Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy fogadjátok el hogy...

Ti hogy fogadjátok el hogy egyszer meghaltok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen csodálom azokat az embereket akik mondogatják hogy egyszer meghalok és nincs bennük semmi félelem.Én rettegek.Nem akarom elfogadni hogy elporladok és nem marad belőlem semmi és soha többé nem leszek.

Találtam egy ijesztő cikket,ez vár ránk a halál után:

[link]

Elhiggyem??😡



2018. dec. 8. 18:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
én örülök neki már várom, nem szeretek élni egyszerüen sose szerettem. Ez itt nem az én világom, én attól bolondulnék meg ha soha nem halnék meg.
2018. dec. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Rettegj!
2018. dec. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Csendesen.
2018. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez a korral jár, fiatalon az embernek még messze van a halál ezért tiltakozik ellene aztán ahogy öregszik egyre jobban el tudja fogadni. Ezzel együtt aki azt mondogatja, hogy "jobb lenne má' nekem meghalni" az is foggal körömmel ragaszkodna csak még 1 óra élethez is, mikor a halál fenyegeti.


A linkelt cikk szimplán biológia, szerintem nyugodtan hidd el. Nem az a gáz, hogy utána mi lesz, hanem az, hogy előtte.

2018. dec. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Leginkább sehogy. Neurotikus vagyok miatta.
2018. dec. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

Nézd a jó oldalát!

"Sima lesz a bőr

A halál után néhány nappal eltűnnek a ráncok. Ez az izom működésének teljes leállásakor következik be. Az arcizmok elernyednek és a bőrfelszín kisimul."

Pár napig nem lesznek ráncaid! :D

Még biztos fiatal vagy. 40-50 éves korodban majd másképp gondolsz rá, 80 évesen pedig már várni fogod a halált.

2018. dec. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Senki sem tudja hogy mi hogy mi történik halálunk után...Lehet semmivé leszek, lehet a pokolba kerülök, lehet a mennybe, lehet újjászületek. Az emberi élet egy hajszálon múlik, elég ha csak egy óvatlan pillanatban kilépek az úttestre, vagy belefutok egy száguldó részeg sofőrbe.

Én nem félek a haláltól, úgy vagyok vele hogy halálomig próbáljak jó ember lenni, és hogy az addig lévő időt tartalmasan töltsem el. Súlyos depresszióval és szuicid hajlammal kezelnek, és szerencsére sikeresen. Élni jó dolog, és próbálom tartalmasan megtölteni ezt a kis időt, ráérek ezen később gondolkodni.

2018. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem kell elfogadni. Majd ha közeleg, más alternatíva hiányában megbékélek vele, aztán megtudom mi is lesz utána. Egyelőre természetes biológiai folyamat a halál, létünk része és a születéstől közvetlenül ered.

A transzhumanizmus fő elve, hogy az életminőséget csökkentő betegségek és rendellenességek, illetve az önkéntelen halál olyan elemei az életnek, amiktől tudományos eszközökkel meg kell szabadítanunk az emberiséget. Magyarul, az emberi makacsságra (vagy talán a félelemre?) alapozva nem fogadja el a halált mint természetes folyamatot. Ezt az emberi test genetikai módosításával és külső továbbfejlesztésével kívánja elérni. Tanulmányozd, ha érdekel.

2018. dec. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonymousreview60 ***** válasza:

14 éves korom előtt esetenként éjszaka rettegtem tőle. Aztán furcsamódon elmúlt.

Aztán 30 felett az életben elérhető bármit értelmetlennek tartottam, mert a halál mindent eltöröl. 4-5 éve úgy vagyok vele, hogy addig érzek, tehát érezzem jól magamat, legyek bátor és segítőkész. Mert ha valamit, ezt számonkérik. Vagy odaát, ha van, vagy a halálos ágyon. És ha ott emiatt kb. elfogadhatóan érzem magamat, akkor már megérte.

2018. dec. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mivel már 2x is voltam klinikai halál állapotában, ezért nem félek a haláltól. De a szenvedéstől, fájdalomtól, rosszulléttől igen.
2018. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!