Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek a következő fél...

Mihez kezdjek a következő fél évben a tanulmányaimmal? Egyáltalán az életemmel?

Figyelt kérdés

Lassan 21 éves srác vagyok. Szegeden kezdtem el idén szeptemberben a biológia BSc-t, és egyelőre katasztrófának érzem.

Ez most kicsit a technikai részletek ismertetése, átugorhatja akit nem érdekel.

Szóval van összesen 14 tárgyam, ha az előadásokat és gyakorlatokat egybevesszük akkor 11.

Jelenleg 8 tárgyból (gyakok és előadások egybevéve 6 tárgyból) bukok félévkor. Tehát jövőre vehetem fel őket újra (három tárgyra nem épül semmi se, azt mondhatni "tolhatom" tovább magam előtt.

Jellemzően matekos tárgyak, számolási gyakorlat, matematika alapjai, fizika alapjai, ilyesmik.


A lényeg hogy nem biztos hogy meg tudom csinálni a két félév alatt a 36 kredit teljesitését, ami ahhoz szükséges hogy államilag támogatotton maradjak.


És most kicsit magamról, miért is nagyon problémás ez.


A szüleimmel már 16 éves korom óta nem élek együtt, 18 éves korom óta egyáltalán nem is tartom a kapcsolatot.

18 évesen elkezdtem dolgozni, mellette megcsináltam egy év csúszással a középsulit, Hosszú történet, a lényeg hogy bekerültem egyetemre, és most ennek köszönhetően van hol laknom (kollégium), mert egyébként nem lenne sehol sem laknom. Téli szünetet is úgy fogom egy ismerősömnél szívességből átvészelni.


Mezei érettségivel rendelkezem, nincsen semmilyen szakmám. És ahogy írtam, nagyon nem állok jól az egyetemen.

Baromi nagy csalódás ez nekem, 4 éven át ez lebegett a szemem előtt, ezért dolgoztam, tanultam.

És most rájövök hogy egyszerűen nincs elég képességem ehhez. Röhej hogy a biológia szakon a matekos hiányosságaim miatt vérzek el.


Szóval nincs alattam semmi, nincsen anyuci-apuci fészke ami felfogna, és segítene akár csak néhány hónapig amig kitalálom mi is legyen.


Javítsatok ki, de én úgy tudom, hogy ha az ember még a második félév megkezdése előtt iratkozik ki az egyetemről, akkor nem kell visszafizetnie semennyit sem. Mondhatni, "megnézte, és rájött nem neki való", amolyan tanuló kör.

Ha azonban a második félévet megkezdi, és azután eszmél rá, hogy basszus, ez nem nekem való szak, akkor már az összes megkezdett félévet ki kell fizetnie, egyben vagy részletben, de ki kell fizetnie.


Ezt jól tudom?

Mert akkor ez még inkább sürgeti a döntést.

Első félév végén vagyok, nem hiszem hogy a 36 kreditet össze tudom kaparni jövő félévben. De ha össze is tudom kaparni, valamikor ugyanúgy bukás közelbe kerülhetek.


Esetleg átiratkozhatnék egy másik szakra. De hova?

Mindig is élőlényekkel, élettel, természettel akartam foglalkozni. A bioszra is a genetika, vagy a mikrobiológia miatt jöttem.

Hova menjek ahol kevesebb matek van?

Nézegettem itt gyakorin is az erdészetről, erdészmérnöki szakmáról írtakat, hát eléggé elkeserített az is. Talán még a kutató biológusnál is kevésbé megbecsült, megfizetett, keresett szakma.

De akkor hova tudnék menni?


Tudom tudom, gépész, asztalos, és informatikus kell MO-ra...

De basszus, semmi affinitásom nincs a gépekhez, és a jobb karomat teszem rá hogy egy gépésznek vagy infósnak kétszer annyit kell integrálni mire eljut a képzése befejeztéig, mint egy biológusnak.

Amit nem akarok. Ha legalább normálisan tanitanák, de nem...Menjél haza aztán jöjjél rá abból a 2 példa feladatból amit órán ledarált a prof, és azt mondta hogy "ez tök triviális".


Mihez kezdjek?


Sokkal több agyam van annál mint hogy egy szallag mellett, vagy egy raktárban szürküljek bele a munkába.

De semmi kitörési lehetőséget nem látok.

Szeretnék biztonságot, nem ismerősöktől akarom összekalapozni a diákhitelemet. De nem is akarok olyanba belevágni amihez tudom hogy hülye vagyok, plusz utálom, és ugyanakkora a rizikója a bukásnak.


Bocsi hogy hosszú, jár a zöld!



2018. dec. 5. 00:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Írtam privátot :)
2018. dec. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amint haza mentem hozzád megyek :D 20/L


Nyelvekkel egyébként hogy állsz?

2018. dec. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy pillanatra nagyon félreértettem második :D


Nyelvek: 8 évig tanultam németet, valahol a tudatalattim nagyon aljára el lett temetve. Ismét neki állnék gyorsan előhozhatnám, de jelenleg azon a szinten vagyok hogy magabiztosan tudnék kérni egy pohár vízet.


Angollal már jobban állok, pedig fele annyi ideje tanulom. Az egyetemi anyagoknál angol wikit olvasok ha magyarul nem találom megfelelő magyarázatát az adott anyagnak, angol szövegű zene, és volt már hogy angolul feküdtem neki könyvnek. (rontotta az olvasói élményt a sok szótárazás, de legalább tudom hogy alapvetően csak a szavak hiányoznának egy Bűn és bűnhődés megértéséhez).


Élő beszéd nem igazán erősségem. Nyáron Balatonon dolgoztam egy apartmanban mint recepciós és gondnok és mindenes, jellemzően németek, oroszok, lengyelek jöttek. Hát...

Ott égett a képemről a bőr, amikor nem tudtam rendesen angolul elmagyarázni hogy a második emelet 3. ajtajához menjen a kedves vendég.

Your room is there the...öhm...zweite stock, drittes Tür.


Életem egyik legégőbb mondata :D

2018. dec. 5. 01:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Annyira segítenék, már pusztán csak szolidaritásból. Ugyanis én is szarból építek várat, de azért nem olyan mélyről indultam, mint te. Mondjuk te igen csak radikális eset vagy (Bocsi :D)


Én kijöttem nyelvet tanulni, hogy ha már hátrányos helyzetből indulok is, legalább ezt az országot magam mögött hagyjam és így kevésbé lesz szánalmas az összkép. Diplomát egyébként külföldi egyetemen tervezem beszerezni.


Úgy igazán nem tudom mit kezdenék a helyedben, ugyanis a matek a szakok nagy részén azért nyom a latba. Kicsit off volt ez így most, de nagyon szeretnék segíteni, viszont tanácsadásban elbuktam :D


De ha egy kis gondolkozási időre lenne szükséged és jól is szeretnél járni (értsd passziváltatni egy-két félévet, tanulni nyelvet és mellette jól keresni hogy legközelebb jól tudj indítani) akkor csak dobj meg egy üzivel és mindenben segítek! :)


#2-es voltam.

2018. dec. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Mik ezek a tárgyak?

Biztos, hogy ennyi minden bukott, nincs már semmi, amiből javíthatnál?

Feletted járok egy évvel, így tavaly nekem is ezeket a tárgyakat kellett megcsinálni, hátha tudok segíteni, hogy ha tudom, hogy mikkel volt gond. Vagy legalább küldök tananyagot.

Nem tudom, azt se, hogy mennyi kredited van, de mástnem pár könnyű szabvàllal is tudsz sok kreditet nyerni és javítani az átlagodon.

Ha lenne bármi biztos mögötted, akkor azt mondanám, hogy passziváltass, de így nem tudom tudnál e találni bármit egy fél évre. Ha maradsz és küzdesz, akkor biztos lesz hol laknod(koli), biztosan haladsz arra, hogy legyen egy diplomád.

Én ezért a maradás mellett voksolok nálad, inkább az a kérdés, hogy konkrétan min lehetne javítani, csak ahhoz jó lenne látnom amiket fentebb írtam. A ráépüpésekről annyit, higy van egy kis változás tavaly év elejéhez képest(kedvező irányba:) ), nem tudom érinthet-e.

2018. dec. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miujsag kerdezo?
2019. máj. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!