Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nappalin kezdek tanulni...

Ha nappalin kezdek tanulni mellette eltudom tartani magam? Hogyan lehet összehangolni?

Figyelt kérdés

2018. nov. 25. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Próbáld meg! Sokaknak sikerül. Aztán ha esetleg mégis úgy érzed, hogy nem megy, akkor változtatsz. Veszítenivalód nincs.
2018. nov. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Összehangolni csak akkor ha az éjszakai vagy hétvégi munka olyan amit jól megfizetnek.

Egyéb esetekben ha széthajtod magad akkor sem fog sikerülni külső(szülő) segítség nélkül.Esély lehet mondjuk nyelvtudással fordításokat vállalni...pl

2018. nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
82%
Nehezen de el lehet. Bár az igényektől függ. Ha egy olcsó koliban laksz és vállalod hogy évekig leadsz az igényekből, alvásból és a szociális életből, akkor sikerülhet. Én 8 évet húztam le így, eleinte hétvégén toltam 12 órás műszakokat, utána heti 3-4 éjszakát plusz szünetekben, vizsgaidőszakban végig 8-12 órákat. Ebből éltem meg úgy hogy a legolcsóbb, leglepukkantabb koliban laktam, 5 ezer volt a havi kajapénzem, de volt hogy vajas kenyér volt 2 hétig mert venni kellett jegyzetet. Utólag belegondolva nekem megérte de nem mindenkinek éri meg, van aki egészségileg, van aki idegileg nem bírja. Én azt mondom, próbálj ki egy félévet és ha nem megy akkor vedd fel a diákhitelt, sokan úgy csináltak már az én időmben is.
2018. nov. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Haverom letett egy vagyonőrit a munkaügyiben, azaz ingyen.

A fősuli mellett éjjeli őr lett. Így nappal suliban volt, éjjel meg tudott tanulni és aludni is. Mellette hétvégente járt rendezvényeket biztosítani.


Másik ismerősöm állandó hétvégés volt egy rendezvényszervező cégnél. Pincér.


Másik haverom UBER sofőr volt.

2018. nov. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Én gyakorlatilag anélkül csináltam végig az egyetemet, hogy jegyzeteket vettem volna, manapság meg még könnyebb hozzájutni ingyen mindenféle könyvekhez, hiszen akkoriban csak a könyvtárak meg a fénymásolás volt, most meg akárki beszkennel neked akármit, ha megkéred rá, úgyhogy ez nem lehet akadály. Ha semmi hátterem nem lenne, eleve diákhitelben gondolkodnék, hogy ne kelljen kicsinálni magamat a tanulásért. Annyit nem ér az egész.
2018. nov. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen. Én is meló mellett végeztem el mindkét egyetememet. Tök büszke voltam és vagyok is rá, hogy nem kellett pénzt kérnem otthon. Helyette hordtam haza. Annyit kellett csak elhatároznom, hogy amíg a haverjaim eljártak délutánonként-esténként piálni, addig én melóztam. Nekik is eltelt az idejük, meg nekem is. Csak más lett az eredmény.
2018. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!