Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg helytelen étteremben...

Tényleg helytelen étteremben bárhol rendelni a "lesz egy"-el?

Figyelt kérdés

Pl: egy fagyizóban.

Lesz egy puncs,meg lesz még egy csoki....

Ez tényleg helytelen?

Egy páran már szóvátették hogy rosszul mondom helyette azt kéne hogy "kérek" vagy "szeretnék"..

Szerintetek?


2018. dec. 21. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Elég lenéző, igen. Sokkal normálisabb emberként fognak rád tekinteni, ha kérek szépen, köszönöm szépen formulákat használsz.
2018. dec. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Én mindig tisztelettel, normálisan szoktam mindent kéri. Aki nem így teszi azt konstatálim hogy egy bunkó. De fel nem foghatom hogy egy kiszolgáló honnan veszi a bátorságot hogy ezt számonkérje a vendégen. A vendég ha bunkó ha nem, oda viszi a pénzét amiből a kiszolgálónak fizetése lesz....
2018. dec. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam ilyen helyen. Sose zavart. Általában így néz ki hogy "Szia! Lesz egy..." Amíg köszön és nem bunkón mondja nem zavar. Ő is azért van ott hogy kapjon a pénzéért cserébe valamit, én is azért vagyok ott hogy kiszolgáljam. Most nem fogok megsértődni ha nem hivatalos levélben kéri, és nekem ez még a bunkóság alját se súrolja.


Lehet túl városi vagyok, de sose értettem mi vele a baj.

A "Bátya pakoljá egy csokis puncsot!" Vagy a "Figyeljé tesókám!" sokkal inkább beüt nálam.

2018. dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Én is dolgoztam eladóként és pultosként az egyetem mellett pl. pékségben és fagyizóban is és rengetegen kértek így, soha nem volt vele semmi problémám. Sokszor én is így szoktam, mert valamikor egyszerűen ez jön a számra, ez a legegyszerűbb. Soha a büdös életben nem fogom megérteni, hogy ezzel mégis mi a probléma... Szerintem ebben nincsen semmi lenéző vagy bunkó, teljesen normális dolog. Egyszer már én is belefutottam olyanba, hogy beszóltak miatta...pl. "majd lesz, ha hozok", "mi ez varázsige" stb., de szerintem pont ez a taplóság és bunkóság, amit egy pincér/pultos/eladó normális esetben nem engedhetne meg magának.... Én abszolút örülök annak, hogy ezt hangoztatjuk és végre odafigyelnek rá az emberek, hogy normálisan kell hozzászólni a másikhoz, emberi módon kell bánni mindenkivel, mindenkinek meg kell adni a tiszteletet stb., ez nagyon jó dolog. Viszont nekem már herótom van attól, amit egyes vendéglátósok vagy eladók művelnek, mert szerintem túlzás. Lassan már ott tartunk, hogy térdre ereszkedve, könnyes szemmel kell könyörögni vagy imádkozni őnagysáához, hogy kaphassak egy pohár limonádét... Ez már vicc szerintem. Tudom, hogy milyen pl. eladóként dolgozni, tudom, hogy fárasztó, hosszú, unalmas, monoton stb., de attól még az volt a dolgom, hogy kiszolgáljam a vevőket és ehhez nem tartozott olyan kiegészítés, hogy pl. gyors intenzív illemtanórát kell tartani, ahogyan az sem volt megszabva, hogy milyen megszúlításra hogyan kell válaszolnom stb. Ez számomra borzasztó.
2018. dec. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es. Teljes mértékben osztom a véleményed. Én alapvetően próbálok udvarias lenni mindenkivel amíg okot nem ad az ellenkezőre. De ahol még be se tettem jóformán a lábam, de egy nagy tábla az illemről oktat onnan fordulok is kifele.


Nemrég betértem egy vendéglőbe. Nagyon kellemes kis hely volt, rendeltem ételt. Leültem az asztalhoz míg vártam. Gondoltam megnézem az emailjeimet. A pultos túl fontos kiscsaj meg odajön hozzám. Felszólít flegmán hogy tegyem el, mert ez mobilmentes övezet, lehet beszélgetni helyette. És rámutat a falon egy internetről lopott kinyomtatott lapra amin nagyjából ugyan ez állt felszólító módban. Visszakérdeztem hogy "Tessék?" mert azt hittem először csak humorizál. Majd megismételte parancsoló stílusban.

Na én itt közöltem a kedves pultos hölggyel hogy köszönöm szépen, de felnőtt emberként el tudom dönteni mikor és kivel kívánok beszélgetni, és mikor szeretnék bármit csinálni a telefonomon. És kisétáltam. Ez volt az egyedüli alkalom hogy valahonnan fizetés nélkül távoztam (bár még ki se hozták az ételt).


Először mikor a facebook-on egyszer-egyszer felvillant egy sörsátor oldalán álló nyomtatott A4-es lap kioktató képe, akkor még valamennyire érdekes volt. De hogy minden negyedik vendéglő kioktat az illemről mielőtt egyáltalán beteszem a lábam, azt már kikérem magamnak. Az ilyen helyekre akkor se mennék be ha ingyen lenne.

2018. dec. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Igen az. Sok ismerősöm erre panaszkodik (moziban dolgoznak) erre a "lesz egy"re. Ilyenkor az mondják, hogy "Igen?! Varázsolsz egyet vagy mi?! Mi az, hogy lesz?!" Ennél már csak az "adjál" rosszabb... Nem mindenki egyforma, őket zavarja de ezt te sosem fogod tudni aki kiszolgál zavarja-e vagy sem. Jobb elkerülni annyit mondok mert elég megosztó.
2018. dec. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően helytelen, de nem is vérlázító bunkóság.


Mondjuk nem mintha a pincérek, kiszolgálók olyan nagyon jó fejek lennének. Nem egyszer a fene nagy protokoll közben éppen a másik kollégájának ordibál át a másik asztalhoz.


Vagy 1 óra várakozás után, többszöri kérésre kihozzák a kaját ami teljesen kihűlt, átsületlen, gyakorlatilag félkész, annyit nem mondanak hogy "b..sszátok meg". Persze a szájhúzás megy, ha nem adsz jattot.


Vagy sima eladós példa. Kitalálták hogy a vásárlók magának címkézze a pékárút, ezzel se legyen dolga az eladónak. Véletlenül meggyűrődött a címke mikor a kosárba tettem. Az eladó meg konkrétan oda baszta nekem azzal a kijelentéssel, hogy "Igazítsa már meg így nem tudom lehúzni". Én nyugodt embernek tartom magam, de elküldtem a k. anyjába és otthagytam árustól, mindenestül a boltot. Azért mert kérhette volna normális hangnemben is, nem úgy, mintha egy állattal beszélne vagy valami koszos cigánnyal.


Vagy mikor végre sorra kerülök, elkezdem mondani mit kérek, a felénél a kiszolgáló elfordul mert épp a másikkal beszélget. Aztán valaki még közbe szól vele is elkezd beszélni. Mikor harmadjára kell belekezdjek a "szeretnék egy..." mondandóba akkor szintén felkapom a vizet és egy határozott menjetek a f...szomba kifejezéssel távozom a helyről.


De sajnos egyre több helyről jövök el úgy, hogy se nem vásárolok, se nem eszek semmit és csak azt a fajta "tiszteletet" adom vissza amit én is kapok.

2018. dec. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, ciki, mert megalázó a másikkal szemben. Olyan, mintha ezen kifejezést használó egy modern kori uraság lenne, akit ki kell szolgálni. Hol az emberek közti egyenlőség?
2018. dec. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!