Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha mindenkinek csak egy élete...

Ha mindenkinek csak egy élete van, és a halállal mindennek vége, akkor rettenetesen igazságtalan az élet. Szerintetek is?

Figyelt kérdés

2018. dec. 15. 00:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Mit lehet vajon pár év alatt bizonyítani? Hogy vonható ítéletre valaki aki szinte csak lelki fájdalmat élt át, mert ezt kapta a sorstól. És úgy halt meg hogy nem bizonyíthatott. Nem a haláltól félek, viszont nagyon félek hogy nem bírtam megmutatni, h ki vagyok valójában. Hogy mennyit érek emberként. És nagyon félek az igazságtalanságtól. És attól hogy megbuktam, mint emberi lény. Félek hogy azzal a tudattal kell majd meghalnom hogy egy senki voltam, és egy vesztes.
2018. dec. 15. 01:20
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

de miért? egyáltalán a gondolat honnan jön elő, hogy mások véleménye érdekel? ha nem ártottál (sokat) az már csillagos ötös, tudod-e?

ne legyél ilyen gondolatokkal, te is egy értékes ember vagy, nagyon is..

ne törődj a halállal, amíg itt vagy élj úgy, hogy másoknak is és neked is jó legyen de ne akarj felettébb megfelelni..

az emberek mind mást akarnak tőled ezért jobb ha van egy saját kitűzött célod..


én hiszek Istenben de nem kezdem el sorolni, hogy mit hoz elő bennem ez a téma mert tudom, hogy sokakat zavarna..

én nyugodtan alszom afelől, hogy ennek az egésznek pont egy igazságszolgáltatás lesz a záróvizsgája..

2018. dec. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem szard le magasról mit gondolnának mások rólad. Szűk baráti / családi kör és a párod, ennyi az akinek "bizonyítasz". A többiek le vannak szarva.
2018. dec. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mondjuk hiszek a reinkarnációban, de ez most nem is lényeges.

Élem az életem, igyekszem tudatosan nem ártani senkinek és ha valakinek módomban áll segíteni, akkor önként megteszem, még örömöt is okoz. De soha életemben senkinek nem akartam bizonyítani semmit. Miért is kéne és kinek?

Valójában nem is igazán értlek Kérdező!

2018. dec. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tényleg senki nem mondta hogy csak egy életünk van. Ha meg "bizonyítani" szeretnél valamit arra szerintem meg fogod kapni a lehetőséget, ha a kérdés kiírása óta nem haltál meg akkor erre talán később még több lehetőséged lehet. De az emberi tetteket nem grammra vagy árakban mérik. A legkisebb kedvesség is lehet épp annyira fontos mint emberéletek mentése, és persze hogy számít ki milyen előzmények után teszi ezt. Ha nehezebb életed volt, akkor ahhoz mérten számítanak a tetteid. Kinek akarod megmutatni mennyit érsz? A nagy tetteket is hamar elfelejtik. Ha bizonyítani akarod, hogy benned több van, ha meg akarod mutatni milyen ember vagy, azt minden nap megteheted, megmutathatod azzal ahogy a többi emberrel viselkedsz.
2018. dec. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon beteges gondolkodás. Hány év kellene neked? 600? Be kell osztanod ezt a 80 évet. És mi az, hogy egy senki voltál? Te a külvilágnak akarsz egy kirakatéletet élni ahelyett, hogy élveznéd a magad örömére? Saját életed keseríted meg ezzel a gondolkodással.
2018. dec. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 October15 ***** válasza:
100%

Sors? :D Nyilván vannak olyan dolgok amiket mások és nem a te döntésed befolyásol de olyan, hogy sors.. XD


Ha nem 82 éves vagy akkor aligha kell még ezen agyalnod. Már feltéve, hogy nincs valami halálos betegséged mert akkor időszerű.


Nem, nem hiszem hogy különösebben igazságtalan lenne az élet. Nyilván mehetnének jobban is a dolgok jó pár szempontból és persze a környezet, szocializáció, adottságok is predesztinálnak de bizonyos határokon belül azért van mozgás. Ha valaki ennek a mozgástérnek a legalját találja meg abban azért a saját "munkája" is benne van.


26F

2018. dec. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

# 4 Ne aggódj, én sem értem magam. :)

Ez nem tudom honnan van ez a bizonyítási vágy, gyerek korom óta bennem van. Mindig is szerettem volna egy olyan személlyé válni, akire felnéznek, akit elismernek, akiért rajonganak sokan. Nem tudom honnan ered ez a vágy, persze mára már csak halovány emlék maradt. Ami azt illeti, lehetséges hogy ezt még az előző életemből hoztam

magammal ezt a fura nagyravágyást. Elképzelhetőnek tartom. Nem, sajnos nem vagyok halálos beteg, és nem valószínű hogy meghalok a közeljövőben. Én senkinek nem ártottam soha- valamelyik válaszoló említette hogy ez már önmagában nagyon jó. Annyira fáradtnak érzem magam, főleg lelkileg. És úgy érzem h nem..mintha nem tartoznék erre a világra- tudom hülyén hangzik, de sokszor volt már ilyen érzésem. Nagyon belefáradtam az elnyomott szerepbe, ebbe a semmilyen állapotba. És utálom a Jehovistákat, mert tovább iskolázhattam volna, de azt hirdették akkor is, hogy már ma-holnap jön a pusztulás. Gyűlölöm is ezért őket! Én meg elhittem, mert hát anyám miatt még akkor ezt a vallást kellett gyakorolnom-mivel ugye még kiskorú voltam. A legjobb az lenne ha meghalnék, és normális családba születnék újra. Ugyanezzel a szellemmel amivel most rendelkezek. És nem érezném ezt a fáradtságot, ezt a súlyt. Épp attól félek hogy még jó pár évig cipelnem kell ezt a terhet, hiszen olyan vagyok mint egy élő halott 33 évesen. Úgy szeretnék pihenni, semmivé válni, a nem létezésbe menni. Igen, szeretnék meghalni. Nekem olyan dolgok is fájnak, amikről egyáltalán nem tehetek. Valami hasonlót érzek, mint az a néger nagydarab férfi, a Halálsoron című filmből. Aki inkább már a halálba ment, csak már ne viselje azt a terhet..

2018. dec. 15. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!