Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Havi 1 milliós jövedelemmel...

Havi 1 milliós jövedelemmel milyen társadalmi osztályba tartozik valaki?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, fiatal pár összesen havi 1 milliót keres nettóban. Ők milyen társadalmi réteghez sorolhatók? Illetve te mikre költenél havonta ennyi pénzt, hogy osztanád be?
2018. dec. 3. 15:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Minimumon élnék, amíg nem lesz saját házam, autóm, megtakarításom. Utána engednék a derékszíjon. A minimumot, úgy értsd, hogy nem mindenből a legolcsóbbat venném, de nem mennék nyaralni, nem vennék felesleges dolgokat. Csak azt, amire tényleg szükség van.
2018. dec. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
„Osztályoknak az emberek olyan nagy csoportjait nevezik, amelyek a társadalmi termelés történelmileg meghatározott rendszerében elfoglalt helyük, a termelési eszközökhöz való (nagyrészt törvényekben szabályozott és rögzített) viszonyuk, a munka társadalmi szervezetében játszott szerepük, következésképpen a társadalmi javak rendelkezésükre álló részének megszerzési módjai és nagysága tekintetében különböznek egymástól. Az osztályok az emberek olyan csoportjai, amelyek közül az egyik eltulajdoníthatja a másik munkáját, annak következtében, hogy a társadalmi gazdaság meghatározott rendszerében különböző a helyzetük.”
2018. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

nem tudom, én most épp 600-at keresek, de nem érzem, hogy hű de mekkora dolog lenne, vagy most akkor bármilyen társadalmi osztályt léptem volna


én szülővel élek, mert gyűjtök saját házra, meg így inkább róla veszek le egy kis terhet, neki egyedül nehezebb lenne anyagilag


kb havi 120-150-ből megélek (utazás, kaja, nagy bevásárlás, mozi, stb)

attól, mert keres valaki havonta 1 milliót, még nem kell elszórni, persze kényelmesen lehet élni, de nem muszáj meghülyülni a pénztől

2018. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

ha úgy vesszük a rétegeket hogy:


Nincstelen (hajléktalan)

Nagyon szegény

Szegény

Alsó középosztály

Közép középosztály

Felső középosztály

Alsó gazdag

Közép gazdag

Nagyon gazdag

Dollármilliárdos


És magyarországi viszonylatban gondolkodunk, akkor én a felső közép és a alsó gazdag rétegbe raknám, erősen az alsó gazdag felé húzva.


Ha ennyi lenne a jövedelmem akkor én szinte biztos hogy alkalmaznék házvezetőt, de ez nem akkora összeg hogy nagyon felelőtlenül szórni lehessen baromságokra, de szerintem jómódú életet lehet vele élni.

2018. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
Az ilyen kérdés mire jó? Te is jól tudod hogy Magyarországon ez már a gazdag kategória.
2018. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 October15 ***** válasza:
47%

2 személyre nettó 1 milla az nem gazdag. :D Közel sem. :D

Magyarországon sem.

Az más kérdés, hogy a magyar társadalomban a középosztály gyakorlatilag nem létezik. De ha létezne akkor ez lenne az. :D

2018. dec. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
Ahol fiatal pár ennyit keres, az a "kormány jóbarátja a pasi vagy az apja" kategória.
2018. dec. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Vagy külföldön dolgozik kategória.
2018. dec. 3. 23:31
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Vagy csak legalabb az egyikuknek van egy piackepes szakmaja, amihez ert is.
2018. dec. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 October15 ***** válasza:
Külföldön meg pláne nem nagy kaland havi ~500k.
2018. dec. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!