Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek bunkóság vagy sem?

Szerintetek bunkóság vagy sem?

Figyelt kérdés

Én hajnalban utazom elég sokat, 7 előtt érek be a munkahelyemre. Általában úgy szállok, hogy mindig legyen ülőhelyem és nem nagyon szoktam foglalkozni a nyugdíjasokkal.

Ez ok amiért így nézem, mert ő ráér, ne hajnalban akarjon botorkálni, ráér később menni, igaz kevés is van ilyenkor, de nem is adnám át a helyemet.

A terhes, vagy törött lábú (vagy bármi ilyen) ugyanúgy átadnám, de nyugdíjasnak aki ráérne 7 után menni a dolgára, annak nem szívesen.


Érdekel ki hogyan vélekedik erről.


2018. dec. 14. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem
2018. dec. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Semleges. Nekem is vannak rossz tapasztalataim szinte minden nap tömegközlekedek, de ennek ellenére nem fogom végig nézni hogy áll az idős ember amikor nekem semmi bajom nincs és nem esik nehezemre állni. Meg szoktam kérdezni ha észre veszem hogy áll egy idős ember. Vannak parasztok de igazából több rendes ember van csak ugyebár ők nem jönnek oda veszekedni ezért nem vesszük észre őket. Kb 90%a hálásan reagál.
2018. dec. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Egyetértek.


Hova a tökömbe megy a nyugger banyatankkal a 6:30as vonattal? Bőven ráérne 10-kor menni..


Amúgy meg bevezetném, hogy az ingyen közlekedés csak 9-16 és 19-6 óra között legyen érvényes. Ha e között szeretne menni, akkor vegyen ugyanúgy jegyet.

2018. dec. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
A mai fiatalok nagy része, egy önimádó bunkó.
2018. dec. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Sosem tudhatod, miért kell neki korán menni. Ne ítélkezz! Az én nagymamám is a hajnali busszal jött vidékről, hogy vigyázhasson rám, amikor a szüleim nehéz helyzetben voltak. És tette ezt heti kétszer, háromszor is, itt aludni sosem akart, mert a nehezen mozgó nagyapánk is várta haza. 60 felett is bőven volt dolga, volt és van élete, családja. A nevében is "köszönöm" a hozzáállásodat!
2018. dec. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Ahogy írtam, a banyatankos esetről volt szó.. azzal általában bevásárolni megy az ember... azt me el tudja később is intézni..
2018. dec. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Remélem amikor kiskorodban a nagymamád ment reggel rád vigyázni mert beteg voltál és a szüleid dolgozni mentek, akkor ugyanolyan kedves utasok utaztak vele együtt mint Te. Természetesen a banyatankban a Te ebéded volt.


Természetesen nem kötelező átadni a helyed, de szerencsére mindig van aki átadja. Kíváncsi vagyok hogy a kérdezőnek ugyanez lesz e majd a véleménye 40 év múlva.

2018. dec. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
Sokuk kijátssza ezt az "idős vagyok, kő a hely!" témát, mert ha átadná az ember, akkor páran jönnek, hogy őn nem is idősek annyira, hogy le kőne ülniük, meghogy ő csak az ajtóban csimpaszkodva tud utazni, mert mindjárt leszáll. Ha tömve van, akkor szeretnek ülés-erőszakoskodni.
2018. dec. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Az élet egyetlen igazsága, hogy mindenki megöregszik!:) ... (kivéve, aki időnap előtt meghal.)

Engem rohadtul nem érdekel a tömegközlekedés, mert kocsival járok, de meglett emberként képtelen lennék ülni, ha mellettem egy idős ember áll. Nekem ez így természetes.

2018. dec. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:
71%

Akkor van rendben ha olyan helyre ülsz ahonnan nem annyira fogják várni, hogy átadd a helyed. Te is lehetsz fáradt, csak ez ne legyen valami szélsőséges elv, mert más az ha látod, hogy van aki közelebb ül és át is adja az ülőhelyet, az rendben van. Az túlzás amikor ott ül valaki pont az ajtónál és nem adja át e helyét, vagy fel sem ajánlja.


Egy nyugdíjasnak is lehetnek dolgai korán reggel, ehhez több élet ismeret kell úgy általában az életről.


A kérdés különben már majdnem arra vezet, mintha akkor a nyugdíjasok kellene, hogy átadják a helyüket a munkába járóknak (reggel).


Ha fáradt vagy aludj kicsit többet és egyél jobban.

2018. dec. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!