Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy emlekszem...

Hogy lehet, hogy emlekszem egesz kicsi koromra is?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom,higy az embereknek 3 eves koruk elottrol nem lehetnek emlekeik. Vagyis vannak nyilvan csak nem vagyunk kepesek visszaemlekezni rajuk.

Hat en megis visszatudok.

Meg a gondolataimra is emlekszem nehany emleknel. Volt olyan peldaul,hogy babakocsiban tolt anyu engem,es anyu baratnoje pedig a sajat gyereket (mai napig ismerem oket es joban vagyunk). Liftbe akartak beszallni egyszerre ketten es beakadt a babakocsi. Kristalytisztan emlekszem meg a gondolatomra is,hogy a kislannyal egymasra neztunk es elnevettuk magunkat. Akkor van olyan emlekem is,hogy korulbelul 1 eves lehettem es a feltesom tanitani akart beszelni. Egy kazettas hangfelvevovel vette a hangom. O gugyogott nekem allandoan es arra gondoltam,hogy “miert gugyog mar,ertem en anelkul is.”

Emlekszem arra is,hogy mindig amikor mama jott hozzank akkor dugdosni kellett a cumijaimat mert kiakadt folyton,hogy miert cumizom meg. (2 eves lehettem mert emlekszem a lakasunkra is ahol laktunk akkor) Szerintetek? Nektek vannak emlekeitek 3 eves korotok elottrol?


22/L


2018. dec. 12. 09:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Van meg egy emlekem. Masfel eves voltam kb es anyu ismeroseinel aludtam mert anyu ejszakas volt (2 eves koromig vigyaztak ram es gondolom ejszakas volt anyu mert akkor passzolt le mindig) Akkor epp ott volt az unokajuk is. Emlekszem,hogy mi ketten a kisszobaban voltunk, en a kisagyamban o pedig a sajatjaban es valamiert izginek tunt kimaszni a kisagybol mikor mar aludnom kellett volna. Kimasztam,de pont akkor jottek vissza. Felmasztam az agyba es levagtam magam mintha aludnek.
2018. dec. 12. 09:36
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva... én egyáltalán semmire sem emlékszem...az ovodai évekre igen de ami előtte volt szinte mintha kitörölték volna. Kíváncsi lennék milyen érzés ilyenekre visszaemlékezni. Megmondani sajnos nem tudom neked hogy hogyan vagy képes visszaemlékezni de nem ismerek egy embert sem aki ennyire visszamenőleg emlékszik..szóval durva :) 21/F
2018. dec. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem is vannak emlékeim amiket mondtam apámnak, pl hol robbantunk le és mondta, hogy "erre nem is emlékezhetsz, nagyon kicsi voltál"

pedig élénken feltudom eleveníteni a képeket és mik történtek akkor

2018. dec. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azta..ilyent sem hallottam még..nekem kettő homályos kép van, az egyik szerintem állatkert volt a másik meg valami koncert..de ilyen tök homályos képek
2018. dec. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok. Nem tudom, hogy pontosan hány éves lehettem, de azt igen, hogy ekkoriban még a járókában aludtam, szóval ez is három éves kor előtt lehetett.

Emlékszem például, hogy akkoriban minden éjjel felkeltem a járókában és átkiabáltam Anya után a szomszéd szobába, hogy vigyen át maga mellé aludni. És ez tényleg egy bevett szokás volt, minden egyes nap :D Emlékszem, hogy rendszeresen csináltam.

Szintén anyás emlékképem, ahogy egy kórházi folyosón ülök a karjaiban, és ő épp egy kövér nővel beszélget. A születésem utáni egy-két évben sokat kellett még kórházba és orvosokhoz járkálnunk (koraszülött vagyok és volt/van néhány rendellenességem), ezért ez is biztos 3 éves kor előtt történt.

Na, meg akkoriban volt egy időszak, amikor minden nap meg kellett kapnom egy bizonyos injekciót, amit a háziorvosunk végzett el, minden este nálunk. Ezt persze csak utólag mesélték a szüleim, de nekem van egy halvány emlékképem, ahogy a régi házunk nappalijában fekszem, és elkeseredetten bömbölök, miközben a doktornő adja be nekem a szurit.

Ezek jutottak most hirtelen eszembe :) Tényleg furcsa egyébként, mert például sok embert ismerek, akiknek már az óvodás éveik is teljesen törlődtek a memóriájukból, holott én oldalakat tudnék megtölteni az ovis emlékeimmel :D


25/F

2018. dec. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A memória egy nagyon bonyolult dolog, és mindenkinél más. Én is nagyon sok mindenre emlékszem, ráadásul nagyon apró részletekre, például szinte pontosan fel tudom idézni, hogy az óvodában random napokon kik voltak ott, mit játszottunk és milyen ruhában voltak. Ugyanakkor arra például nem emlékszem, csak elbeszélésből, hogy voltam bárányhimlős.
2018. dec. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
100%
Lehet, nekem az első tiszta, hosszabb emlékem másfél éves koromból van, meg 2 évesről is van sok. Még az is rémlik amikor az 1. születésnapomon széttépem a tortáról levett marcipán bohócot és bekapom a fejét.
2018. dec. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!