Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az irigységgel?...

Mit kezdjek az irigységgel? (lent részletesebben)

Figyelt kérdés

Sosem voltam egy irigykedő ember, vagy inkább mondjuk úgy, hogy nem nagyon érdekelt, a másikkal mi történik ilyen szempontból.

Versenyszerűen sportolok. Van ott egy másik lány is, aki ügyesebb volt már meg régebb óta csinálta, mint én. Viszont ő eléggé elhanyagolta a dolgot, én pedig éveken át küzdöttem ezerrel, és most ott tartunk, hogy én vagyok az egyesületben a legjobb. Nem szeretek a többiekkel versengeni, úgyhogy külön örülök annak, hogy nem kell már a csapattársaimmal egy kategóriában versenyezni (gondolom azért ez is már egy az irigység előjele lehetne... de nem zavart, ha előttem végeznek, csak maga a tény zavart, hogy őket ismerem). Van egy kisebb álmom, ami elég nagy valószínűséggel meg fog valósulni hogy részt vegyek a felnőtt OB-n. Ez eddig még senkinek sem sikerült a csapatból.

Most viszont, a lány apja látva, hogy az ő lánya "elmaradt", sok pénz belefektetésével előre tolta a lányát (nem akarom leírni, mi ez a sport, hátha ismerősre bukkanok...). Így az lett a helyzet, hogy amíg én idáig rengeteg küzdelemmel jutottam el, ő most "ingyen" megkapta és könnyebben is megy neki. Szóval az lett, hogy újra együtt versenyzünk, csakhogy ő a jobb helyzetéből adódóan, hiába kevésbé ügyes, jobb eredményeket ér el. Attól félek, hogy ő így pl. sokkal hamarabb fog tudni menni az OB-n, meg nagyon irigy vagyok rá... igazából nem is az irigység a jó szó, csak a sírás mardossa a torkomat hogy ne már, ez nem igazság. Az apja nem is tudja, hogy igazából a fele időt nem is ezzel a sporttal tölti mint mondja otthon, meg ilyenek. Nagyon rossz érzés, nem tudok vele mit kezdeni.

Tudom, hogy magammal kellene foglalkozzak, hogy én fejlődjek, meg hogy eljutottam idáig, de most elnyomja bennem ez a keserű érzés ezt. Tudom, vagyis remélem, hogy később visszajön az, hogy én tényleg ezen a szinten vagyok ő pedig csak a pénz miatt, de sajnos sok példa volt már arra, hogy ez aztán nem derül ki... nem tudom mit csináljak. A legrosszabb, hogy a lány barátkozna velem, de nem tudok annyira jó arcot vágni az egészhez, meg vele együtt örülni. Tudna valaki segíteni? Hogyan lendüljek túl ezen?


22/L én, ő 26/L


2018. dec. 6. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ismerd be hogy nem biztos.
2018. dec. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak tedd azt amit eddig.Nyújtsd a tőled telhető legjobbat.Te tudod mennyit érsz.Persze nyilván az rossz érzés lenne, ha nem jutnál ki ez miatt.

Szerintem nyugodtan barátkozz a másik lánnyal,talán ha jobban megismer,megérti, hogy ez nem fair helyzet veled szemben.Vesztenivalód nincs ha megpróbálod.

2018. dec. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen jogosan vagy felháborodva, ezzel a tehetetlen haraggal nehéz mit kezdeni, azonban nem tudom elképzelni teljesen a szituációt... Ha nagyon tehetséges vagy, és még edzésben is vagy, akkor őt hogyan tolják nálad előrébb? Egyszerűen megveszik a helyet, hogy ő indulhasson helyetted?
2018. dec. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!