Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hazamennétek minden hétvégén...

Hazamennétek minden hétvégén vagy inkább maradnátok a koliban?

Figyelt kérdés

Kolis vagyok és minden hétvégén hazamegyek.


Az egyetem városát nem szeretem, nem érzem ott jól magamat és nem szeretek ott lenni. Novemberig szinte minden nap sírva aludtam el, hányással és émelygéssel ébredtem, mostanában ritkábban fordul elő. A szobatársammal nem vagyunk jóban (nincsen semmi baj vagy konfliktus, de nem tudunk mit kezdeni egymással a köszönésen kívül) és a kolit sem szeretem, mert nem érzem magaménak. Sosem tudom kialudni magamat, sokszor csak forgolódok az ágyban éjjelente, úgyhogy mindig fáradt vagyok. Tök pici a szobánk is, sokszor nincsen meleg víz, minden tele van bogarakkal és a szomszéd szobából is minden zaj átszűrődik. Szóval nagyon nem szeretem, viszont sokkal jobban tudok tanulni, mint itthon.


Otthon végre normálisan le tudok fürdeni, ki tudom aludni magamat, van saját szobám, van normális fűtés, nincsen hangzavar és retek, ott a családom és a barátaim stb., szóval hétvégente úgy érzem magam, mint a mennyországban. Ezt várom már minden héten, mikor elindulok otthonról, akkor már az jár eszemben, hogy mikor mehetek vissza. Viszont olyankor mindig lemaradok a tanulnivalóval és nem győzöm bepótolni. Hétvégén mindig pihenek, mert kikészít az egy hét távollét és emiatt szinte semmi erőm nincsen. Nehezebben is veszem rá magam a tanulásra, mert olyankor mindenki más ráér, nincsen semmi dolguk és akkor hétvégente beszélgetünk, találkozunk, filmezünk stb., amivel elmegy az idő.


Most a szorgalmi időszak végére is feltornyosultak a feladatok, úgyhogy jövőre valamit ezen szeretnék változtatni. Logikus lenne, hogy akkor ottmaradjak egy-egy hétvégét a koliban, de az nagy szenvedés lenne és akkor pedig az lenne a bajom.


2018. dec. 10. 19:00
 1/3 anonim válasza:
100%
Én a helyedben hazamennék, és csak akkor maradnék a hétvégékre, ha nagyon muszáj, mert különösen sok dolog gyűlt össze. Vagy akár otthon is csinálhatnád úgy, hogy, pl egyik nap töltesz időt családdal, barátokkal, másik nap meg tanulsz. Vagy ha otthon nem tudsz tanulni menj el mondjuk könyvtárba, ott nyugodtabbak a körülmények, mégis kiszakadsz a koli undorából.
2018. dec. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez persze attól is függ milyen messze van az iskola. Az én esetemben egy-masfel óra vonatozás . Én is hasonlóképpen éreztem mikor kolis voltam, bár én azért nem tudtam aludni mert a szobatársak nagyon hangosan horkoltak. Nekem hiányzott a barátom és a végén inkább bejaros lettem. Vizsgaidőszakban sosem voltam ott , a vizsgákra mentem be .

De. Ha messzebb van az egyetemed, akkor nem éri meg hazajönni. Vedd fel majd úgy a vizsgaidat hogy letehesd az összeset nem nagy időeltolódással. ha messze laksz akkor sokkal jobban megéri ott maradni a koliban. Nálunk volt tanuloszdzoba ahová el lehetett vonulni ha a szobában nem tudsz.

2018. dec. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%

Én gimis koromban voltam kollégista. Alapvetően én sem szerettem a várost, de magába a kollégiumban jól éreztem magam, jó volt a társaság, tiszta, kulturált körülmények voltak, normális szobatársam volt. Persze kint a városba nem igazán szerettem lenni, egyedül edzésekre jártam, és ennyi.

Hétvégén csak akkor maradtam bent ha szombaton is volt iskola. Egyszer volt olyan évem amikor szombaton is kellett járni mert májusba befejeztük a tanévet az iskola felújítása miatt. Ami úgy lett megoldva hogy minden második szombaton be kellett járnunk, kivéve akkor ha alapból szünet volt.

2018. dec. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!