Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy vekony, szep, apolt...

Egy vekony, szep, apolt anyuka miert hagyja, hogy a tini lanya elhanyogalt legyen?

Figyelt kérdés

Elore leszogeznem, hogy termeszetesen nem akarok beleszolni egyikojuk dolgaba sem. Egyszeruen csak erdekel, hogy mi lehet annak az oka, hogy egyikojuk sem valtoztat. Egy ismerosomrol van szo, nagyon sokat bantottak az iskolaban is a kinezete miatt. Az anyukaja viszont teljesen az ellentettje.

Az anyuka karcsu, apolt, szep, sminkel, figyel magara.

A lanyan nagyon elhizott, apolatlan. Mivel sotetebb a haja, latszik a bajusza is, a kezen, a laban is nagyon latszik mar a szor, de nem borotvalja vagy gyantazza, viszont nyaron rovidnadragba jar, tehat latszik is rendesen. A korme sokszor piszkos. Nem hord melltartot, pedig minimum B-s kellene neki. Mondanom sem kell, minden atlatszik, mivel meg nem is sportmelltartot hord, hanem vekony toppot. Haja is korpas, sokszor zsiros, maganak fel se tudja kotni. Szemoldoke is le van nove. Fogai sargak, szuvasak.

Egy 16, lassan 17 eves lanyrol beszelunk. Nem tudom megerteni, ha mar o nem tesz magaert, az anyuka miert nem segit neki ezekben a dolgokban? Persze nem koteles senki sem borotvalkozni, vagy melltartot hordani, de valoban sok bantas eri emiatt. Ezert nem is ertem, miert nem valtoztat kicsit, neki is konyebb lenne. Mi lehet ennek az oka? Ti mit csinalnatok a lany, illetve az anyuka helyzeteben?


2018. dec. 18. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Passz. Talán nem érdekli a saját lánya, fura, szomorú, de van ilyen.

Nos, sok pontban nem tud mit tenni, ha a lányát nem érdekli a dolog. Lefogyasztani senkit nem lehet, ha nem akarja (hacsak nem viszik be kényszerrel valahova, amit azért mégse kéne). Borotválásra sem kényszerítheti, szerintem nem is kell, én sem borotválkoztam ebben a korban (igaz, nem látom, mennyire szőrös a kislány, de én is sötétbarna vagyok). De azért egy fogorvoshoz elcipelném a helyében s a piszkos körmöt is szóvá tenném. Az is fura, hogy a lány nem ügyel ezekre jobban.

2018. dec. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a fogyasra figyeltek egy idoben, mar orvos javasolta. Viszont a lany nagyon nem szerette, nem tudta tartani a dolgot. Pedig anyukaja fozott/sutott ra. Vegul inkabb nem is akart fogyni, mert nehezere esett.
2018. dec. 18. 18:30
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem úgy van vele, hogy 16 évesen már nem a szülő dolga a gyerek fizikai ápolása. Igaza is van, ennyi idősen már mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mit csinál a saját testével. Ha ennyire ápolatlan, az az ő baja, lassan felnőtt ember, nehogy már az anyjának kelljen rászólni, hogy mossál már hajat édes kicsi lányom. De nem tudhatjuk egyébként, hogy nincs-e ebből konfliktus köztük. Zárt ajtók mögött lehet, hogy már ezerszer próbálta rábeszélni a kislányt a normális testápolásra, csak nem volt hatása. Akármi lehet, csak találgatok. Mindenesetre úgy gondolom, hogy ennyi idős "gyereknél" már nem lehet a szülőre fogni az ilyesmit.
2018. dec. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Tudod, egy 16-17 éves lánynak nem lehet megmondani, hogy hogy nézzen ki, mert ilyenkor lázad, mint minden kamasz.

Idövel a legtöbb kinövi ezt a korszakot és utána normális lesz.

Olvass utána ebben a topikban is, ha az anya - vagy valaki más - megjegyzi egy lánynak, hogy túlsúlyos, elhanyagolt, akkor egyböl a szülö a bunkó, mert gyerek lelkivilágát megsérti, ha meg nem szó, akkor azért bunkó, mert nem foglalkozik a gyerekkel. Sajnos a kamaszok többsége ilyen, minden ellen lázad és csak ö az, akinek mindig igaza van.

2018. dec. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van egy hasonló rokonom, nő, ő húszas évei végén jár. Teljesen olyan, mint egy nagyra nőtt kisiskolás a kilencvenes évek végéről. Nála tyúkanyó édesanya effektus van, minél tovább gyerekként akarja látni a lányát. A nő borzalmasan öltözik, általában az anyja veszi a ruháját. Egyáltalán nem törődik a külsejével, egyszerűen nem érdekli. Családi összejövetelen elegáns étteremben voltunk és mindenki őt nézte. Nem vagyok külsőséges, de engem is megdöbbentett. Durván elhízott ő is. Viselkedése is ilyen. Idétlen és harsány.
2018. dec. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4

Én már akkor feladtam, hogy megmondjam a lányomnak hogyan nézzen ki amikor még csak ovis volt.

Azóta csak határok vannak és tanácsok.

Határ pl. hogy télen nem hordhat rövidgatyát szandállal vagy nyáron nem vehet fel kötött pulóvert sállal, tehát az évszaknak megfelelően és rendezetten öltözzön. Tanácsokat adhatok, hogy mit mivel lenne érdemes vagy éppen vigyen magával dzsekit is mert eső várható, de hogy milyen legyen a haja vagy hasonlók, abba már régóta nem enged beleszólást. Ha kérdez akkor beszélünk róla, elmondom ha valami bénán néz ki, dícsérem ha csini és ennyi.

Ami a kérdésben gond, az a nem megfelelő fehérnemű, mert később fogja kárát látni a melltartó hiányának. Ez például a határok témaköre kellene legyen, amiben nincs választása max a jó vagy még jobb melltartó viselése.

2018. dec. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!