédmunka fog maradni... És életem végéig egy megkeseredett ember leszek aki nem tudott érvényesülni semmiben, így mindenképp tenni akarok ez ellen csak rettentő nehéz nulla tudással minden. De én küzdök meg igyekszek, aztán még ezek ellenére sem adom fel, de mivan ha mégse jön össze semmi? Szerintetek? Negatív trollok kíméljenek.

2018. nov. 20. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit negatívan állsz a dolgokhoz.

Pályakezdőként mégis honnan kellene,hogy legyen tapasztalatod?Persze,ezt sajnos a legtöbb helyen elvárják,de szerintem tiszta baromság.Pont,hogy a frissen végzett szakembereket kéne támogatni abban,hogy el tudjanak a szakmájukban helyezkedni és tapasztalatokat szerezzenek.

Amúgy pedig az,hogy igyekszel és tanulsz,az már egy nagyon jó,becsülendő dolog.Semmiképpen se add fel,küzdj továbbra is,aztán csak összejön végre valami;csak legyél kicsit optimistább!

Esetleg gondolkoztál már külföldi munkán?Persze,ahhoz kellene nyelvtudás is,amit ha nincs,még pótolhatsz.

2018. nov. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak mert most tapasztalom meg az életet igazán pofontok jobbról-balról, persze ér azért siker is csak nagyon kevés. Külföld meg ahogy magamat ismerem felejtős, nem csak a nyelvtudás miatt, eleve ott még elveszettebbnek érezném magam, ha meg nem is tudom magam rendesen megértetni eleve kihasználnának. Meg nem is vágyok eget rengető fizetésre, nekem az az első, hogy jól érezzem magam az adott helyen. De akkor lassan majd csak alakul valami.
2018. nov. 20. 19:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne ess kétségbe, neked legalább van munkád, még ha ingo lábakon is áll ╯﹏╰

Sok sikert!

2018. dec. 11. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!