Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert van az, hogy amit masra...

Miert van az, hogy amit masra biz az ember, az nem lesz megcsinalva?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor igy jarok, barmirol legyen szo, auto ugyrol, vagy munkaval kapcsolatos, vagy csak egy kis aprosagrol. Mindig kesnek, vagy nem sem csinaljak, vagy minosegtelenul, vagy kart tesznek a cuccaimban, ha megigerik visszahivnak nem teszik. Sok mindent meg tudok magam csinalni de nem ertek mindenhez igy szuksegem lenne segitsegre de nagyon nehezkesen jon hasznalhato valasz vagy reakcio. Nem szeretnek negativnak hangzani, de ennyire nem szamithat az ember masokra, leginkabb csak onmagara?
2018. dec. 4. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azért csinálok mindent magam, csak akkor bízok másra valamit, ha tényleg bízom benne és tudom, hogy meg is csinálja.
2018. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nehéz jó szakembert találni sajnos
2018. dec. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is ezért csinálok mindent magam amit meg tudok csinálni. Ha mégis segítséget kapok azt persze elfogadom, megköszönöm, meghálálom, de nem várok el semmit és nem bízok semmit senki másra amit meg tudok oldani magam is.
2018. dec. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én maximálisan egyetértek veled kérdező, nem a pénz miatt csinálok meg mindent magam hanem az általad felsorolt okok miatt. Gyakorlatilag ami csőszerelés, autószerelés, asztalos, kárpitos, burkolós, kőműves, festő, favágó, stb. munka a ház körül én megtudom már csinálni.
2018. dec. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Rossz emberekre próbálsz dolgokat bízni, gondolom. Vagy esetleg olyan dolgokat próbálsz másokra sózni, amikhez egyáltalán nem fűlik a foguk. Vagy keveslik az ellenszolgáltatást. Vagy csak te nem vagy szimpi nekik.

Sokféle magyarázat lehet, helyzete válogatja. De az biztos hogy ez nem valami általános dolog. Velem pl még életemben nem fordult elő hogy valamit másra kellett bíznom, és el lett felejtve. Olyan embert kértem fel akiről tudtam hogy megbízható, vagy ha olyan helyzet volt, felajánlottam neki egy kis extrát. Mindig minden megvolt időre.

2018. dec. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Túl nagyon az elvárások.

Csak úgy fogadod el, ahogy te is csinálnád. Pedig nem biztos, hogy csak egy jó megoldás van.

Olyanra bízod a feladatot, aki eleve nem ért hozzá.

Nekem nincsenek ilyen rossz tapasztalataim. Annyi, hogy nem bízok valakire olyat, amiről tudom, hogy nem tudja megcsinálni, vagy az egyeztetés alapján kiderül, hogy ő teljesen máshogy csinálná, mint én, és nekem az nem jó.

2018. dec. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
es hogy motivalod oket, hogy megcsinaljanak valamit helyetted? kinalsz is erte valamit vagy csak elvarod?
2018. dec. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán mert mindenből a legolcsóbbat akarod.


Ha pl. házon nagyobb munka van, arra már érdemes céget hívni, és akkor nincs az, hogy burkoló, víz- és gázszerelő, festő, villanyszerelő... egymásra mutogat, hogy melyik végzett valamit rosszul. Meg ha fizeted a 27% áfát, kapsz számlát, akkor utólag a garanciális hibákat is tudsz érvényesíteni. Ha cég nem akar teljesíteni küldesz nekik ügyvédi felszólító levelet (ellentmondás esetén per lenne, eddig a legtöbb cég nem akarja veszíteni a húrt, főleg ha megmondod nekik, hogy ezzel csak a haver ügyvédednek meg neked tesznek szívességet, mert jó vastag ügyvédi költséget gomboltok majd le róluk.)

2018. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a mentalitásunk része.
2018. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!