Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Halálközeli élmények?

Halálközeli élmények?

Figyelt kérdés

Volt amikor majdnem meghaltatok,kevesen múlt stb?

Én egyszer egy medencés bulin egy nagy felfújhatós fotel alá szorultam(ültek rajta) és pont arra ment amerre én próbáltam kimenni,és a végén majdnem megfulladtem. Senki nem vette észre hogy ot voltam,mikor traumatizálva kijöttem az se tűnt fel senkinek.

Meg egyszer volt hogy kiléptem az útra, és láttam hogy jönnek a kocsik,és teljesen ledermedtem, nem emlékszem teljesen hkgy volt utána de tudom hogy max fél lábbal voltam kint, de akkor is ilyesztő volt. (Azóta mindig kétszer megnézem jönnek e)

Nektek milyen élményeitek vannak?



2018. dec. 17. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Ezt a kérdést át kéne helyezni az Ezotéria kategóriába.
2018. dec. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Pedig szerintem ez még pont belefér ebbe a kategóriába.(Első válaszolónak szól)
2018. dec. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer a Tiszában úsztunk a bátyámmal, én olyan kilenc-tíz lehettem, ő akkor húsz-huszonegy. Van az a "játékunk", hogy felgyalogolunk a parton, amíg csak lehet, és leúsztatunk az árral a strand végéig. Ekkor is ezt játszottuk, nem voltunk nagyon bent, annyira nem ért csak le a lábam, hogy a meder alján állva, ha felemeltem a karom, még kint volt a kezem. Tudom, mert ennél bentebb sosem mentünk, pedig ekkorra már biztosan úsztam. A strand, ahova járunk, alapvetően elég egyenletes, a tesóm pedig nagyon jó úszó, szóval biztonságban éreztem magam. Szóval felmentünk a part végéig, és elindultunk lefelé az árral. Nem túl hosszú partszakasz, de egy tízévesnek azért elég, hogy elunja magát. Még a feléhez sem értünk, mire követelni kezdtem, hogy játszunk merülőset. Ez annyiból állt, hogy ő lebukott a víz alá, miközben fogta a kezem, ellökte magát a fenéktől, és ahogy jött föl, engem lehúzott (a végén pedig egy kicsit nyomott is, hogy tuti elérjem a talajt), hogy utána én lökjem el magam, és húzzam le őt. És így tovább. Sokat játszottunk ilyet, nem volt benne semmi újdonság. Az első pár merülés teljesen jól működött, de úgy a negyedik-ötödik környékén, ahogy a tesóm lenyomott, pont egy lyukhoz értünk a mederben. Mint mondtam, elég egyenletes part, ráadásul egyáltalán nem voltunk nagyon bent, egyikünk sem számított ekkora lyukra. De ott volt. Hiába nyomott le, nem értem el a meder alját, nem tudtam magam fellökni. Teljesen bepánikoltam. Elengedtem a tesóm kezét, és eszeveszettül kapálózni kezdtem fölfelé. Arra emlékszem, hogy nézek fel a vízfelszín felé, látom a fényt és a tesómat, a levegő fogy a tüdőmből, de még mindig nem vagyok fent. Igazából nem lehettem túl sokáig lent, de nagyon rossz érzés volt, és akkor azt hittem, meg fogok fulladni. A bátyám próbált segíteni feljönni, lebukott értem, és kihúzott, de valószínűleg ő is megijedt, ahogy elengedtem, így elég érdekesen sikerült végül a felszínre bukkannunk. Mondanom sem kell, egy jó ideig nem játszottunk ilyet a Tiszában. Ennek már vagy tíz éve, teljesen jól felnőttem, ugyanolyan magabiztosan úszom a Tiszában is, szóval maradandó bajom nem lett, de azt hiszem, ez mindkettőnknek elég rossz emlék.
2018. dec. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Csicsky ***** válasza:
84%

Az én esetem is hasonló, mint a kérdezőé, ill. a #3 válaszolóé:


Valamikor még régen ugyanis megpróbálkoztam a búvárkodással. Palackom nem volt, csak szabadtüdős lemerülésekről volt szó. Biztonsági okokból mindig kötéllel merültem, hogy ha valami történne, akkor fel tudjanak húzni.

Az egyik alkalommal nem vittem kötelet, hiszen nem volt szándékomban mélyre menni. Lementem vagy három méterre és csak úgy gyakorlásképpen csináltam két, vagy három „bukfencet“ majd fel akartam jönni. Ahogy jövök fel, egyszer csak azt érzem, hogy egyre hidegebb a víz (itt meg kell jegyeznem, hogy a víz annak ellenére, hogy állóvíz volt, elég zavaros volt, mert a közelben veszteglő hajók felkavarták az iszapot az aljáról és pár centiméternél tovább nem lehetett benne ellátni).

Ha hidegebb, akkor nem felfelé úszok, hanem még mélyebbre. Úgy néz ki, az a pár bukfenc miatt kissé elszédültem és elvesztettem a tájékozódásomat és most nem tudom merre van fel és le. Ha várnák egy kicsit, akkor már visszanyerném és fel tudnák jönni.

A probléma ellenben az volt, hogy már nem volt elég levegőm, annyi semmiképpen sem, hogy kivárjam, amíg a szédülés elmúlik. Volt még kb. 10 másodpercem ahhoz, hogy feljöjjek, több nem. Most akkor mi legyen? Gondolkodni nem volt idő, ez már nem fért bele.

Megpróbáltam körbenézni és akkor úgy tűnt, mintha az egyik irányból a víz valamicskével világosabb lenne, de csak alig észrevehetően. Akkor ez azt jelentené, hogy arra kell úsznom, amerre a víz világosabbnak tűnik, mert arra van a felszín?

Elkezdtem úszni, miközben a szédülés hatására olyan érzésem volt, mintha nem is felfelé úsznák, hanem valamerre oldalra és nem erre kellene. Tudtam, hogy ha tévedek, akkor nekem annyi. Ennek ellenére tovább úsztam a „rossz“ irányba az érzéseim ellenére, amik minden tempóval egyre csak fokozódtak, ahogy a levegő fogyott. Szerencsére pár másodperc múlva már fenn voltam.

Nem tudom leírni azt az érzést, amíg felértem, de ennél kegyetlenebb dolgot azóta sem tudok elképzelni, még ha akármilyen rövid ideig tartott is. Kijöttem a vízből és az egészről senkinek sem szóltam egy szót sem. Csak annyit mondtam, hogy mára befejeztem.

Hogy hogyan dolgoztam ezt fel? Erre nehéz választ adni. Talán nem is dolgoztam fel, csak egyszerűen leblokkoltam annak az érzésnek a felidézését, amit akkor átéltem. Ugyanis ezt az érzést azóta sem tudom felidézni, az eseményt igen, de az azt kísérő érzést már nem (legfeljebb csak valahogy homályosan). Talán ez a szerencsém.

2018. dec. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vizes-fulladásos élményem van. 8-9 éves voltam kb., és az előző válaszolóhoz hasonlóan nem voltam sokáig víz alatt, talán max. egy 1,5 percig, de akkor nagyon ijesztő volt, és én is azt hittem, hogy meg fogok fulladni.


Épp egy ilyesmi játékhegyre próbáltam felmászni:

[link]

de lecsúsztam, és valahogy a hegy alá kerültem. Először nem is realizáltam, hogy alatta vagyok, azt hittem, hogy valami úszó emberbe ütöttem a fejem, azért nem tudom kidugni a fejem a vízből, aztán kicsit arrébb úsztam, de ismételten akadályba ütköztem. Itt már tudtam, hogy a hegy alatt vagyok, nagyon megijedtem, ki is nyitottam a gyorsan a szememet. Persze leblokkoltam, alig tudtam mozogni kb., de végül nagy nehezen valahogy kikecmeregtem alóla.

Ma már valószínűleg nem így reagálnék, és nem ijednék meg ennyire, de gyerekként nagyon para volt.

2018. dec. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tájfutó versenyen, egy széles mélyútban volt a parkolás. Én 10 év körüli lehettem az autónk előtt álltam, apukámmal beszélgettem aki a kocsi mellett állt. Egyszer csak nagy recsegéséssel az erdőből kirontott egy szarvas, és landolt az úton, majd mivel az autóktól nem tudott tovább menni a legkisebb ellenállás irányába indult. Felém. Hát életem egyetlen pillanata volt amikor örültem, hogy alacsony vagyok. Elég kellemetlen érzés amikor egy dámvad bika nekifutásból átrepül az ember feje felett,nem sokon múlt, hogy nem lettem fejbe rúgva.
2018. dec. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 7 éves lehettem.Balatonakarattyán lecsúsztam a csúszdán a Balatonba,arra viszont nem számítottam hogy mély meder van ahogy beleesek,mivel a lejövő víz már mélyítette.Jó mélyre lemerültem,na ott bepánikoltam,valahogy fel tudtam jönni,de mivel nem tudtam úszni,elkezdtem kapálózni.Egyetlen egy nő vette ezt észre,arra emlékszem hogy valami fehér krémmel be volt kenve az arca,és ő húzott ki onnan.Ha ő nincs,szerintem lemerültem volna ismét,és megfulladok.Érdekes módon ebből semmit nem vettek észre anyámék a parton,se más emberek.Egyik nap volt az,hogy én hülye,nem a zebrán mentem át,mert siettem.Pont jött egy autó,de valamiért nem kikerülni akart,lehet hogy megijedt,hanem pont rám fordította a kormányt.Szerintem 2 cm-en múlott hogy nem ütött el,meg azon,hogy nem gyökerezett földbe a lábam,de ilyen autós volt már párszor.Igaz nem halálközeli,de olyan érzésem volt akkor,kicsi koromban bemásztam nagymamám kutyájának a házába,jó nagy kutya volt,szeretett engem.Nem tudom miért,de a kutya befeküdt elém,és tolta magát hátra,én meg nem tudtam kijönni,akkor nagyon elkezdtem sírni,és bepánikoltam,nem kaptam levegőt.Felnőtt fejjel nem is bírom a bezárt helyeket,se a liftet,még a vonatot se.
2018. dec. 18. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!