Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett ekkora divat...

Miért lett ekkora divat magyar gyereknek külföldi nevet adni? 16/l

Figyelt kérdés
Én személy szerint a falra ászok tőle, mikor tudom, hogy mondjuk egyik szülője sem más nemzetiségű, vagy sokszor nem is etnikai kisebbségről van szó, mégis az a gyerek neve, hogy Molnár Jozef. Merthogy azt akarták mondjuk, hogy hasonlítson a Józsefre. DE AKKOR MIÉRT NEM A JÓZSEF NEVET ADTÁK A GYEREKNEK? Vagy az ilyen különböző idíta, szappanoperákból kiemelt nevek, mint a Ricardo, Aphrodité meg a Kármen.. stb. Eggyáltalán magyarországon miért anyakönyveztethetőek ezek?

2018. dec. 23. 22:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%
Ne irigykedj, Erzsi!
2018. dec. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
27%

Ez általában a cigányoknál szokás, mert így különbnek érzik magukat és a gyereküket.

Ha ez kikészít, ne menj el Amerikába. Ott a Frodó, Gandalt, Hercegnő és hadd ne soroljam anyakönyveztethető és használt nevek.

2018. dec. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%

Már nem azért, de te nagymagyarkodsz itt, amikor írni se tudsz az anyanyelveden? :D

Pl. Eggyáltalán → egyáltalán

magyarországon → Magyarországon

Másrészt nincs jobb dolgod, mint azzal foglalkozni, ki minek nevezi el a gyerekét?

2018. dec. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

És is hasonló véleménnyel vagyok a dologról. Vannak szép magyar nevek meg külföldi eredetűek is, amik normálisak. Én tuti nem engedélyeztetném az ehhez hasonlók anyakönyvezését.

Igaz hogy a szülőnek joga eldönteni, hogy milyen nevet ad a gyerekének de azért ez már szerintem is túlzás, főleg ha mindkét szülő magyar.

2018. dec. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
38%
Lakatos Aphroditével még nem találkoztam, de lehet, jobb is így.
2018. dec. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

En is egyetertek. Vannak nevek, amik kulonlegesek, de meg nem izlestelenek.

Baratnom felsorolta, hogy az o lanyanak milyen neve lehetne... Hat egy normalis magyar nev nem volt benne. De hogy miert adnak ilyen nevet a gyereknek a magyarok?

Mert szepnek, cifranak, kulonlegesnek tartjak. Es azt szeretnek, hogy a gyerek kulonleges legyen. Ha mashogy nem is...

2018. dec. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
Ahol a tv sorozatnézés jelenti a napi munkát és szórakozást, ott dívik elsősorban a rendkívül bugyuta brazil szappanoperák nyomán.
2018. dec. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Metionin ***** válasza:
79%
Mindig divat volt, ha megnézed az engedélyezett utónevek nagy része egyáltalán nem magyar.
2018. dec. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

Ebbe a mai világba senki nem foglalkozik azzal, hogy milyen következménye lesz, ha olyan nevet adnak a gyereknek amilyet. Van olyan név amit a gyerek 5-6 éves koráig kimondani se tudna rendesen, nem hogy esetlegesen majd leírni.

Már lassan ott tartunk, hogy a szülő külön szivatni fogja a gyereket, pl felveszi vezeték névnek a Füles nevet és a gyereket elnevezi Szatyhornak.

2018. dec. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

Mostmár az embereknek inkább IP címük van, ami után a meg van dekodolva, pl. Facen:D


De nem mindegy hogy mi lesz a neve a gyereknek?

Nekem az ősmagyar nevek tetszenek, és az ilyen univerzális nevek, ami minden nyelven kb. ugyanaz.

De miért ne lehetne valaki Aphrodite? Max. Az Istennő küld rá egy kis bajt...:D

De megváltoztathatja.

Erről Pi élete jut eszembe, ott is csúfolták Pi-t a neve miatt, majd egyszer kiállt magáért, hogy ez a név mit is jelent stb...


Szóval nem kell itt belehalni abba hogy másnak mi a neve.

16/l

2018. dec. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!