Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én érzek mély szolidaritá...

Csak én érzek mély szolidaritást és együttérzést a korosztályom iránt?

Figyelt kérdés

A 16-25 korosztályra gondolok. Úgy érzem együtt szenvedünk, együtt találjuk ki kik is vagyunk stb. Hála az internetnek szinte bárkivel lehet beszélgetni ezért sok poszt alatt nagyon mély és őszinte beszélgetéseket lehet folytatni. Emberek beszélnek videóban a pánikrohamukról és depressziójukról vagy a szorongásról. Minden 3. embernek családi problémája van és mémet csináltak az "apa lelépett a boltba cigiért" életszituációból, hogy a csonka családból jött emberek egy poszt alatt röhögjenek a nyomorukon

Nem tudom ti így érzitek-e de én nagyok><



2018. dec. 13. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Az egyívású emberek általában jobban értik egymást, empatikusabbak egymáshoz. Ama igen nehéz korszakot, amelyről írsz, a jelenleg 7 milliárdnál több ember a Földön átéli, vagy átélte, vagy majd átéli, mint amiképp az elmúlt korok sok ezer milliárd érző, szenvedő emberei is átélték. Ám a régiek egy kicsit mélyebben élték meg, mert nem tévesztették össze az interneten való olvasást-írást a valódi, élő, eleven emberi párbeszéddel, beszélgetéssel, kapcsolattal.
2018. dec. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
hát igen, régebben 14 évesen már háborúztak karddal, lovagoltak, stb. most meg még mindig anyu csomagolja a tízórait és depressziósak lesznek ha egy órát nem elérhető a facebook vagy nincs wifi.
2018. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Néha úgy látom, hogy csak te. Nagy divatja van most a "szidjukamaifiatalokat" jelenségnek. A fiatalok körében is. Különleges hópihe mind.
2018. dec. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden korosztálynak megvan a "szenvednivalója" a "démonjai" amivel meg kell küzdeni, viszont ez kortól nemtől független dolog. Mindenkinek a saját útját kell járnia senkinek nem egyforma hogy megtalálja önmagát,felépítse az önbizalmát az életét...stb

21/F

2018. dec. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Háát. 20 vagyok, csonka családból, bérelt panelból ahol 6-an lakunk. Tudom miről beszélsz. De a "szenvedünk" kifejezés nagyon túlzó. Ha visszanézel a történelmi időkre akkor jobban élünk mint régen a királyok.

Engem speciel 3-szor nyírt volna ki már betegség a 20 évem alatt ha nem lenne a modern orvostudomány. A fűtés se rossz, a közlekedés se, és az se hogy nem 3 karrier lehetőségem van amik közül 2-nél max 30 éves koromig tarthatom meg a fogaimat (bánya, földművelés, katonaság).

Szóval az hogy a fater lelépett (nálunk is), meg bunkók az emberek körülöttünk, nem is olyan nagy problémák. Nekem sose jelentettek ezek gondot.

Mondjuk a depresszió egy elég komoly betegség. De az nem csak a mai fiatalokat érinti, hanem lassan egyre több embert a társadalomban.


És elárulok egy titkot. Az hogy milyen emberek vesznek körbe, hosszú távon rajtad múlik.

2018. dec. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én már 26 vagyok, kicsit kicsúsztam.



Az emberi jellem olyan, amilyen. Az ember pedig sosem volt aranyszívű, tökéletes, csak jó tulajdonságokkal bíró....

Nem szeretem a "mai fiatalozást"... Annyira nem rossz a helyzet,köztünk is rengeteg értékes ember van.


A mai korral szemben negatív vagyok.

Annyiból jobb csak, hogy hosszabban élünk, de ez önmagában nem feltétlen jobb.

Régen sokkal nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak, erősebbek és a krónikus betegségeket tekinzve egészségesebbek lehettek az emberek. Természetes környezetben, sokat a szabad levegőn, nem tömegnyomorban, egész nap mozogva, keveset ettek, de az igazi élelmiszer volt, nem mesterséges és magasabb volt a vitamintartalma.



Látjuk, hogy jobban is lehetne, látjuk, hogy van "lehetőség", nem elégszünk meg azzal, ami van, mindig többet akarunk, jobb életet, kacsalábon forgó várat...

Mindig valamit hajszolunk és mivel tudjuk, hogy van jobb, 1 sohasem pihenünk, 2 sohasem leszünk elégedetettek.

Mindig "lehetőséket", "álmokat" hajszolunk.


Plusz a városi környezet, az iszonyú tömegnyomor, a kevés zöld, az egész nap zárt térben lét, a sok műkaja, a sok ücsörgés, a kevés mozgás se tesz jót a léleknek.


Az elvárás a világtól egyre nagyobb.



Ezek miatt vagyunk rossz kedvűek, stresszesek, nyomottak, hulla fáradtak és esetleg depressziósak.

2018. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak az általad megnevezett korosztályra jellemzö a depresszió vagy az egyszülös család.

Ami a 16-25 èveseket érintö,s korábbi generációkra nem jellemzö problémaforrás, az inkább a szociális média által keltett görcsös megfelelési kényszer,

a cigarettázás divat-beli elvárássá válása ès az egészségtelen táplálkozás.

2018. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem arról beszélek, hogy a mi korosztályunknak mennyivel rosszabb csak arról, hogy azt a kevés rosszat meg tudom érteni mert együtt nőttem a generációval.
2018. dec. 13. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!