Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az ami önbizalmat ad?

Mi az ami önbizalmat ad?

Figyelt kérdés
2018. dec. 3. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
sportolás
2018. dec. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én futni szoktam, de nem igazán érzek változást
2018. dec. 3. 14:15
 3/7 anonim ***** válasza:
hát az nem fog
2018. dec. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem maga a sport, hanem az azzal elért eredmény 😀

Futásnál pl a fogyás ha az a cél.

Amúgy egyénfüggő nekem a probléma megoldás. Bármilyen területen ha falbaütközök és sikerül megoldani az nagyon megdobja.

2018. dec. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne arra gondolj mi ad önbizalmat, hanem, hogy mi az ami lerombolja.

A szorongás, a tévképzetek hogy ehhez nem vagyok elég, nem tudom megcsinálni, el fogom rontani ilyenek. Ezeket kiűzöd a fejedből mindjárt nagyobb lesz az önbizalmad.

Ittvan egykét példa ami velem is volt párszor:

Odalépsz 11-es rugáshoz remegő lábbal és azon pörögsz, hogy ez milyen fontos gól, mennyit veszítetek ha kihagyod, meg mennyire idegesek lesznek rád a többiek, biztos kihagyod.

De ha úgy állsz oda, hogy ezt mondod: kérlek Istenem legyél most velem, had ünnepeljek, és vezessen győzelemre a csapatom. És ha nem is vagy hívő itt nem az a lényeg, nem Isten visz győzelemre,hanem a pozitiv hozzáállás.

Így van akkor is ha odalépsz a fiúhoz/lányhoz aki tetszik és ha azon stresszelsz hogy jaj ő milyen szép én meg milyen csúnya vagyok akkor le is mondhatsz minden további remenyről.

Mert ilyenkor van az hogy elbűvölés helyett mekegsz-makogsz, ujjaidat morzsolgatod, elkapod a tekinteted, ha véletlenül a szemébe nézel. Önbizalom olyan kisugárzást ad neked, ami elnyomja a szorongásos tüneteket.

2018. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A külső ad önbizalmat, ronda embert akkor látok magabiztosnak, ha részeg, vagy ha kisebbségi, más esetben nem. Épp testben, épp lélek...
2018. dec. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szembenézni a nehézségeinkkel.
2018. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!