Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy kíváncsiságból pár napra kerekesszékesnek tettetném magam?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy megpróbálnék menni mindenfené, élni az életemet, menni a városba, különböző helyekre, szórakozni, programokra.. Csak mindent úgy csinálva,mintha a lábam le lenne bénulva. Már nagyon régóta vonz, izgat, foglalkoztat ez a téma, egy jó ideje már meg akartam ezt csinálni.

Csak mi van akkor, ha összefutok eközben valaki ismerőssel, hogy reagáljam le, mit mondjak neki? A környezetem helyében mit szólnátok? Esetleg a barátaim helyében csatlakoznátok is közös programhoz/ mindennapi dologhoz, ezeken belül persze amolyan segítő szerepkörben is? 17F


2018. nov. 27. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem szép dolog és ha minden áron ilyen vágyaid vannak akkor messze menj hogy ne ismerjen fel senki, mert az ismerőseidnél leírnád maga az biztos.
2018. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
szerintem senkit nem érdekelne
2018. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Crisopher ***** válasza:
97%
Engem kövezzen meg mindenki, de én azt mondom, csináld meg. De akkor tényleg egész nap ne szállj ki belőle. Arra jó, hogy majd rájössz, milyen nehézségekkel szembesülsz a közlekedés és egyebek terén, amikkel egy kerekesszékesnek naponta meg kell küzdenie. Rá fogsz jönni, hogy nem is olyan egyszerű ez, mint most hiszed. Érzékenyítésnek mindenképp jó.
2018. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Egyből pár napra? Előbb valami ilyesmi lehetőséget keress, itt az ismerősök reakciójától se kell tartanod, kár, hogy erről már lemaradtál, de tavaly ősszel is volt hasonló, úgyhogy figyeld ezt a honlapot, szerintem biztos lesz még, talán nem is olyan sokára:

[link]

2018. nov. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Különben ha több napra is kipróbálnád, akkor azt nem fogod megúszni, hogy az ismerősök reakcióival is találkozz (hacsak nem pl. a nyári szünet kellős közepén, a lakóhelyedtől távol akarod kipróbálni).
2018. nov. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Ne kisertsd a gonoszt
2018. nov. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző, szerintem örülj neki, hogy van, akinek van hozzá affinitása, hogy sérültekkel kezdjen foglalkozni.
2018. nov. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem amit szeretnél, támogatom is, de az emberek 90%-a nem és ezt be kell látnod. Igazából nem értem ez miért rossz, én úgy fogom fel, hogy sokkal empatikusabbá teszi egy ilyen akció az embert a mozgássérültek irányába, de sokan ezt valamiért sértőnek találják. Meg szeretném érteni a másik oldal gondolatmenetét is, szóval várom valakinek a magyarázatát.

Ha egy barátommal történne ilyen én is kerekesszékbe ülnék legalább egy hónapig, úgy gondolom nincs különbség eközött és aközött mikor valaki a rákos ismerőse tiszteletére leborotválja a haját.

2018. nov. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Voynich válasza:
66%
Szerintem ez egy nagyon jo otlet,engem is nagyon foglalkoztat a dolog. Multkor a Morrisonsban santitast szinlelve kikertem a rokkant scootert es meglepo volt hogy eletemben eloszor kitertek elolem az emberek,nem toltak nekem a babakocsit, az emberek akik altalaban ugy csinalnak mintha vakok lennenek felre alltak az utbol...mellesleg meg tapasztalatot lehet szerezni belole hogy milyen nehez az elet ha mozgasserult vagy.
2018. dec. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj egy szakosodott érdekvédelmi/segítő szervezettel, nyilván kell szerezned valahonnan széket stb. És lehet csinálni belőle egy érdekes kísérletet nálad okosabbakkal
2019. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!