Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tanuljak az érettségire?

Tanuljak az érettségire?

Figyelt kérdés
kezdem ott hogy már gyerekkoromba diszlexiát diszkalkuliát figyelem zavart állapitottak meg, ezért nehezen ment a tanulás mindig is, utoljára 8 éve tanultam, most itt vagyok 28 évesen, elgondolkodtam hogy azért még sem ártana ha meg lenne az érettségi, viszont most néztem 2018-as érettségi feladatsorokat, hát azt kell hogy mondjam el ment a kedvem az egésztől amilyen részletességgel vannak a feladatok és amilyen részletesen kell válaszolni is, nekem ennyi mindent megtanulni nem is tudom hogy menne.. de elment a kedvem. nem tudom mi legyen, mert azért álmodozok a jövőről is, hogy megszerezném az érettségit és mehetnék egyetemre is, na meg boldogan elmondhatnám, büszke lennék magamra.. de elnézve a feladatsorokat.. na meg azt hogy régen tanultam már, és amit még iskolába tanultam arra már semmire nem emlékszem, vannak hiányosságaim. nemtudom, hogy tudnék ennyi mindent megtanulni. Emellett az is zavar hogy a körülöttem lévőknek mindenkinek van érettségije csak nekem nincs.
2018. dec. 6. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen
2018. dec. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha neked jó így, akkor nem. Amúgy nem számít érettségi szempontjából, milyen diszlexiád, meg más diszizéid vannak, mert akkor a helyesírásodat nem pontozzák, vagy legalábbis sokkal több helyesírási hibát véthetsz azt hiszem, mint akinek nincs erről papírja. Szóval megnyugdhatsz, nem fogsz rosszabb jegyet kapni a diszlexia miatt, mint az, aki nem küzd ilyenekkel. Mellesleg én tavaly előtt érettségiztem és az egyik barátnőm diszgráfiás, ill. diszlexiás volt, mégis kitűnő lett az érettségije. És amúgy ha a tanulás miatt aggódsz, én mindig is elég lusta voltam, vagyis inkább úgy mondanám, csak arra "tanultam", ami érdekelt, mégis a 2 legrosszabb jegyem 4-es lett, emellett lett 4 db 5-ös érettségim. De még azokat is átrúgdosták 2-esekkel, 3-asokkal, akik 12.-esen egy másodfokú egyenletet nem bírtak pl. matekból megoldani, meg más tárgyakból is hasonlóan sík hülyék voltak. Ha az írásbelid nem is sikerül olyan fényesen, a szóbelivel úgyis fel tudod javítani. Minket éveken át ott riogattak az érettségivel, hogy uuuh, a fél osztály meg fog bukniiii, pedig könnyebb volt szerintem az egész vizsga írásbelikkel, szóbelikkel (és nekem a kémia középhez tartozó kis gyakorlattal) együtt, mint egy átlag témazáró.

Szóval szerintem nyugodtan vágj bele, nem hiszem, hogy van mit veszítened, ha csak agyilag nem vagy egy kiskanál szintjén, meg legalább 2x-3x átolvasod a tételeket, kizárt, hogy megbukj.

2018. dec. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha mutatsz papírt, akkor ha jól tudom van könnyítés, hosszabb az rendelkezésre álló idő. Szóval, ha szeretnél, vágj bele.
2018. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bátran vágj bele a tanulásba. A feladatsorok megoldását majd 4 év után fogod tudni megoldani. Azért jársz iskolába, hogy elsajátítsd ezt a képességet. Persze, hogy riasztó most ezen feladatok látványa. A tanulást fokozatosan kell felépíteni és simán el fogsz jutni az érettségi feladatok megoldásához. Ha nem vágsz bele, sosem fogod magadnak megbocsátani, hogy meg se próbáltad. Sok sikert hozzá.
2018. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vannak különböző könnyítések amit a diszlexiára és diszkalkuliára kaphatsz. Pl. Én diszgráfiás vagyok, és diszlexiás nyelvből nem kellett érettséginem és dupla szóbeliztem töriből meg magyarból, plusz időt is kaptam. Nem tanultam semmit források atlasz rengeteget segített. :)
2018. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Állítólag eltörölték vagy eltörlik a felmentést, nekem matekból kellett felmentés eddig, tud erről valamit valaki?
2018. dec. 7. 11:10
 7/7 anonim ***** válasza:
BTM-esek felmentését törlik csak el, sni-s felmentések maradnak.
2018. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!