Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hollandiába, repülővel,...

Hollandiába, repülővel, útlevél nélkül igazolvánnyal, lehet utazni? Lejárt az útlevelem, időm.

Figyelt kérdés

Az utazásig, és tekintettel az ünnepekre, sajnos nem lesz lehetőségem csináltatni.

Viszont édesanyám szerint, lehet igazolvánnyal is Hollandiába utazni, útlevél nélkül is. Ez igaz ? Utazott már így valaki ebbe az országba ?



2018. dec. 19. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem akarlak zrikálni, de hol élsz?

Magyarország EU-s állam, Hollandia is, akkor utazol, amikor akarsz, egy személyi elég hozzá.

Jó utat!

2018. dec. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a személyi elég, áprilisban voltam, Easyjet légitársasággal Amszerdamban.


Hivatalos szöveg:

Hollandia területére a magyar állampolgárok kizárólag érvényes útlevél vagy kártya típusú állandó személyi igazolvány birtokában utazhatnak be. A holland hatóságok a régi típusú személyi igazolványt és az ideiglenes, kártya formátumú személyi igazolványt nem fogadják el, függetlenül attól, hogy a beutazás turista vagy munkavállalási céllal történik.


Forrás: [link]

2018. dec. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Az elmúlt 14 évet egy barlandban töltötted? Természetesen lehet személyivel menni, még mindig az EU-hoz tartozunk..
2018. dec. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Igen, mivel egyenlőre EU és Schengen tag Magyarország, elég a szemelyi igazolvany
2018. dec. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért szükséges és elfogadott, illetve normális dolog az, hogy lehurrogunk másokat, pusztán azért, mert nem tud, vagy nem ismer valamit ! Egy 18 éves, fiatal lány/nő vagyok, akinek életében most először adatott meg az, hogy repülőre száljon ! Úgyhogy szerintem teljesen érthető...

Ez egy direkt arra a célra kialakított oldal, ahol az emberek, feltehetik a kérdéseiket ! Nagyon kérek minden kedves kommentelőt, hogy ha érdemben, tisztességesen képtelen kommunikálni, ne írjon semmit !

2018. dec. 19. 17:45
 6/9 A kérdező kommentje:
Alapvetőleg, a g-u-sz-t-u-s-t-a-l-a-n modoroktól eltekintve pedig, köszönöm a segítséget !
2018. dec. 19. 17:46
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Hát ne haragudj, de 18 évesen a napi politikával minimális szinten tisztában kellene lenned, ahogy azzal az alapvető történelmi ténnyel, hogy Magyarország jóideje a Schengeni egyezmény és az Európai unió tagja is....
2018. dec. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Kár volt leírnod, hogy 18 vagy, így még kínosabb, de mostmár legalább tudod.
2018. dec. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerinted olyan h-ü-ly-e vagyok, hogy nem vagyok tisztába azzal a ténnyel, hogy az európai unió részei vagyunk ?

Ne süllyedj ennyire melyre, mert ezzel nem engem alázol meg, hanem magadat jaratod le, ugyanis buta-értelmezni képtelen és vitaképes emberre vall, amit írsz te is, és az utolsó válaszoló is.

Nyilván ezt tudom, azonban azzal nem voltam tisztába, hogy a puszta igazolványom is elegendő, egy hollandi utazáshoz ! Szégyen, vagy nem, akkor is így van, és szerintem sok magasabb életkorban lévő ember is van is és volt is így, hogy nem tudta !

Mint mondtam, ez lesz az első repülő utam, így nyilván ez nagyban hozzájárult ehhez. De ha valami nem tetszik, kérlek ne írj és vedd figyelembe a GyK szabályzatát !

Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe!

2018. dec. 19. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!