Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy amit...

Honnan tudom, hogy amit tanulok, rossz döntés? (kérdés rövid, történet nagyon hosszú, tehát csak az kattintson aki szeret olvasni) 17/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eléggé kényes ügy- nekem legalábbis.


Most vagyok a harmadik iskolámban. Előző előtti évben kezdtem eü iskolában, ahol év végére lelki nyom rék lettem az osztálytársaknak köszönhetően. A tanárok szavaival élve, "vezér egyéniségek". Kibírtam az évet, mentem másik szakiskolába mást tanulni. Egy hónapot bírtam, de nemcsak azért mert ott is kinéztek maguknak (szeretek olvasni, rajzolni, festeni, és nem az én világom a bulizás és amiket ők csináltak, bunkózás és társai), de emellett gyorsan kapcsoltam, hogy a szakma, bár tervezni ruhákat tudok a rajznak köszönhetően, gyakorlatban megvalósítani már kevésbé. Tényleg, gyászosan ment, már a tanár fogta a fejét ahányszor odahívtam, hogy segítsen mert nem akaródzott a varrógép úgy működni ahogy azt én szeretném. Jöttem a mostani sulimba, ami az elsőhöz hasonlóan eü iskola. Itt megvagyok, az osztálytársak furák, de befogadóak. A tanárokkal egy kivétellel meg vagyok elégedve, lehet hozzájuk bizalommal fordulni, és az épületbe is szívesen megyek be gyomorgörcs nélkül.


A probléma az, hogy most van kórházi gyakorlat. Eddig mindegy milyen gyakorlati helyen voltam, elégedettek voltak velem, én is tudtam a feladatomat, érdeklődtem, mindig kijöttem a gondozottakkal (egyébként ez a része kórházban sincs máshogy a betegeknél). A kórházban pedig konkrétan 5 percenként jut eszembe, hogy mi a fenét keresek ott, nem jól választottam, kisebb sírógörcsök és életundor. Két hete kezdtem, minden szerdán menni kell 6 hétig. Tehát össz. 2x voltam. Csupa rohanás, minden ismeretlen, senkinek a nevét nem tudom, és amikor feladatot adnak, pl.: etetni egy demenset, akkor se kapok némi infót, hogy viselkedik általában, vagy akármi, pedig ugye minden demens más. Rohanás van egész nap a nővérek között. Ezt megértem, de ők is voltak tanulók. Egy napot vagyok ott, és amikor magyaráznak, akkor is olyanokat, amiket nem is tanultunk még, ergo nem értem miről beszél. Tehát a nővérek fogják a fejüket és forgatják a szemüket, hogy ezeket nem tudjuk (oszt. társaknál is vannak az előbb írt problémák a kórházban, hogy nulla információ). Próbálkozok, utálok csak állni. Ha már ott vagyok a gyakorlati helyemen, dolgozok, de ott tényleg el vagyok veszve, amikor pedig segítséget kérek, a válasz tartalma egyenlő a nullával (az előbb említett etetésnél a nővér szinte letolta a torkán a falatot kanállal a néninek, merthogy neki sok dolga van).


Anno általánosban művészetire szerettem volna menni, de aztán ismerőstől hallottam vissza, hogy nem talál sehogy munkát évek óta, neten is szintén ez, így lett eü, amivel legrosszabb esetben is találok munkát, és amúgy is masszőrnek tervezek tovább tanulni. Szívem szerint író szeretnék lenni, de ahhoz nagy szerencse és tehetség kéne, hogy a történet mellett úgy írjak le minden szót, hogy az arra késztesse az olvasót, hogy ne bírja ott hagyni a történetet, nehogy a szereplők nélküle csináljanak valamit.


Általános iskola óta nagyon sokat változtam, így biztos más iskola lenne a választásom, nem eü, nem is művészeti.


Következő évben vizsgázok, utána + 2 évet maradok, hogy érettségit szerezzek. Az iskola és a tanárok jók, maga az amit tanulok is érdekes, mert nem mindennapi, viszont úgy tanulni, hogy azt vissza is mondjam szakszavakkal... nem megy. Nem vagyok rossz tanuló, de egészen más egy dolgozatra tanulni vagy ha random kérdez a tanár, aztán vagy tudom, vagy nem. Apám egyetértett az iskolaváltás mellett, amilyen pusztulat voltam, de akkor leszögezte, hogy ne váltsak többet. Másodikos (10. oszt.) vagyok, mégis összesítve, ha ezt is beleszámolom, 3 évem ment el. Talán a pszichológiával tudnék mit kezdeni, mert az jól megy, érdekel is, de annyira parázok, hogy felsülök a vizsgán, semmit nem fogok tudni, mert órán se értek kb semmit (anatómia és klinikum), és bár nem idegen számomra, a betegségeket se tudom úgy igazán. Tudom, több tanulás, de egyszerűen a bennem lévő kétség annyira erős, hogy azt sem tudom ebben az évben, hogy hogyan tovább, amin nem segít az sem, hogy órákat görnyedek a füzet felett, mégsem megy az agyamba úgy, hogy utána 2 nappal később is elfogadhatóan mondjam vissza.


Ezzel igazán magamat hülyítem, mert apámat figyelembe véve, és az előző két iskolámat ahol rövidesen földbe tiportak lelkileg, nem merek tenni, és 3 év az 3 év. Milyen lenne már az, hogy amikor betöltöm a 18-at, akkor kezdem már megint a 9. osztályt. Tiszta szégyennek érezném, és szerintem apám is, aki mindig értem dolgozik, így a legkevesebb, hogy megpróbáljak valamit felmutatni. Ha mást nem, legalább azt, hogy ne kezdjem előröl.


Esetleg valakinek tanács? :/


Köszönöm ha végig olvastad. :)



2018. dec. 18. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Túl messzire nézel és emiatt nem tudsz a feladatodra figyelni és eredményt elérni.

Miért akarsz jobb tanuló lenni? Miért baj ha nem tudod visszaadni szakszerűen amit tanultál? Hiszen nem akarsz nővér lenni. Akkor meg nem mindegy? Az érettségi a fontosabb, meg azok az ismeretek amiket megszerzel és később használhatsz pl ha masszőr leszel. nehéz munka de érdekes, sok emberrel találkozol, rugalmas a munkaidő és egyre több embernek van rá szükségei is meg pénze is.

Koncentrálj arra amire tényleg szükséged van! Vagyis hogy ne bukj meg semmiből és ami érdekel vagy ami szerinted később is fontos lesz neked (pl. az érettségi tantárgyak) abból próbálj meg minél jobb eredményt elérni.

Ha tudod, hogy valamiben nem vagy jó, akkor azt ne erőltesd! Próbálj rajta javítani, de ne várj el magadtól lehetetlent. Pl. ne az 5-ös legyen az amit kitűzöl, hanem a mostani 2-esnél jobb, 3-as. Először a legkevésbé jókra koncentrálj, hogy ne legyen bukásveszélyes a helyzet, majd ha ez megvan, akkor válassz ki 1-et a sokból, amiből megpróbálsz jobb eredményt elérni.

A szüleiddel is beszéld meg, hogy nem akarsz mindenből jó jegyet, ezért ne szidjanak ha nem állsz jól, csak be akarod fejezni EZT az iskolát. Akkor lesz egy szakmád és mehetsz tovább érettségire. Nem kell ebben a szakmában dolgoznod és nem is kell 5-ösre vizsgáznod belőle, elég ha sikerül. A 2-est azért hívják elégségesnek, mert az már pont elég tudás ahhoz, hogy továbbengedjenek. A 3, 4 és 5 az ennél magasabb szintű tudást jelent, tényleg jó, de neked nincs rá szükséged.

Az iskolatársakat pedig próbáld meg figyelmen kívül hagyni. Inkább szemléld úgy őket, mint az ápoltjaidat. Azokra a demens betegekre sem haragszol amiért esetleg nem úgy viselkednek ahogy neked jó. Egyszerűen elviseled őket és végzed a feladatodat. tégy így a társaiddal is. Tanulmányozd őket, mérd fel a demenciájuk fokát, esetleg készíthetsz magadnak egy saját mérőrendszert, skálát, ahol az adott "teljesítményüket" értékelheted, ez a beszólásuk egy kettest ért, az a megnyilvánulásuk már 8-as fokozat stb. Ha kívülről nézed őket, ápolóként a beteget, akkor könnyebb lehet.

Szóval közeli és reális célok, a távolabbi cél először annyi legyen, hogy elvégezd az iskolát, hogy érettségizhess és ahogy haladsz előre, majd alakul az is hogy mit és hogyan csinálhatsz majd utána.

2018. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Èn is 18 évesen végeztem el az eü-t. Akkor azt mondtam soha a büdös életbe be nem teszem a lábam eü intézménybe. A gyakorlat alatt velünk is sok növér volt bunkó. Ez van. Kivannak égve, stresszelnek stb. Aztán sok minden mást dolgoztam.Az élet úgy hozta, hogy most külföldre kerültem, tanultam egész mást itt kint az egyetemen, viszont csak visszakerültem az eü-be, idösekkel dolgozom. Èletem legjobb munkája. Imádom. Szóval én azt mondom, hogy ne hagyd abba, mert ha elvégzed, senki nem fogja már elvenni töled és sosem tudhatod. Ráadásul a masszörködéshez is jól jön. Amúgy én a gyógytornát ajánlom. Irni meg munka mellett is lehet. Sajnos viszont neked kell meghozni a végsö döntést.
2018. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

sokat foglalkoztam anno ilyesmivel..

próbálj olyan dolgot csinálni amit szeretsz..tudod a sikeres emberek mind szerették amit csináltak, tök mindegy, hogy mi volt az..


az idő meg ne sürgessen, én a legertékesebb szakmámat egy 4 hónapos tanfolyamon szereztem..szóval csak nyugi, szép minden perce az egészséges fiatalságnak..csak győzzük megbecsülni

2018. dec. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia. Én művészeti suliba járok, nekem is mindenki azt mondta anno h hülyeség és éhen fogok halni meg ilyenek... Nem hallgattam rájuk. Mára azt hiszem teljesen más területen fogok továbbtanulni, igazából talán nincs is tehetségem az egészhez. Folytonos bizonytalanságban vagyok emiatt.

De ha újra 8.-os lennék szintén ide akarnék jönni. Mert a gimnáziumon kívül nem volt más elképzelésem érettségit meg ez is ad. De amellett egy nagyon jó közösségbe kerültem és szeretek ide járni, soha nem volt olyan problémám mint amit az elején leírtál.

Ezért úgy döntöttem végigcsinálom itt a sulit, ha nem is lesz belőlem semmi, ugyanolyan érettségit szerzek mint gimiben tehát nem éri nem váltani. Most lehet úgy tűnik hogy semmi köze a te problémádhoz, csak azt akartam megmutatni hogy ha valamit elkezdesz érdemesebb végigcsinàlni, akkor is ha látszólag nem mész vele sokra, mert újrakezdeni mindig nehezebb egy másik helyen. Majd túllendülsz az olyan apróságokon mint a nővérek viselkedése... És nézd a jó oldalát: te okosan döntöttél olyan szakmàd lesz amivel el tudsz helyezkedni ráadásul ha jól értettem közösség szempontjából ez a legnormálisabb sulid. Becsüld meg, és csináld végig! :)

2018. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám valahogy végigszenvedni ezt az iskolát legalább a szakmai vizsgáig, hogy legyen valami papírom és a 3 év ne legyen kidobott idő, de utána mindenképp váltanék.

Olyan dolgot tanulj, amivel könnyen el tudsz helyezkedni és ha nem is szereted, legalább ne okozzon nagy erőfeszítést a munkádat elvégezni.

2018. dec. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!